Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Sisteme turbo si NOS

Sisteme turbo si NOS Totul despre Turbo si NOS

Reply
 
Thread Tools
Old 19-08-09, 18:53   #16
-Caz-

Stage 5
 
-Caz-'s Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,311
Member of:
[Opel]
Default Re: NOS - informatii de baza

acel nitro nu se opreste automat , tu il controlezi din buton cand este on/off , se opreste singur in limitare daca are o unitate de control(ex: Unichip) , dar exista unitati speciale de control unde iti setezi tu de fiecare data puterea , debitul , etc. , dar si asta trece la accesorii , la fel ca acel "purge" de care ziceai tu. Kitul original contine doar butelia , furtunele , 2 solenoizi (azot+benzina) , injectorul pt admisie si butonul magic .
__________________
"Take care of your body. It's the only place you have to live." http://www.naturalfit.ro/
-Caz- is offline   Reply With Quote
Old 19-08-09, 21:37   #17
gigcutzu

Stage 5
 
gigcutzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 602
Default Re: NOS - informatii de baza

Sincer....nici macar nu m-as obosi sa-mi montez un kit de nitro fara acel "accesoriu" care opreste singur inainte de limitator.....masina poate oricand, la plecare de exemplu, prin treapta a treia sa prinda o portiune de asfalt neaderent, sa patineze si sa ajunga repede in limitator..si mi se pare prea riscant fara asa ceva....deci cred ca cea mai buna solutie pentru mine ar fi sa trec totusi pe la domnii de la amster tunner pentru un unichip dupa montarea kitului de nitro.
Se poate monta kitul acasa? sau ai nevoie de ceva mai "special" ?
__________________
BMW E30 2,5 24v
Honda Civic ej2 1.5 16v
Reparatii laptopuri Constanta, vanzari orice piese laptopuri - www.sysprorom.ro
gigcutzu is offline   Reply With Quote
Old 20-08-09, 19:39   #18
-Caz-

Stage 5
 
-Caz-'s Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,311
Member of:
[Opel]
Default Re: NOS - informatii de baza

se poate monta acasa k nu e mare "jmekerie"
-Caz- is offline   Reply With Quote
Old 15-09-09, 13:16   #19
gazaruyo

Stage 5
 
gazaruyo's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 589
Default Re: NOS - informatii de baza

Quote:
Originally Posted by -Caz- View Post
se poate monta acasa k nu e mare "jmekerie"

ce inseamna ''nu e mare smecherie''? care sunt pasii pt-ca am unul pe care intentionez sa il vand dar daca nu il dau curand ma gandesc serios sa il montez la mine! ms
__________________
BMW E30 , 3.5 m30!
gazaruyo is offline   Reply With Quote
Old 16-09-09, 07:46   #20
taz.frkz

Stage 5
 
taz.frkz's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 692
Member of:
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
[FOTO]
Default Re: NOS - informatii de baza

Trebuie sa stii unde sa'l montezi si sa ai grija cu butelia. Dar cel mai bine este sa mergi la master tuner cum ai zis pentru ca dupa montaj sa urmeze si resoftarea si reglarea kitului. Adica parerea mea este ca la asemenea instalatii daca nu ai mai montat "in regie proprie" pana acum este sa mergi la master tuner.
__________________
lookin for photosessions
Photography


taz.frkz is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 18:18   #21
catalliin

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 180
Default Re: NOS - informatii de baza

Si dupa ce se termina butelia de unde o incarci si cit te costa?
catalliin is offline   Reply With Quote
Old 29-10-09, 14:25   #22
-Caz-

Stage 5
 
-Caz-'s Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,311
Member of:
[Opel]
Default Re: NOS - informatii de baza

tot la Master Tuner te duci (afli acolo cat te costa, eventual dai un telefon de documentare)
-Caz- is offline   Reply With Quote
Old 29-10-09, 15:45   #23
catalliin

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 180
Question Re: NOS - informatii de baza

si o adresa se poate unde ai pot gasi pe Master Tuner astia?????
catalliin is offline   Reply With Quote
Old 29-10-09, 19:26   #24
-Caz-

Stage 5
 
-Caz-'s Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,311
Member of:
[Opel]
Default Re: NOS - informatii de baza

http://www.mastertuner.ro/
-Caz- is offline   Reply With Quote
Old 18-01-10, 23:20   #25
catalliin

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 180
Default Re: NOS - informatii de baza

apropos despre 'head line-ul' lui -Caz- cu filipinele si cele doua p*zde ..ma intreb oare s-o putea sa transporti cu tine aceasta instalatieNOS in strainatate (caz in care emigrezi) fara sa te ia aia cu interpolul din aeroport?????????..
catalliin is offline   Reply With Quote
Old 19-01-10, 10:01   #26
-Caz-

Stage 5
 
-Caz-'s Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,311
Member of:
[Opel]
Default Re: NOS - informatii de baza

cu avionul nu ai nici o sansa , nu ai voie sa ai in bagajul de mana recipiente mai mari de 200 ml si in bagaj de cala mai mare de 500ml , deci o butelie este exclus . Dar daca te ambitionezi , poti face un colet special in care vrei sa declari , asa si pe dincolo , hartiii... acte... prostii , dar pana la urma o duci unde vrei cu costul aferent .
-Caz- is offline   Reply With Quote
Old 19-01-10, 21:55   #27
catalliin

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 180
Default Re: NOS - informatii de baza

Quote:
Originally Posted by -Caz- View Post
cu avionul nu ai nici o sansa , nu ai voie sa ai in bagajul de mana recipiente mai mari de 200 ml si in bagaj de cala mai mare de 500ml , deci o butelie este exclus . Dar daca te ambitionezi , poti face un colet special in care vrei sa declari , asa si pe dincolo , hartiii... acte... prostii , dar pana la urma o duci unde vrei cu costul aferent .
...Mersi! vroiam sa-mi fac si eu o parere desi cam banuiam eu ca nu prea te poti duce oriunde cu butelia in spinare (maiales daca e si incarcata) si asta in ideea ca o iau mai eftina din Romanika comparativ cu ce gasesti prin strainatate(daca gasesti asa ceva)...am intrebat asta pt ca pe viitor chiar intentionez sa ma ''car'' definitiv din tara si....offff pacat!.. era mai simplu cu NOS-ul sa-mi mai fac damblaua pe afara decit cu panarama de turbină care te da peste cap cu montatul...dar pina la urma asta este o sa ma multumesc doar cu filipinezele

Last edited by catalliin; 19-01-10 at 21:59.
catalliin is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -