Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Ford tuning

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 24-08-08, 05:52   #1
cosminbianca25

Stage 2
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 60
Default Mustang GT 05 pt liniute !!!

Am un GT 05 cu 380cp , ce parere aveti la liniute in Romania ?
Am sanse sa cistig sau am sanse mai multe de pierdut ?
Parcurge 402m in 12.200 sec 180 km/h ????
Va multumesc pt dezbateri !!!
cosminbianca25 is offline  
Old 24-08-08, 07:05   #2
amadeus_and
Honda Driver

Stage 5
 
amadeus_and's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 730
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: Mustang GT 05 pt liniute !!!

Daca te dai la capacitate cilindrica asemanatoare...pierzi...
Daca te dai la putere asemanatoare...pierzi...
Acum depinde pentru ce te dai...pentru fun sau doar pentru a castiga...
Oricum...daca ai motorul de 4000...mai bine nu te mai dai...
__________________
amadeus_and is offline  
Old 24-08-08, 07:12   #3
cosminbianca25

Stage 2
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 60
Default

Quote:
Originally Posted by amadeus_and View Post
Daca te dai la capacitate cilindrica asemanatoare...pierzi...
Daca te dai la putere asemanatoare...pierzi...
Acum depinde pentru ce te dai...pentru fun sau doar pentru a castiga...
Oricum...daca ai motorul de 4000...mai bine nu te mai dai...
motoru este de 4.600 v8 24v . dece crezi ca as pierde cu aceasi cp si aceasi capacitate ?
Sti tu pe cineva care ar fi curios de liniute ?
MERSI MULT !!!


PS: chiar daca as fi avut un motor de 4000 cu 380cp eu cred ca este destul de puternic, nu inteleg dece ar trebui sa-mi fie frica ??
sau cine stie ca eu am 380cp??? pot sa le zic fain frumos ca am 300cp k, cu atit vine din fabrica
ce masini puternice sti tu in tara pt liniute??
sau timpu care l-au scos la liniute??
Mersi !

Last edited by NWZeu; 24-08-08 at 13:35.
cosminbianca25 is offline  
Old 24-08-08, 08:18   #4
amadeus_and
Honda Driver

Stage 5
 
amadeus_and's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 730
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: Mustang GT 05 pt liniute !!!

Cu timpii e mai greu la noi... Masini ai ca adversar...tu doar sa vii... ma dau si eu cu tine daca vrei...si mai gasim...
amadeus_and is offline  
Old 24-08-08, 08:31   #5
cosminbianca25

Stage 2
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 60
Default Re: Mustang GT 05 pt liniute !!!

Quote:
Originally Posted by amadeus_and View Post
Cu timpii e mai greu la noi... Masini ai ca adversar...tu doar sa vii... ma dau si eu cu tine daca vrei...si mai gasim...
ok
pai atunci zi-mi si mie ce masina ai sa stiu si eu cu cine ma intrec. si cam cum merg liniutele ?
LA CE SE EA; LA CP SAU MOTOR ????

Last edited by NWZeu; 24-08-08 at 13:36.
cosminbianca25 is offline  
Old 24-08-08, 13:41   #6
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: Mustang GT 05 pt liniute !!!

Daca nu se face o dovada a existentei acestei masini, acest thread va fi inchis si oricare altul deschis ulterior pe aceeasi tema va avea aceeasi "soarta".

Daca este real (vad ca ai IP de Austria) tin sa te anunt ca subestimezi puternic Romania, si noi avem Mustanguri, inclusiv Shelby, unele modificate, altele au compresor, deci nu am ramas in urma, insa avem si masini de sub 10 secunde pe 400m, unele din ele au incercat pista de drag din Ungaria si multe altele, asa ca discutia se poate extinde foarte mult.
__________________
Ford Mondeo MK3 DuratecHE --- BMW E46 FL 320D --- Daewoo Cielo Executive DOHC 16V
uita-te bine in oglinda, aparentele insala
NWZeu is offline  
Old 24-08-08, 14:31   #7
cosminbianca25

Stage 2
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 60
Default Re: Mustang GT 05 pt liniute !!!

Quote:
Originally Posted by NWZeu View Post
Daca nu se face o dovada a existentei acestei masini, acest thread va fi inchis si oricare altul deschis ulterior pe aceeasi tema va avea aceeasi "soarta".

Daca este real (vad ca ai IP de Austria) tin sa te anunt ca subestimezi puternic Romania, si noi avem Mustanguri, inclusiv Shelby, unele modificate, altele au compresor, deci nu am ramas in urma, insa avem si masini de sub 10 secunde pe 400m, unele din ele au incercat pista de drag din Ungaria si multe altele, asa ca discutia se poate extinde foarte mult.
ok, si cum ai vrea sa iti demonstrez k am aceasta masina ??
am vrut sa.mi pun niste poze cu ea si nu sttiu cum ???
Iar daca ai Mustang subt 10 sec sau chiar shelby, zimi si mie citi cp putere ai pe aceasta masina de merge mai tare decit un avion?????
si nu inteleg ce te face sa nu crezi k as avea aceasta masina (de parca ti-as fi zis k am ferrari enzo) pt k in primu rind, Mustang chiar nu este scump deloc, iar in al doile rind sint 80cp in in plus ceea ce in SUA este egal cu zero.
Dar dupa cum se vede am impresia k , chiar si un 380cp pe un Mustang incepe sa va puna pe ginduri. ce BMW ai de esti atit de revoltat ! ???
sI al meu are kompresor cea ce ia dat inca 70cp in plus restu vine de la filtre, iar acum lucrez la tobe care cu siguranta ii mai da un 10-15cp.
altceva ????
Zimi cum se fac liniutele in RO , dupa ce se ia in momentu cind vrei sa faci un pariu, dupa masina, dupa caii putere, dupa capacitatea cilindrica... ?????
cosminbianca25 is offline  
Old 24-08-08, 14:52   #8
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: Mustang GT 05 pt liniute !!!

In afara faptului ca scrii ca pe "mirc" ca in limba romana "ca" nu se scrie "k", cratime lipsa si vazand faptul ca afisezi varsta de 35 de ani ma cam pune pe ganduri. Am stat si am verificat posturile tale, cam toate la fel pe multe sectiuni - ceea ce rezulta este SPAM.
O sa las postul tau necorectat pentru a se observa greselile de ortografie care la 35 de ani (daca sunt reali) nu sunt permise !
In partea de jos a paginii sub locul unde scrii textul ai "Go Advanced". il selectezi apoi ai optiunea "Manage Attachments", acolo poti insera imagini pe care le poti uploada aici.

Last edited by NWZeu; 24-08-08 at 15:11.
NWZeu is offline  
Old 24-08-08, 15:30   #9
cosminbianca25

Stage 2
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 60
Default Re: Mustang GT 05 pt liniute !!!

Quote:
Originally Posted by NWZeu View Post
In afara faptului ca scrii ca pe "mirc" ca in limba romana "ca" nu se scrie "k", cratime lipsa si vazand faptul ca afisezi varsta de 35 de ani ma cam pune pe ganduri. Am stat si am verificat posturile tale, cam toate la fel pe multe sectiuni - ceea ce rezulta este SPAM.
O sa las postul tau necorectat pentru a se observa greselile de ortografie care la 35 de ani (daca sunt reali) nu sunt permise !
In partea de jos a paginii sub locul unde scrii textul ai "Go Advanced". il selectezi apoi ai optiunea "Manage Attachments", acolo poti insera imagini pe care le poti uploada aici.
ok, exact cum ti-am zis pe messenger...nu sunt toti asa scoliti ca si tine si daca mie imi face placere sa scriu cu k nu inteleg unde-i problema!!
Dupa cum se vede, ceea ce-mi zici tu mie cu masini subt (se scrie SUB) 10sec in RO este c-am (se scrie CAM) greu de crezut.
plus de asta bucurestenii sunt majoritatea aroganti si tot timpul mai destepti ca altii.

Last edited by NWZeu; 24-08-08 at 18:10.
cosminbianca25 is offline  
Old 24-08-08, 16:51   #10
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: Mustang GT 05 pt liniute !!!

Inainte sa postezi citeste regulile forumului, spre exemplu citeste A I C I. Se pare ca ai o problema de scoala primara deoarece acolo se invata cum se scrie corect, nu e problema de facultate.

Topic inchis, pentru dezbateri legate de Mustang sunt alte topicuri deschise, a se folosi functia SEARCH a forumului.
NWZeu is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -