Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Ford tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 21-02-13, 21:31   #1
mececanu

Stage 1
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 11
Smile Proiect Sgm pe ford focus

Bun stim cu totii povestea fantastica cu 1300 cu motor de clio si loganul cu vr6 al lui Robert Sandu,intrebarea mea pentru cei care chiar se pricep,se poate pune pe ford focus mk2 un motor de rs de 2500? nu stiu efectiv daca are loc acolo,plus ce mai trebuie.credeti-ma ca nu intreb de doru lelii. astept un raspuns si multumesc anticipat
mececanu is offline   Reply With Quote
Old 26-02-13, 12:18   #2
catarsis
Ford Driver

Stage 5
 
catarsis's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 764
Member of:
[FORD]
Default Re: Proiect Sgm pe ford focus

Quote:
Originally Posted by mececanu View Post
Bun stim cu totii povestea fantastica cu 1300 cu motor de clio si loganul cu vr6 al lui Robert Sandu,intrebarea mea pentru cei care chiar se pricep,se poate pune pe ford focus mk2 un motor de rs de 2500? nu stiu efectiv daca are loc acolo,plus ce mai trebuie.credeti-ma ca nu intreb de doru lelii. astept un raspuns si multumesc anticipat

s-a pus motorul de pe focus RS pe ford ka fara modificari de caroserie si a incaput, nu vad de ce n-ar merge pe un mk2, bani sa fie

https://www.youtube.com/watch?v=LBKChiLVdUE
__________________
Dresaj Caini Ploiesti
catarsis is offline   Reply With Quote
Old 27-02-13, 17:57   #3
mad_mike

Stage 5
 
mad_mike's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 416
Member of:
[Oltcit]
[FORD]
[MERCEDES]
Default Re: Proiect Sgm pe ford focus

la care RS 2500 te referi? la v6 sau cel de pe focus rs 500?
mad_mike is offline   Reply With Quote
Old 27-02-13, 20:25   #4
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: Proiect Sgm pe ford focus

Vis de copil, 18 ani si motoare cu 5 cilindrii in linie, raspunsul este simplu .... compartimentul motor la Focus e identic la toate echiparile, diferenta e data de ce umple acel spatiu.

@mad-mike - for INFO - Focus MK2 variantele ST, RS, RS500 au la baza acelasi motor de 5 cilindrii (ca arhitectura), 2.5l Turbo.

@catarsis - Focus MK1 RS a avut 4 in linie, 2L Turbo
__________________
Ford Mondeo MK3 DuratecHE --- BMW E46 FL 320D --- Daewoo Cielo Executive DOHC 16V
uita-te bine in oglinda, aparentele insala

Last edited by NWZeu; 27-02-13 at 20:30.
NWZeu is offline   Reply With Quote
Old 10-03-13, 21:35   #5
mececanu

Stage 1
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 11
Default Re: Proiect Sgm pe ford focus

Ok,dar cam ce ar mai trebui si unde ma indrumati sa ma duc,stiti ceva siteuri de unde pot comanda,nu prea ma pricep la sudat esapamente si prefer sa nici nu ma bag(in slatina oricum se feresc cam toate atelierele si sa schimbe filtru conic...).Merg zilnic in Bucuresti,ceva sfaturi?
mececanu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -