Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Honda - Acura tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 19-12-06, 16:42   #31
vnool

 
vnool's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 287
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Fratilor Nu am vazut nici o Honda Accord din `93-`95, poate aveti dar le ascundet

mda... deci interesante idei aveti... dar sa nu dezamagesc pe fanete sincer imi place mai tare bmw E36 la un motor de 2.0l .... "stiu ca topicul suna altfel dar stiti cume e :azi o ideie miine alta"!"...
__________________
vnool is offline   Reply With Quote
Old 19-12-06, 16:43   #32
vnool

 
vnool's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 287
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Fratilor Nu am vazut nici o Honda Accord din `93-`95, poate aveti dar le ascundet

ash dori ca intradevar cunoscatorii de e36 sa isi puna ideile aci ... ca o sa pun cu timpul poate un mic votuletz....
vnool is offline   Reply With Quote
Old 19-12-06, 20:02   #33
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: Fratilor Nu am vazut nici o Honda Accord din `93-`95, poate aveti dar le ascundet

honda accord si toyota corolla sunt renumite a fiind cele mai fiabile masini

am avut un accord din 1992 cu motor de 2000 16V si nu am avut nici ceamai mica problema cu ea.acum depinde de preferintele tale dar accordul e mult mai spatios in interior decat pisicutza.in pisicutza pe locurile din spate stai cu genunchii in gura.si scaunele sunt mai late si mai mari.generatia urmatoare de accord,cea de dupa 1993 si si cu un design mai modern.

daca vrei o masina de figuri si dupa care sa fii mai des prin servisuri ia-ti pisicutza(si nu face greseala sa o iei de la un pusti) iar daca vrei spatiu ,comfort si fiabilitate ia-ti accord.

un minus pt accord ar fi piesele de schimb,dar oricum nu prea ai nevoie de ele prea des

parerea mea ca un accord arata mult mai bine decat o pisicutza,e si mai exclusiva si cu un set de jenti late arata bestiala

Last edited by 300zxtt; 19-12-06 at 20:04.
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 19-12-06, 20:27   #34
vnool

 
vnool's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 287
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Fratilor Nu am vazut nici o Honda Accord din `93-`95, poate aveti dar le ascundet

300zxtt ms mult de indeminare....
vnool is offline   Reply With Quote
Old 20-12-06, 10:03   #35
Nicknamed_13


Stage 5
 
Nicknamed_13's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 921
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: Fratilor Nu am vazut nici o Honda Accord din `93-`95, poate aveti dar le ascundet

Pai acum depinde si ce modificari avea. Seria 6 este masina foarte grea. Daca CRX-ul avea motor dohc vtec si era si modificat....pai nu ma mir. Dar daca era doar stock...este posibil ca amicul tau sa se fi luat la curse de unul singur...se intampla...LOL. Asa a facut un tip cu un Legacy B4...s-a luat cu o Integra si a castigat...numai ca Integra era intr-a 5-a...cand s-au mai dat la cateva zile dupa...si-a luat-o Subaru la 4 lungimi.
Dar de curiozitate...ce motor avea crx-ul?
__________________
"WARNING!!!! Objects seen in the mirror appear to be losing!"

"Let's try it again from a roll"

Honda Prelude H22A JDM Spec
https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura/56205-93-prelude-type-jdm-2-2i-vtec-h22a.html
Nicknamed_13 is offline   Reply With Quote
Old 20-12-06, 10:44   #36
fanete

Stage 5
 
fanete's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,920
Member of:
[Honda]
Default Re: Fratilor Nu am vazut nici o Honda Accord din `93-`95, poate aveti dar le ascundet

1.6 16 v fara vtec era motorul. si de luat s-a luat la intrecere nu s-a dat singur ala cu crx-u. oricum ideea era ca ala a innebunit ca l-a facut o cascarabeta de 4000 de euro

cit despre alegerea ta intre accord si bmw tu faci ce iti spune inima, nu trebuie sa faci exact ceea ce te indrumam noi. daca tie iti place mai mult bmw-ul , i-ati bmw. eu unul as alege accordul in primul rind ca este o masina mult mai rara si asta o face mai speciala. mult mai impresionati vor fi toti cind vor vedea un accord decat un BMW. bmw deja este o uniforma, la fel ca si pasatul si nimeni nu v-a mai fi impresionat de masina ta. pe liinga toate astea, exact cum a scris si "300zxtt" sunt masini foarte fiabile si nu prea o sa ai probleme cu ele. zilele astea am tot stat si m-am uitat la preturi la masini. nici nu se compara o pisicutsa cu un accord, facind un raport in functie de pretul lor
__________________

\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_
I'd Rather Push A Honda Than Drive A Volkswagon
_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
fanete is offline   Reply With Quote
Old 20-12-06, 11:39   #37
Nicknamed_13


Stage 5
 
Nicknamed_13's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 921
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: Fratilor Nu am vazut nici o Honda Accord din `93-`95, poate aveti dar le ascundet

@fanete se mai intampla...LOL...dar mi-e greu sa cred ca acel 6 era carpa. Stiu pe unu care a cumparat un 540i si s-a dat cu el cu 3 insi in masina si era aproape la fel ca un m3. Si ala era model 94 nu 2006. Dar ma rog...Nu pot spune ca stiu ce avea amicul tau sub capota. Zilele astea nu prea mai exista masini stock...
Nicknamed_13 is offline   Reply With Quote
Old 20-12-06, 12:17   #38
fanete

Stage 5
 
fanete's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,920
Member of:
[Honda]
Default Re: Fratilor Nu am vazut nici o Honda Accord din `93-`95, poate aveti dar le ascundet

avea ceva facut, nu stiu nici eu .... sau daca imi aduc eu aminte bine , avea volanta usurata.
fanete is offline   Reply With Quote
Old 21-12-06, 20:58   #39
alex_g
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: Fratilor Nu am vazut nici o Honda Accord din `93-`95, poate aveti dar le ascundet

NU te lasa ia BMW a fii in randul lumii.Japonezii astia fac masini proaste, se tureaza mult de se uzeaza repede motorul.
  Reply With Quote
Old 24-01-07, 23:38   #40
yulasinio
Honda Driver


Stage 5
 
yulasinio's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,101
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: Fratilor Nu am vazut nici o Honda Accord din `93-`95, poate aveti dar le ascundet

"NU te lasa ia BMW a fii in randul lumii.Japonezii astia fac masini proaste, se tureaza mult de se uzeaza repede motorul."
Imi pare rau ca ai o asa impresie proasta despre masinile japoneze mai ales acum in 2007 cand toata lumea se da in vant dupa ele si preturile lor stagneaza tocmai pt ca cererea este prea mare.
In primul rand vreau sa va spun ca sunt fanul ambelor marci.
De 2a saptamani mi-am luat o Honda Accord 2.0i LS din 94 cu €1300.
Ce pot sa spun despre ea:
-o masina spatioasa, cu un portbagaj numai bun pt cateva woofere de 15"
-foarte comada si usoara de condus
-despre motor ce stiu e ca are 147CP la 6200rpm si ca a mea face 100km in treapta a2a la 6100rpm
-viteza maxima care am atins-o 180km 5 persoane in masina.
Pare o masina fiabila si din fata arata ca un Nissan S13.
Despre E36 nu stiu nimic sa iti spun deci nu comentez.

Sper ca te ajuta la ceva, oricum bafta.
__________________
yulasinio is offline   Reply With Quote
Old 25-01-07, 09:22   #41
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: Fratilor Nu am vazut nici o Honda Accord din `93-`95, poate aveti dar le ascundet

Quote:
Originally Posted by yulasinio View Post
"NU te lasa ia BMW a fii in randul lumii.Japonezii astia fac masini proaste, se tureaza mult de se uzeaza repede motorul."
Imi pare rau ca ai o asa impresie proasta despre masinile japoneze mai ales acum in 2007 cand toata lumea se da in vant dupa ele si preturile lor stagneaza tocmai pt ca cererea este prea mare.
In primul rand vreau sa va spun ca sunt fanul ambelor marci.
De 2a saptamani mi-am luat o Honda Accord 2.0i LS din 94 cu €1300.
Ce pot sa spun despre ea:
-o masina spatioasa, cu un portbagaj numai bun pt cateva woofere de 15"
-foarte comada si usoara de condus
-despre motor ce stiu e ca are 147CP la 6200rpm si ca a mea face 100km in treapta a2a la 6100rpm
-viteza maxima care am atins-o 180km 5 persoane in masina.
Pare o masina fiabila si din fata arata ca un Nissan S13.
Despre E36 nu stiu nimic sa iti spun deci nu comentez.

Sper ca te ajuta la ceva, oricum bafta.
o spunea in spirit de gluma.daca e de acolo de peste ocean stie mai bine ca noi ce bine sunt cotate japonezele
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 27-01-07, 21:39   #42
alex_g
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: Fratilor Nu am vazut nici o Honda Accord din `93-`95, poate aveti dar le ascundet

@yulasinio: am spus-o in spirit de gluma,300zxtt s-a prins

Si eu cand am ajuns peste ocean ma gandeam numai la BMW,altceva nu mai vedeam in fata ochilor,bmw in sus bmw in jos pana am inceput sa vad si sa aflu ce se ascunde pe sub capotele Hondelor.Intre timp intrand si in posesia masinii din semnatura am inceput usor usor sa capat incredere si sa ma indragostesc de masina asta.Desi are o gramada de km,vreo 310.000 acum,nu pierde ulei,nu bate nimic pe la ea si nu e ruginita deloc,ba chiar mai mult se tine si arata destul de bine pentru anii ei.Intr-un cuvant sunt multumit de alegerea facuta chiar daca visul meu a fost un E30.

300zxtt: Hondele sunt vazute f bine,daca iei un om pe strada si-l intrebi: sunt fiabile hondele? o sa-ti raspunda: da sunt masini bune,am avut si eu sau cineva din familie si am fost multumiti de ele.

Multi prieteni si cunoscuti au sau au avut Honde si sunt multumiti de ele,chiar si cele forjate mai duc destul.


[/quote]De 2a saptamani mi-am luat o Honda Accord 2.0i LS din 94 cu €1300.
Ce pot sa spun despre ea:
-o masina spatioasa, cu un portbagaj numai bun pt cateva woofere de 15"
-foarte comada si usoara de condus
-despre motor ce stiu e ca are 147CP la 6200rpm si ca a mea face 100km in treapta a2a la 6100rpm
-viteza maxima care am atins-o 180km 5 persoane in masina.
[/quote]

Felicitari pentru achizitia facuta,te astept cu un topic la sectiunea masina mea.Ai grije ca uleiurile sa fie la nivel si in rest da-i blana cat tine,cu un filtru sport suna super:twisted
  Reply With Quote
Old 28-01-07, 12:49   #43
vnool

 
vnool's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 287
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Fratilor Nu am vazut nici o Honda Accord din `93-`95, poate aveti dar le ascundet

cunoscatorii de honda ...... Rover 620 e aceiasi homda accord?
vnool is offline   Reply With Quote
Old 28-01-07, 12:51   #44
vnool

 
vnool's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 287
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Fratilor Nu am vazut nici o Honda Accord din `93-`95, poate aveti dar le ascundet

am inteles ca motorul e de honda, salonul la fel, si restul ??? ce parerii... ca vreu sa acihzitionez una la moment.....ms{din bmw as lua una 520 "95an. doara ca e prea mare }
vnool is offline   Reply With Quote
Old 28-01-07, 16:49   #45
alex_g
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: Fratilor Nu am vazut nici o Honda Accord din `93-`95, poate aveti dar le ascundet

Quote:
Originally Posted by vnool View Post
cunoscatorii de honda ...... Rover 620 e aceiasi homda accord?
Tie iti place sa bei Cola sau Pepsi? Asteapta pana se gaseste o ocazie si cumpara un Civic sau un Accord.Roverul are motor de Honda dar restul e masina englezeasca...
  Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -