Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 18-08-09, 16:40   #661
Golf_Mk1

Stage 2
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 43
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

Dupa cum v-am promis ieri ...azi urmeaza ilustratele ! Initial ma gandisem la alt scenariu dar dupa ce a atasat colegul pozele de mai sus n-am putut sa ma abit si sa nu le introduc in Fabula noastra .
ENJOY !

Capitolul 1 : Tensiuni inainte de start

Baditza Ioane vizibil iritat de aparitia unui bolid(denumire preluata de la Stirile ProTV) la linia de start s-a gandit sa-i ridice capota...pe principiul : "la mine pe tarla AICISIA la Slatina pe tarlaua CIREASOV nu faceti voi ce vrea muschii vostrii, DA? " . Omul cu bolidul s-a inscris din start la ultima grupa si n-a vrut sa ridice capota ...motive de zanzanie intre el si organizatori ! Raulll(l) , om cu capul pe umeri , s-a gandit sa dezmorteasaca un pic atmosfera purtand o discutie cu Baditza Ioane . Intre timp , pana s-au hotarat ei cum sa imparta masinile pe clase, daca sa-i dea sau sa nu-i dea voie sa ia startul , daca sa-i restituie sau nu taxa....Subaru din imagine s-a trezit cu iarba crescand pe langa roti ... bun timing la cursa asta !




Capitolul 2 : Prezentarea evenimentului

Dupa cateva starturi date publicul deja era foarte tensionat datorita aranjamentului langa suprafata de concurs...era sa zic pista dar na...nu toti au ce-avem noi la Craiova ) . Raul(l)l Inima de Leu s-a gandit sa ia atitudine. Cu o burta de marinar foarte impunatoare, cu corzile vocale imbibate bine in palinca de Oltetz si cu ochii lui albastrii stralucind a grohait urmatoarele :



Arama pe fata

Badita Ioane, ajuns la capatul puterilor s-a gandit sa i se destainuie Marinarului Raull(l) . Acesta din urma , in stilul lui caracteristic, cu tatuajele la vedere si burta sugrumata de tricoul mulat, primit sponsorizare de la colaboratori s-a gandit sa-l calmeze pe Badita Ioane ...



Cugetarea de final...

Raull(l) Inima de Leu, ajuns si el la capatul puterilor dupa huiduielile adresate de catre public si participanti sta cu mana in shold, cu "pipa" imaginara in gura si cu portavocea in cealalta mana si discuta pe o limba neaccesibila pamantenilor cu CUCUL ...





Acestea fiind spuse ... va multumesc celor care ati urmarit cu interes aceasta povestioara , catre voi se indreapta multumirile mele si nu in ultimul rand catre actorii acestei povestioare carora le doresc ... LA MAI PUTINE (masini la start, evident) ! Felicitarile mele pentru recordul de 6 masini inscrise(platitoare de taxa) la VTM si sub 30 la liniute ! Un adevarat record pentru un eveniment in CURBA !

)))
Golf_Mk1 is offline  
Old 18-08-09, 16:45   #662
robisavage

Stage 5
 
robisavage's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,107
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

pacat ca e frumos la olanesti -)
robisavage is offline  
Old 18-08-09, 17:08   #663
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

Ce ma ti-e frica cu 5 masini avans? Eu pana acum raspundeam afirmativ la provocare.......dar plm..eu cred ca tu esti blond ca nu prea le potrivesti. la faza cu ambalatul si frana de mana poate se refeam la g2 nu la tine.
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline  
Old 18-08-09, 17:15   #664
Dan_Dub

Stage 4
 
Dan_Dub's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 174
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

bai faza tare e ca eu de vreo 2 ani nu am lipsit la prea multe ilegale, si nu te'am vazut nicaieri...cat despre frana de mana si limitare ( daca era vorba despre mine ) trag frana de mana unde vreau, si ii dau in limitare cand vreau eu . Ps . Nu am toba sparta pentru cultura ta
__________________

========== Race Fast, Die Hard ==========
========== B 89 DUB Golf II 2.0 16V =======
========== B 63 FUG Golf II 2.8 VR6 =======
========= IF 10 COX BMW e30 3.0 12v =====
========= Federatia Romana De Drift =======
============= LAF PERFORMANCE =========

========== www.Parazitii-Club.ro ==========
Dan_Dub is offline  
Old 18-08-09, 17:15   #665
dog99

Stage 5
 
dog99's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 6,400
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

Quote:
Originally Posted by Golf_Mk1 View Post
Dupa cum v-am promis ieri ...azi urmeaza ilustratele ! Initial ma gandisem la alt scenariu dar dupa ce a atasat colegul pozele de mai sus n-am putut sa ma abit si sa nu le introduc in Fabula noastra .
ENJOY !
tare rau

Last edited by Gabi; 18-08-09 at 19:36.
dog99 is offline  
Old 18-08-09, 17:22   #666
IONUT-GBP

Stage 5
 
IONUT-GBP's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,729
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

hahaha (()) gg Golf_MK1
IONUT-GBP is offline  
Old 18-08-09, 18:03   #667
Oltcit Rally Team
2 Roti

Stage 5
 
Oltcit Rally Team's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 478
Member of:
[4Rally]
[2 Roti]
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

Bravo Golf_Mk1!!
Asteptam si uramtoarele episoade...
Oltcit Rally Team is offline  
Old 18-08-09, 19:22   #668
andreiuuu

Stage 3
 
andreiuuu's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 110
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

Ma gandeam asa ce misto ar fi sa se organizeze curse intr un cadru gen the fast and the furious cand erau in desertul ala. Cursele, apoi party uri.. ar fi frumos sa avem si noi un loc unde sa stam la mese sa mancam sa bem , nu dupa ce se temrina cursa.. mergem fiecare in orasul lui si la casa lui. Eu am fost dupa ce am iesit din cursa la craiova si m am intors rapid si am vazut cum se intorceau oamenii si mi i s a parut trist. Era frumos sa avem discutii despre cursa despre masini , nu asa mai intra unu altu pe forum se cearta se face in toate felurile. Chiar asa nu dispune nimeni de un spatiu foarte mare unde am putea sa facem asa ceva??? ne dam taoata ziua de cate ori e necesar pana se stabileste scorul ...
__________________
andreiuuu is offline  
Old 18-08-09, 19:25   #669
Kaluvr6
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kaluvr6's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,562
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

ar fi o idee cand trebuiau sa se tina la valcea vorbisem sa inchiriem un bar pt o petrecere, chiar aveam si oferta la Carlsberg, la 4 beri una moca la 6, 2 moca ) si era destul de mare. Dar pacat ca nu s`a mai tinut. hai sa incetam cu prostiile ca suntem oameni mari si ne uneste aceeasi pasiune si sa ne gandim la ceva consructiv. Daca nici noi nu ne intelegem cine sa ne mai inteleaga?
__________________

VW Corrado VR6 - new engine

"I started out with nothing and I still got most of it left"
www.midnightracersvl.blogspot.com
http://forum.midnightracers.ro
Kaluvr6 is offline  
Old 18-08-09, 19:30   #670
andreiuuu

Stage 3
 
andreiuuu's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 110
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

Quote:
Originally Posted by Kaluvr6 View Post
ar fi o idee cand trebuiau sa se tina la valcea vorbisem sa inchiriem un bar pt o petrecere, chiar aveam si oferta la Carlsberg, la 4 beri una moca la 6, 2 moca ) si era destul de mare. Dar pacat ca nu s`a mai tinut. hai sa incetam cu prostiile ca suntem oameni mari si ne uneste aceeasi pasiune si sa ne gandim la ceva consructiv. Daca nici noi nu ne intelegem cine sa ne mai inteleaga?
Ma gandeam nu sa bem alcool, nu ar merge in ziua respectiva pt ca trebuie sa ne intoarcem si acasa fiecare la orasul lui. Ar fi fost ceva un party dupa.. ideea era sa stam la niste mese ca niste oameni civilizati sa discutam ce era de discutat si lamurit.. Ma repet.. daca are cineva un spatiu mare de 500 de metri asa un fel de pista sa ridice mana
andreiuuu is offline  
Old 18-08-09, 19:31   #671
Kaluvr6
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kaluvr6's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,562
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

Quote:
Originally Posted by andreiuuu View Post
Ma gandeam nu sa bem alcool, nu ar merge in ziua respectiva pt ca trebuie sa ne intoarcem si acasa fiecare la orasul lui. Ar fi fost ceva un party dupa.. ideea era sa stam la niste mese ca niste oameni civilizati sa discutam ce era de discutat si lamurit.. Ma repet.. daca are cineva un spatiu mare de 500 de metri asa un fel de pista sa ridice mana
ar merge si un gratar asa...si la gratar fara bere nu se poate ) am dreptate?
Kaluvr6 is offline  
Old 18-08-09, 19:35   #672
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

Si eu zic la fel.. radem, glumim, ne certam dar mai bineam face curse..
Era cineva care zicea la un moment dat.. Daca ne-am organiza asa de bine cum ne certam ar iesi perfect )
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready
B|shOp-VR6 is offline  
Old 18-08-09, 19:36   #673
andreiuuu

Stage 3
 
andreiuuu's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 110
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

Quote:
Originally Posted by Kaluvr6 View Post
ar merge si un gratar asa...si la gratar fara bere nu se poate ) am dreptate?
Pai bei rpd 2 beri..(capac). mananci si stai vreo 3 ore si cred ca nu se mai simt . Apropo.. la iesire din slatina inainte de pod se facea stga spre slatioara si acolo cica ar fi o pista ceva ... cryssl stie mai bine.. zilele astea o sa ma duc si eu sa vad ce e p acolo
andreiuuu is offline  
Old 18-08-09, 19:38   #674
Kaluvr6
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kaluvr6's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,562
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

ia vezi si poate facem ceva frumos tu vrei si curse si gratar?
Kaluvr6 is offline  
Old 18-08-09, 19:44   #675
andreiuuu

Stage 3
 
andreiuuu's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 110
Angry Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

Quote:
Originally Posted by Kaluvr6 View Post
ia vezi si poate facem ceva frumos tu vrei si curse si gratar?
Deci .. mai uita te la the fast and... si o sa vezi cum au facut ei. N am zis nimic de gratar cu toate ca ma gandeam .. k toata lumea pe caldura asta. Doar la un loc cu mese si multe scaune sa vorbim sa discutam sa mancam ... Spatiu privat cu un fel de pista , gratar, poate niste muzica, party , deja sunt SF. Dar NU IMPOSIBIL. Ne trebuie decat LOC.
andreiuuu is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -