Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Sisteme turbo si NOS

Sisteme turbo si NOS Totul despre Turbo si NOS

Reply
 
Thread Tools
Old 29-01-05, 22:20   #16
RaveBoy

Stage 5
 
RaveBoy's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 302
Member of:
[AfterDark Racing]
Default

M-am interesat si am gasit un motor de alfa 1.7 in 12 mil .... e pe masina .... deci poti sa il incerci .... fac rost de bani si e al meu
RaveBoy is offline   Reply With Quote
Old 30-01-05, 00:59   #17
Dark_Skyrider

Stage 2
 
Dark_Skyrider's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 29
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"RaveBoy\"
Bine ca am gasit topicu asta ... am oltcit si mi-a venit o idee, inainte sa o incerc vroiam sa va cer sfatul :
Oltcitu are in cutia filtrului de aer un manson care pleaca la carburator ..... daca imediat dupa acel cot care il face mansonul as da o gaura si cu furtun + toata instalatia aferenta as baga kerosen pulverizat ??? ( ceva gen nos cu buton de descarcare )
Daca il bag direct lichid cu o pompa o sa se inece dar pulverizat cred ca ar merge si as avea un castig de putere simtzitor ......
Am un prietn student la aeronave si cred ca te-ar putea ajuta cu niste aripi.
Nu crezi ca exagerezi putin?In cazul vostru e foarte bun un carburator de alfa. Incearca asa si o sa vezi ca se simte.
Dark_Skyrider is offline   Reply With Quote
Old 14-02-05, 00:57   #18
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default

LOOL dacia DJ-55-PIL NU m-a facut nici o data.(calibra ex2000 16v piggy back).Dar oricum trage bine de tot.
radu_lkv is offline   Reply With Quote
Old 20-02-05, 21:13   #19
jimmyboy250

Stage 2
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 38
Default Re:

salut ! mai baieti terminati cu prostiile ca o sa sariti in aer ce naiba.mai bine strangeti bani si cumparati-va o masina mai buna ca olcitul nu e masina de kerosen si alte prostii
eu am strans ceva si mi-am cumparat un nissan 100 nx 2000 gti si e beton masina.in curand o sa fie ceva de genul http://tuner.galeon.com/album897475.html
intrati si sa-mi spuneti si mie ce perere aveti
jimmyboy250 is offline   Reply With Quote
Old 26-02-05, 08:32   #20
furtot

Stock
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 7
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"RaveBoy\"
M-am interesat si am gasit un motor de alfa 1.7 in 12 mil .... e pe masina .... deci poti sa il incerci .... fac rost de bani si e al meu
MAI BINE STRANGI CEVA $ VINZI SI CARUTA DE OLTCIT SI ITI CEVA DE CALITATE, BINENTELES IN LIMITA POSIBILITATILOR
furtot is offline   Reply With Quote
Old 26-02-05, 11:59   #21
CataNOS

Stage 5
 
CataNOS's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 1,376
Default

Pt baiatul care vrea sa faca din oltcit avion il rog sa urmeze linkul

http://www.daciaclub.ro/viewtopic.ph...e977e1fcd4c4f1

Sa vezi aici modificari
CataNOS is offline   Reply With Quote
Old 26-02-05, 12:09   #22
B 68 VLD

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,882
Default

Si daca vrea sa faca oltcit-ul avion care este problema?! Fiecare face ce vrea cu masina lui nu?! Nu stiu de ce va deranjeaza pe voi de ce vrea el sa faca cu masina lui.
B 68 VLD is offline   Reply With Quote
Old 26-02-05, 12:28   #23
CataNOS

Stage 5
 
CataNOS's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 1,376
Default

Cine a zis k ne deranjeaza?

Atunci fac altfel k sa nu se mai supere nimeni.
Da tata, poti sa pui orice turbina pe ea, fara probleme. Nu o sa crape nimic, pe cuvantul meu de mester care este. Poti incerca si nos da` nu dry port k e cam slab, un wet port ar fi mai bun. Si daca tot bagi nos am auzit de la un prieten k merge pe oltcit compresorul de pe C 32AMG la fix.
O sa iasa suta sub 5 sec lejer. Si daca nu vrei atata bataie de cap poti incerca motorul de impreza k deh, si ala e boxer.

Ia zi, asta vrei sa vezi? sau sa-i zici omului adevarul k sa nu te injure dup-aia k i-ai dat cine stie ce sperante si s-a ars.

Vali, poti incerca sa schimbi motorul cu unul de Visa cum s-a spus mai sus dar caroseria va trebui rigidizata si ramforsata pentru a rezista.
Daca vrei o parere avizata du-te la Turbomecania - la iesirea inspre autostrada si intreaba acolo pt k ala a fost centrul de reparatii oltcit.
Bafta multa
CataNOS is offline   Reply With Quote
Old 28-02-05, 01:22   #24
Dark_Skyrider

Stage 2
 
Dark_Skyrider's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 29
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"B 68 VLD\"
Si daca vrea sa faca oltcit-ul avion care este problema?! Fiecare face ce vrea cu masina lui nu?! Nu stiu de ce va deranjeaza pe voi de ce vrea el sa faca cu masina lui.
Nu este nici o problema. Chiar m-ar interesa un astfel de proiect, shi sunt dispus sa-l ajut. Am vrut sa incerc shi eu pt trabant, dar m-am lasat batut, regretand ca am chiulit de la fizica int-a 9-a.


Hai sa fim serosi. Am ras, dar acum ramane de vazut daca iese. La fel s-a ras shi de un preten cand a zis ca o sa construiasca un perpetum mobile de spetza a II-a shi bila in 5 colturi, shi a demonstrat tuturor ca poate sa le faca.
RaveBoy itzi urez succes, shi sa ne chiemi shi pe noi la lansarea oficiala.
Dark_Skyrider is offline   Reply With Quote
Old 28-02-05, 12:49   #25
B 68 VLD

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,882
Default

Quote:
La fel s-a ras shi de un preten cand a zis ca o sa construiasca un perpetum mobile de spetza a II-a shi bila in 5 colturi, shi a demonstrat tuturor ca poate sa le faca.
Este cam nasol daca tu in cercul ala de prieteni te invarti.
B 68 VLD is offline   Reply With Quote
Old 19-03-05, 12:54   #26
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default

Radu a scris:
Quote:
LOOL dacia DJ-55-PIL NU m-a facut nici o data.(calibra ex2000 16v piggy back).Dar oricum trage bine de tot.
De ce esti puffy si nu recunosti !!! La aeroport la linutze legale cand ati facut voi 3 tu,GRF-ul si PIL-ul pana la 100 km\\h a fost in fatza.Si niciodata cand a facut cu tine nu a avut presiune mai mare de 0.7 bari.
Deci la 1 bar ce zici,tot nu te facea?????
__________________
EVO REDEFINES CORNERING !
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 19-03-05, 14:34   #27
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default

NU m-a facut nici o data, chiar daca a avut 0,1 bar.atunci la aeroport, poate el avea 100km/h, pe bordul lui de dacie), nici o data nu a stat inaintea mea pana sa schimb eu aIII-a
__________________
ex LKV, now EVO IX Redefines My Cornering
radu_lkv is offline   Reply With Quote
Old 19-03-05, 21:16   #28
lam

Stage 3
 
lam's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 117
Member of:
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"radu_lkv\"
....., nici o data nu a stat inaintea mea pana sa schimb eu aIII-a
si dupa ce schimba-i aIIIa era inaintea ta? :P :P :P
lam is offline   Reply With Quote
Old 20-03-05, 11:46   #29
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default

lam-ule intreaba-l pe pilu' si ai sa vezi.
radu_lkv is offline   Reply With Quote
Old 20-03-05, 22:23   #30
lam

Stage 3
 
lam's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 117
Member of:
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

mai Radule am impresia ca nu ai inteles care a fost ideea. Pe mine ma interesa cine era in fata dupa ce schimbai tu a treia. Pur si simplu eram curios. Nu am zis ca nu te cred, decat vreau ca sa aflu sfarsitul cursei. Pana sa schimbi tu a treia am inteles k tu erai in fata. Dar dupa? ce s-a intamplat? :P :P :P
__________________
EXTREME RACING CLUB
lam is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -