Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > CHEVROLET > Chevrolet tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 12-09-09, 11:18   #1
shady_home

Stage 1
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 13
Default rama adaptoare cd-player 2DIN

Salutare !

Spuneti-mi si mie va rog , daca aveti idee , de unde pot cumpara o rama adaptoare pentru Kalos . Am varianta cas + cd changer , iar acum am pus un Alpine CDA-9835R folosindu-ma de o improvizatie "urata" , si anume , am taiat fata cas-ului si am pus pe acelas suport ( adica peste cd changer ) noul cd-player . am atasat si 2 poze , una sa vedeti cum arata acum si a doua cu ce caut eu , o poza de la user " semjke " care sper din suflet sa nu se supere ca i-am "imprumutat" poza .

Multzam frumos .
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCF0027.JPG
Views:	243
Size:	1.22 MB
ID:	1080701   Click image for larger version

Name:	untitledasdadsadad.JPG
Views:	223
Size:	58.6 KB
ID:	1080702  
shady_home is offline   Reply With Quote
Old 16-09-09, 14:10   #2
semjke

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 637
Member of:
[CHEVROLET]
[FOTO]
Default Re: rama adaptoare cd-player 2DIN

Salut!
stai linistit, ma bucur ca ai preluat poza si ti-a fost de folos ca model la ceea ce cauti, cat despre ce cauti cred ca poti gasi ori pe la dealer`ul Chevrolet de la tine din oras ori sa caut din dezmembrari piesa respectiva. Ma voi interesa si eu si daca gasesc ceva te anunt.
O zi buna.
__________________
Fotografiile mele fotoday.ro
semjke is offline   Reply With Quote
Old 17-09-09, 07:26   #3
shady_home

Stage 1
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 13
Default Re: rama adaptoare cd-player 2DIN

la dezmembrari am incercat si eu dar doar la o singura firma ce-i drept . multumesc mult pentru ajutor .
shady_home is offline   Reply With Quote
Old 06-10-11, 22:38   #4
ragingcreep

Stock
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 3
Default Re: rama adaptoare cd-player 2DIN

www.accesoriicaraudio.eu-gasesti kitt adaptor aveo cu mufa cu tot, 110 lei, fara transport.
ragingcreep is offline   Reply With Quote
Old 16-11-11, 22:02   #5
shady_home

Stage 1
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 13
Default Re: rama adaptoare cd-player 2DIN

Nu se potriveste rama de la aveo la kalos . Mersi oricum de informatie .
shady_home is offline   Reply With Quote
Old 07-06-12, 17:36   #6
shady_home

Stage 1
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 13
Default Re: rama adaptoare cd-player 2DIN

Up dupa mult mult timp , inca mai caut ! Poate are cineva vreun pont . Multzam.
shady_home is offline   Reply With Quote
Old 15-05-14, 09:05   #7
LacettiBlack

Stage 1
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 14
Default Re: rama adaptoare cd-player 2DIN

Aveti nevoie de rama Metra 95-7951. Rama este foarte buna, are 2~3cm adancime + suportul lateral special pentru modelele Kalos, Lacetti(Forenza/Optra) si primele Aveo. Are si instructiuni de instalare foare clare (nu ca ar fi neparat necesare dar instalarea difera putin de la o masina la alta).

In Romania nu veti gasi decat chinezarii universale care nici nu se potrivesc si sunt subtiri de zici ca se rup daca bate vantul mai tare prin masina. Rama asta este facuta special pentru forma radioului de pe modelele Kalos, Lacetti si primele modele de Aveo (colturile de jos sunt drepte iar cele de sus rotunjite) si interiorul pentru standardul 2 DIN, deci poate fi montat orice radio aftermarket 2DIN.

Eu am luat-o din SUA de la Sonic Electronix. Pe ebay o aveau putin mai ieftina decat pe siteul lor asa ca am luat-o de acolo. Rama a fost $9 si transportul $14.5 (USPS in SUA si Posta Romana in Romania). De la USPS primiti tracking number si vezi cand ajunge in Romania dar din Romania se "ocupa" Posta Romana sa stinga lumina. A ajuns in 3 zile in Romania si dupa inca 2 saptamani am primit in cutia postala notificarea sa vin sa o ridic de la Oficiul Postal de care apartin. De sunat la Posta am sunat degeaba ca habar nu aveau sa imi spuna unde e coletul.

Daca o gasiti in Europa vi se face livrarea acasa, nu mai pierdeti timpul la posta pentru vama.
LacettiBlack is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -