Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Audi tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 27-03-08, 00:03   #1
kaylandsuperice

Stock
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 7
Exclamation audi a 4 avant - tuning motor

va cer ajutorul................am un a 4 din 98 cu motor tdi 1.9 de 110 cai cu turbina vnt 15....merge sa-i pun o turbina mai mare .vnt 17??.stiti c modif trebe facute..........la acest motor pot sa-i pun si o cutie in 6 trepte..dc da ....dati-mi sfaturi pls!!!cat de mult se poate obtine de la acest motor???
kaylandsuperice is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 18:35   #2
universcomimpex

Stage 5
 
universcomimpex's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 519
Member of:
[AUDI]
Default Re: audi a 4 avant - tuning motor

Quote:
Originally Posted by kaylandsuperice View Post
va cer ajutorul................am un a 4 din 98 cu motor tdi 1.9 de 110 cai cu turbina vnt 15....merge sa-i pun o turbina mai mare .vnt 17??.stiti c modif trebe facute..........la acest motor pot sa-i pun si o cutie in 6 trepte..dc da ....dati-mi sfaturi pls!!!cat de mult se poate obtine de la acest motor???
turbina inteleg dar cutie de ce? din acest motor la ce te referi cu turbina schimbata cu interne sau doar soft ?
universcomimpex is offline   Reply With Quote
Old 14-04-11, 21:40   #3
muster19

Stage 1
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 14
Default Re: audi a 4 avant - tuning motor

universcomimpex o intrebare .......tot un audi din 98 afn de 110 si imi cam figuri turbo sai fac un upgrade la turbo sau sai pun unu mai mare ? daca ii pun unu mai mare nu imi afecteaza motoru sau alceva ?
muster19 is offline   Reply With Quote
Old 18-07-11, 10:20   #4
universcomimpex

Stage 5
 
universcomimpex's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 519
Member of:
[AUDI]
Default Re: audi a 4 avant - tuning motor

Quote:
Originally Posted by muster19 View Post
universcomimpex o intrebare .......tot un audi din 98 afn de 110 si imi cam figuri turbo sai fac un upgrade la turbo sau sai pun unu mai mare ? daca ii pun unu mai mare nu imi afecteaza motoru sau alceva ?
nu iti afecteaza nimic cu un soft adecvat altfel......... nu este bine
universcomimpex is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -