Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Audi tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 01-05-15, 20:05   #1
Darius DMS

Stage 5
 
Darius DMS's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 3,249
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Intrebari Audi A4 B5 Facelift

Saluare dragi colegi..Am si eu cateva intrebari in ceea ce priceste modelul A4 B5(facelift mai exact)..

1)Este posibil ca din VAG-COM sa modific semnalizarile din EU in US?

2)Suspensia de pe VW Passat B5 se potriveste pe Audi b5?Din cate am inteles,piesele de la una la alta se pot monta,dar nu stiu absolut nimic despre suspensie..Intreb fiindca la tatal meu la service a venit un nene care se plangea ca vrea sa scape de suspensia reglabila de pe al sau Passat , ca vrea suspensie normala si m-am gandit ca as putea sa schimb suspensiile intre ele..

Astept raspunsurile voastre..Multumesc anticipat..
Darius DMS is offline   Reply With Quote
Old 12-05-15, 23:19   #2
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Intrebari Audi A4 B5 Facelift

suspensia merge restu nu stiu.....pe fata merge garantat ca am avut eu de passat pe fata,pe spate nu stiu sigur...dar ar trebui..
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 14-05-15, 11:32   #3
belezutzu

Stage 5
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 740
Default Re: Intrebari Audi A4 B5 Facelift

Quote:
Originally Posted by Darius DMS View Post
Saluare dragi colegi..Am si eu cateva intrebari in ceea ce priceste modelul A4 B5(facelift mai exact)..

1)Este posibil ca din VAG-COM sa modific semnalizarile din EU in US?

2)Suspensia de pe VW Passat B5 se potriveste pe Audi b5?Din cate am inteles,piesele de la una la alta se pot monta,dar nu stiu absolut nimic despre suspensie..Intreb fiindca la tatal meu la service a venit un nene care se plangea ca vrea sa scape de suspensia reglabila de pe al sau Passat , ca vrea suspensie normala si m-am gandit ca as putea sa schimb suspensiile intre ele..

Astept raspunsurile voastre..Multumesc anticipat..
Nu merge spatele-asa ceva iti trebuie
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG0020A.jpg
Views:	40
Size:	10.2 KB
ID:	3097688  
belezutzu is offline   Reply With Quote
Old 19-05-15, 21:43   #4
Darius DMS

Stage 5
 
Darius DMS's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 3,249
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Intrebari Audi A4 B5 Facelift

Multumesc de raspunsuri..Intreb fiindca vazusem intr-un program de piese ca telescoapele de pe passat pot fi montate si pe audi,dar am zis sa merg la sigur si sa va intreb si pe voi..Daca stie cineva si la celelalte puncte,as fi recunoscator..Multumesc anticipat!
Darius DMS is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -