Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

View Poll Results: In care din grupe incadram Cielo Executive?
Grupa A 66-85cp (inclusiv 85,99) 34 73.91%
Grupa B 86-100 ( inclusiv 65,51) 9 19.57%
Alte grupe 3 6.52%
Voters: 46. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 07-05-06, 23:01   #16
Razvan_Nitro

Stage 2
 
Razvan_Nitro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 29
Default Re: Poll: 14 mai Craiova - Lucky RacerS - in ce grupa incadram Cielo Executive?

mda....se pare ca dorinta noastra de a consulta si alte pareri si de a incerca pe cat posibil sa evitam diferite discutii nu s-a bucurat de efectul dorit.....asha e romanu...ori de ii ceri o parere sau nu tot nu e bine....asta e!
Razvan_Nitro is offline   Reply With Quote
Old 07-05-06, 23:20   #17
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default Re: Poll: 14 mai Craiova - Lucky RacerS - in ce grupa incadram Cielo Executive?

am votat alte grupe!!!!
eu l-as baga la F sau chiar Z
mai ales ca are "NOS" ) + ca mai e un retard (de care rade cam tot forumul de peste 18 ani) pe aici care a propus sa dea drumul la GPL peste benzina si atunci sare la 2000 de cp )
__________________
ex LKV, now EVO IX Redefines My Cornering
radu_lkv is offline   Reply With Quote
Old 07-05-06, 23:23   #18
DJ-24-ALN

Stage 5
 
DJ-24-ALN's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 332
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Poll: 14 mai Craiova - Lucky RacerS - in ce grupa incadram Cielo Executive?

Acum am ajuns si eu de la Bucale si gasesc acest poll...rezultatele sunt clare , optiunea a fost luata, totul este logic!
Razvane nu este vb ca nu e lumea multumita dar este logic ca lumea sa fie nemultimita cand voi doriti sa schimbati un lucru clar intmeiat si des folosit in ultimii ani aici, doar pt a favoriza o anumita persoana care este in organizare si stii foarte bine despre cine este vorba! Ar trebui sa nu va lasati influentati de el pt ca va compromiteti imaginea inca de la inceput, daca faceti treaba asta!!A mai castigat grupa A cu solenza daca este bun va castiga din nou.
__________________

Ex cielo dohc 16V
New Ford Mondeo 2.0 TDCI
R5 gtt
Opel Corsa GSi
Civic Type R ep3
DJ-24-ALN is offline   Reply With Quote
Old 07-05-06, 23:29   #19
Razvan_Nitro

Stage 2
 
Razvan_Nitro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 29
Default Re: Poll: 14 mai Craiova - Lucky RacerS - in ce grupa incadram Cielo Executive?

Quote:
Originally Posted by DJ-24-ALN
Razvane nu este vb ca nu e lumea multumita dar este logic ca lumea sa fie nemultimita cand voi doriti sa schimbati un lucru clar intmeiat si des folosit in ultimii ani aici, doar pt a favoriza o anumita persoana care este in organizare si stii foarte bine despre cine este vorba!
Aline daca era asha cum spui tu nu mai exista la ora asta un poll da?....si nu e vorba de schimba nuj ce lucru clar intemeiat...era pur si simplu o problema pe care am pus-o in dezbatere si stii foarte bine ca si tu ai fost consultat pe problema asta si nu cred ca esti in masura sa zici despre vreun favor acordat cuiva da?.....iar daca tie nu iti va conveni decizia ca va fi luata in privinta grupelor nimeni nu te va forta sa concurezi....

Last edited by Razvan_Nitro; 07-05-06 at 23:31.
Razvan_Nitro is offline   Reply With Quote
Old 07-05-06, 23:35   #20
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Poll: 14 mai Craiova - Lucky RacerS - in ce grupa incadram Cielo Executive?

Quote:
Originally Posted by Razvan_Nitro
....iar daca tie nu iti va conveni decizia ca va fi luata in privinta grupelor nimeni nu te va forta sa concurezi....
Pai se pare ca nu au votat decat 7 persoane noua "regula" si 21 sunt de parere ca era mai bine inainte!

Mie mi se pare foarte ok ca ati facut acest pool si ca sunteti alaturi de participanti , dar sper sa se tina cont de el !

P.S. lamuriti si problemele expuse de mine in postul anterior pt. a va usura munca din ziua cursei...
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 07-05-06, 23:39   #21
DJ-24-ALN

Stage 5
 
DJ-24-ALN's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 332
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Poll: 14 mai Craiova - Lucky RacerS - in ce grupa incadram Cielo Executive?

cred ca nu vorbesc turceste...dar repet pt ca se pare ca nu ai priceput:
Decizia va apartine, dar daca va fi impotriva acestui poll este clar pt toata lumea ca va fi un favor pt stim noi cine. Daca jucati cum va canta el , veti avea de pierdut
DJ-24-ALN is offline   Reply With Quote
Old 07-05-06, 23:40   #22
trg

Stage 4
 
trg's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 172
Default Re: Poll: 14 mai Craiova - Lucky RacerS - in ce grupa incadram Cielo Executive?

Masina puternica executive asta,zic sa-l bagati la D sau F.
trg is offline   Reply With Quote
Old 07-05-06, 23:43   #23
basy

Stage 5
 
Join Date: May 2006
Posts: 336
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
Default Re: Poll: 14 mai Craiova - Lucky RacerS - in ce grupa incadram Cielo Executive?

Si totusi cine a votat pt grupa B sa argumenteze.
basy is offline   Reply With Quote
Old 07-05-06, 23:48   #24
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default Re: Poll: 14 mai Craiova - Lucky RacerS - in ce grupa incadram Cielo Executive?

Quote:
Originally Posted by radu_lkv
am votat alte grupe!!!!
eu l-as baga la F sau chiar Z
mai ales ca are "NOS" ) + ca mai e un retard (de care rade cam tot forumul de peste 18 ani) pe aici care a propus sa dea drumul la GPL peste benzina si atunci sare la 2000 de cp )
trg dupa cum vezi suntem pe aceeasi lungime de unda
radu_lkv is offline   Reply With Quote
Old 07-05-06, 23:58   #25
BoSsuL3TZ

Stage 5
 
BoSsuL3TZ's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 884
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[South racerS]
Default Re: Poll: 14 mai Craiova - Lucky RacerS - in ce grupa incadram Cielo Executive?

FRATZILOR JTITI CE, in primul rand grupele n-au fost stabilte, dak nu invatzatzi si voi sa va exprimatzi cu o parere fara sa va ofticatzi atunci va rog sa va abtzinetzi!! Nu jtiu de ce trebuie neaparat sa ne certam ca doi chiori in fatza unui cabinet de oftalmo!

ALINE am vorbit cu tine la telefon si tzi-am explicat ca N-ARE NICI O LEGATURA CU VREUN MEMBRU DIN ORGANIZARE.. DIN CLUBUL NOSTRU nu va participa NIMENI.. apreciatzi faptul ca incercam sa va ascultam si pe voi nu doar sa va aducem in fatza, grupe gata facute si astfel sa nu mai avetzi drept de veto, CUM TOT SE REPETA AL3XIUS, organizatorul este SUVERAN!Ei bine noi vrem sa fim altfel, sa fim cat mai aproape de voi pentru ca jtim cum este sa fii participant!


Al3xius domnul meu, fiecare participant are capacitatea de ashi face calcule singur.. o sa stau acum sa fac la fiecare?? Cine se va inscrie vom vedea cu un expert shi nu voi fi eu sau tenu' sau mai jtiu eu.. va fi cineva licentziat ca impartzirea sa fie cat mai corecta.. v-am spus care va fi sistemul prin care vor fi impartite masinile.. asha ca nu ma mai repet!

Multumim pentru ca ne-atzi spus parerea voastra mai putzin sau mai mult obiectiva, iar pana maine dimineatza la ora 9 vetzi avea impartzirea pe grupe! VOM lua seama de ceea ce atzi spus, si speram sa fim cat mai obiectivi
__________________
South racerS =- Racing Z|e new eRA!
BoSsuL3TZ is offline   Reply With Quote
Old 08-05-06, 00:04   #26
BoSsuL3TZ

Stage 5
 
BoSsuL3TZ's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 884
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[South racerS]
Default Re: Poll: 14 mai Craiova - Lucky RacerS - in ce grupa incadram Cielo Executive?

DOI LA MANA DOMNULE ALN.. sunt 4 persoane in acest club care iau o hotarare.. si totushi nu intzeleg de ce sa-tzi dau TZIE explicatzii, cand shi tu la randul tau ar trebui sa jti cum este!HAI SA INCHEIEM ACEST SUBIECT, deja nu-i mai vad rostul!Am intrebat ni s-a raspuns, acum asteptatzi si voi raspunsul nostru.. dak nu va fi pe placul dumneavoastra atunci ramane sa va ganditzi de 10 ori, dak va fi, foarte bine, dar pana atunci avetzi va rog rabdare!
BoSsuL3TZ is offline   Reply With Quote
Old 08-05-06, 09:01   #27
BoSsuL3TZ

Stage 5
 
BoSsuL3TZ's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 884
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[South racerS]
Exclamation

GRUPELE OFICIALE DE LA EVENIMENTUL "Lucky RacerS"(fara a se mai putea schimba ceva):

A1 pana in 65 de cp (inclusiv 65)
A 66-85
B 86-100
C 101-130
D 131-160
E 161-200
F 201-250
G peste 251

Astfel ca orice masina trebuie sa intre in grupa respectiva doar daca este incadrata intre limitele acelei grupe!

FoRTE IMPORTANT!! Toate masinile vor fi verificate TEHNIC, astfel ca va trebui sa avetzi certificatul de inmatriculare cu dumneavoastra, ca sa fie verificata seria motorului, pentru a nu exista discutzii inutile...schimbari motor etc!

NE REZERVAM DREPTUL de mai face o grupa in ziua cursei in cazul in care vom avea mai multe masini peste 300 de cp!
Ne rezervam dreptul de-a ne alege participantzii!

Calculele se vor face cum au fost facute si pana acum!
kw in cp = kw*1.3 ; compresor = cp *1.3 ,turbo=cp*1.6 iar nos=cp*2.0
- apoi va fi stabilita grupa din care face parte fiecare! (iar cei care nu jtiu in ce grupa sunt, sunt rugatzi sa-si faca calcule singur)

Va rog sa nu mai facetzi comentarii decat dak sunt la subiect!Multumim!
BoSsuL3TZ is offline   Reply With Quote
Old 08-05-06, 09:08   #28
DJ-24-ALN

Stage 5
 
DJ-24-ALN's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 332
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Poll: 14 mai Craiova - Lucky RacerS - in ce grupa incadram Cielo Executive?

ok...asa mai merge
DJ-24-ALN is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -