Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 03-05-09, 15:57   #646
LEGAL RACING

Stage 3
 
LEGAL RACING's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 157
Default Re: 1 mai 2009, 402 m @ Constanta

Quote:
Originally Posted by tase_astra View Post
Aprobari si avize pentru evenimentul din 03.05.2009.
Rog verificati atasamentele.
In plus de aceastea am mai avut o multime de alte acte, plan de masuri, regulament particular, certificare, licente de organizare, permis de organizare ...multe
Legea cere fix doua lucruri aprobarea administratorului drumului in speta primarul si avizul politiei prin igpr.
Ambele sunt si sunt in regula.
Avizul igpr s-a obtnut in baza aprobarii.
__________________
Campionat National Circuit-Viteza 2016
LEGAL RACING is offline  
Old 03-05-09, 15:59   #647
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: 1 mai 2009, 402 m @ Constanta

Quote:
Originally Posted by tase_astra View Post
Aprobarile pe care le avem pentru aceasta cursa au fost postate pe mai multe siteuri si nimeni nu le poate contesta legalitatea.
Totul a fost ok, pana la un moment dat cineva, brusc a refuzat sa admita aprobarile deja emise. Daca voi credeti ca e vina organizatorilor si ca noi avem interes sa nu se tina.

Pana acum locatia vi se parea ok, acum brusc e cea mai naspa?

Si nu inteleg care e faza cu banii luati, ca eu unul nu stiu sa fi dat cineva bani pe inscriere , pentru ca fisele erau la mine in masina. Asa ca nu dezinformati.

PS: Cerdeti-ma ca nu as vrea nimanui sa treaca prin stresul prin care am trecut ieri si azi, drumuri, telefoane samd.

Vom prezenta in curand un comunicat oficial legat de aceasta cursa.
Stiai de ieri ca nu se mai tine sa inteleg ?
Lucian is offline  
Old 03-05-09, 16:01   #648
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: 1 mai 2009, 402 m @ Constanta

Quote:
Originally Posted by LEGAL RACING View Post
Aprobarile au fost toate, totul a fost pus la punct doar ca peste noape au stabilit altceva.
As vrea sa nu ne jignesti nefiind in cunostinta de cauza cina a vrut a avut acces la acte inclusiv Dl. Primar Mazare ca s-a enervat rau cand a vazut ca nu era corect informat si a dat ordin de organizare imediata insa jandarmi nu au putut asigura ordinea publica.
Am sa va explic mai tarziu cum a fost posibila aceasta magarie.
Daca aveati toate aprobarile necesare ce sustii ca au facut ei se numeste abuz , se reclama la 112 si in maxim 5 min vine un echipaj care rezolva problema . De asemenea iti sugerez sa intentezi un proces de calomnie .
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline  
Old 03-05-09, 16:02   #649
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: 1 mai 2009, 402 m @ Constanta

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Nu o mai dati pe militie politie pompieri primarie ! Organizatorul nu a avut toate aprobarile ! Punct ! RUSINE !
Scuza-ma ca-ti spun dar parerea ta e complet eronata.

Si o spun in cunostinta de cauza, primarul Radu Mazare fiind foarte receptiv referitor la desfasurarea evenimentului, insa totul a fost tardiv.
tase_astra is offline  
Old 03-05-09, 16:02   #650
LEGAL RACING

Stage 3
 
LEGAL RACING's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 157
Default Re: 1 mai 2009, 402 m @ Constanta

Nu cred ca e cazul nici de comunicat nici de justificari dar din respectul pentru cei care doreau sa participe sau sa priveaza vrem sa oferim cateva informatii in baza carora fiecare isi face sau nu o impresie.
LegalRacing a organizat si e normal sa fie blamat pentru asta, cursa nu s-a tinut.
Oamenilor prea putin le pasa de cine poarta vina noi i-am chemat, iar anul trecut au ventit si a plouat acum ... asa este cum spuneti voi.
LEGAL RACING is offline  
Old 03-05-09, 16:05   #651
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: 1 mai 2009, 402 m @ Constanta

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Stiai de ieri ca nu se mai tine sa inteleg ?
Nu, am spus ca stiam de ieri. Am spus ca am fost supus stresului mai mult decat sunt obisnuit si aici nu e vorba doar de cursa...
A fost probabil cea mai naspa zi din viata mea. ce pot sa spun mai mult!
tase_astra is offline  
Old 03-05-09, 16:10   #652
LEGAL RACING

Stage 3
 
LEGAL RACING's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 157
Default Re: 1 mai 2009, 402 m @ Constanta

Daca stiam de ieri ce bine era, dar din nefericire... si totusi sa luam partea plina a paharului. Primarul nea dat dreptate, sprijin si ne ajuta pe viitor.
LEGAL RACING is offline  
Old 03-05-09, 16:22   #653
B 19 D E Z

Stage 2
 
B 19 D E Z's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 44
Default Re: 1 mai 2009, 402 m @ Constanta

data viitoare puneti pe forum pe prima pagina mare si citet cand intra cineva care vrea sa stie unde e organizat si de cine si mai ales cand se tine cel mai sigur nu sa vina de la buc 300 de km si sa afle ca nu se mai tin.
Si mai vine cine stie ce bagator de seam si zice ca se tine si politia te impinge de la spate sa pleci acasa ca nu ai nu stiu ce autorizatie plm si cam atat
B 19 D E Z is offline  
Old 03-05-09, 16:23   #654
Razvan-CT

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 631
Default Re: 1 mai 2009, 402 m @ Constanta

Quote:
Originally Posted by LEGAL RACING View Post
Daca stiam de ieri ce bine era, dar din nefericire... si totusi sa luam partea plina a paharului. Primarul nea dat dreptate, sprijin si ne ajuta pe viitor.
pana la urma va avea loc cursa de peste 3 saptamani din mamaia??
Razvan-CT is offline  
Old 03-05-09, 16:30   #655
semjke

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 637
Member of:
[CHEVROLET]
[FOTO]
Default Re: 1 mai 2009, 402 m @ Constanta

Pai si daca primarul va sustine in continuare sau v-a sustinut, cine sau ce s-a opus desfasurarii acestui eveniment ?
semjke is offline  
Old 03-05-09, 16:39   #656
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Default Re: 1 mai 2009, 402 m @ Constanta

Primarul dupa ce spui tu ca v-a asigurat pt acea colaborare de viitor iti zic eu ca e facut ca varmea este una din secretare acolo : i-a spus secretarei ca daca mai veniti sau mai sunati sa spuna ca nu este valabil pt voi! Cu asta v-ati lins pe bot , cred ca si tu stii ca daca mazare chiar vroia sa va ajute , va ajuta si acum si facea totul posibil , dar realitatea este ca nu v-a ajutat si nu o va face! NAIV.
__________________

Liga Moderatorilor
YZF-PWR is offline  
Old 03-05-09, 16:41   #657
-=X-Team=-82-MDN

Stage 5
 
-=X-Team=-82-MDN's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 452
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 1 mai 2009, 402 m @ Constanta

Quote:
Originally Posted by LEGAL RACING View Post
LegalRacing a organizat si e normal sa fie blamat pentru asta, cursa nu s-a tinut.
Oamenilor prea putin le pasa de cine poarta vina noi i-am chemat, iar anul trecut au ventit si a plouat acum ... asa este cum spuneti voi.
si nu este pentru prima data .... asta e ... norocul vostru ... si ghinionul nostru.
-=X-Team=-82-MDN is offline  
Old 03-05-09, 16:43   #658
B 19 D E Z

Stage 2
 
B 19 D E Z's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 44
Default Re: 1 mai 2009, 402 m @ Constanta

mazare sa isi lege o piatra de gat sa se arunce in mare la rechini
B 19 D E Z is offline  
Old 03-05-09, 16:58   #659
Chucky bmw

Stage 5
 
Chucky bmw's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 550
Member of:
[Old School Cars]
[Opel]
Default Re: 1 mai 2009, 402 m @ Constanta

foarte tare .................macar am vz viper-ul ala tare......pacat ca am dat bani doar sa ma plimb la cta si .................pacat.................. ...nam cuvinte.
Chucky bmw is offline  
Old 03-05-09, 17:08   #660
SSST
Ford Driver

Stage 3
 
SSST's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 155
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
[Pole Position Racers]
Default Re: 1 mai 2009, 402 m @ Constanta

Quote:
Originally Posted by tase_astra View Post
Pentru finalizarea preinscrierilor va asteptam in parcarea Campusului Universitatii Ovidius de pe Bd. Aurel Vlaicu, langa locatia cursei, maine 02.05.2009 incepand cu ora 16.00

Voi ati chemat lumea la CT sa bata drumul si sa arunce banii degeaba,cu toate ca nu erati siguri.Degeaba o dati cu Mazare ,fasole si cacaturi.
V-ati batut joc de atatia oameni si ar trebui sa aveti macar putin bun simt si sa va cereti scuze,nu sa incercati sa gasiti scuze penibile.
Mi-ar fi rusine in locul vostru....
Am vazut pe siteul legal racing ,pe 2 mai(sambata) ca in disperare de cauza ati fixat o noua taxa de 50 ron...aia ce mai era?
__________________
By Superchips stage1,eibach pro kit springs,eibach pro spacer kit,K&N filter...2xx hp,4xxNm
engine's sound-that's my "in car entertainment"


De vanzare http://https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=110652
SSST is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -