Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 22-09-09, 17:03   #856
87-bob

Stage 3
 
87-bob's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 166
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by mike-fullspeed View Post
io te sfatueisc sa pui pe toata masina (fata - spate) pentru ca daca pui doar pe spate nu ii sta chiar asa de bine...
mike m ai intrebat daca sunt inca la scoala,mu sunt dar era cam liniste pe forum si....ia za tu imi poti face si mie niste pleoape?te intreb fiindca suntem mai vecini asa,io sunt din alexandria
87-bob is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 17:08   #857
87-bob

Stage 3
 
87-bob's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 166
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by Rob3rt_espero View Post
Nu vreau sa ma complic cu folia, am gasit undeva prin Berceni, folia este Llumar si ma costa 450 ron (doar spatele), cu timbre si tot ce trebuie pt omologare iar garantia este de 5 ani.
Saptamana asta poate imi fac timp sa o pun. Iar legat de alarma as vrea ceva mai mult, adica ar fi bun un pager si mai vreau un modul ca atunci cand o armezi sa se ridice geamurile singure. Ma cam mira pretul asta, doar stiti cum e vb aia :"cat dai, atata face".
salut robert zi si mie ai gasit modulul pt geamuri?la ce pret e?ca e super smecherie zauasa ceva
87-bob is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 18:14   #858
Rob3rt_espero

Stage 5
 
Rob3rt_espero's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 932
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Inca nu am vb cu baiatul ala care o sa imi monteze alarma, dar un modul ca ala e in jur de 80-100 ron.
Rob3rt_espero is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 18:54   #859
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,608
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by Rob3rt_espero View Post
Nu vreau sa ma complic cu folia, am gasit undeva prin Berceni, folia este Llumar si ma costa 450 ron (doar spatele), cu timbre si tot ce trebuie pt omologare iar garantia este de 5 ani.
Saptamana asta poate imi fac timp sa o pun. Iar legat de alarma as vrea ceva mai mult, adica ar fi bun un pager si mai vreau un modul ca atunci cand o armezi sa se ridice geamurile singure. Ma cam mira pretul asta, doar stiti cum e vb aia :"cat dai, atata face".
moaa ce scump e acolo la voi... aici e cam 200-250 roni doar spatele omologat...neomologat e cam 70 spatele...
mike-fullspeed is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 18:57   #860
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,608
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by 87-bob View Post
mike m ai intrebat daca sunt inca la scoala,mu sunt dar era cam liniste pe forum si....ia za tu imi poti face si mie niste pleoape?te intreb fiindca suntem mai vecini asa,io sunt din alexandria
@ bob nu ma bag la pleoape, pentru ca daca ma bagam sa fac aveam si eu la masina... Deci, uita-te la masina mea (am un post deschis) si ai sa vezi ca nu are pleoape... Bafta!

pune si tu poze cu masina ta!

Scuze pentru dublu post!
mike-fullspeed is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 19:40   #861
Rob3rt_espero

Stage 5
 
Rob3rt_espero's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 932
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Asta e...oricum la espero sunt multe geamuri pe spate...Eu unu zic ca este convenabil tot spatele la banii astia.

---------------------------------------------------------------------

Draky cu ce vopsea ai vopsit scutul termic de la galeria de evacuare si capacul la supape (arata bine).
Rob3rt_espero is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 20:35   #862
ing3r
Daewoo Driver

Stage 5
 
ing3r's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,573
Member of:
[DAEWOO]
[Fiat]
Default Re: Club ESPERO

Donn, vezi ca ce vb tu nu e chiar bine informat! Trebuie sa ai certificat de autentificare/omologare RAR pt folie, pt ca altfel daca te opreste militianul iti ia talonul, fie ca vrei, fie ca nu vrei. Stiu persoane care l-au pierdut pe chestia asta si nu e tocmai comod. Eu am vreo 3 foi a4 plastificate cu stampila RAR si cand m-a oprit Politia mi-a zis felicitari pt omologarea la folie... Alea la 90 ron si 50 ron sunt abureli, du-te la un drum lung cu masina si daca te opreste Politia sa ne povestesti si noua cum ai rezolvat-o...
Si folie pe fata nu as recomanda, pt ca , chiar daca ai omologare, Politia oricum te opreste si daca esti ok, se ia de tine pt altceva (jante, xenon +alte nimicuri ) ca sa te jecmaneasca de bani!
ing3r is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 20:40   #863
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Club ESPERO

am "ilegal"decat folia...dar pe fata o dau jos si pe spate cumpar daia si gata...asta e...draq sai ia..pai si cat costa pana la urma omologarea rar?
__________________
All the way up..
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 20:46   #864
Rob3rt_espero

Stage 5
 
Rob3rt_espero's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 932
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by ing3r View Post
Donn, vezi ca ce vb tu nu e chiar bine informat! Trebuie sa ai certificat de autentificare/omologare RAR pt folie, pt ca altfel daca te opreste militianul iti ia talonul, fie ca vrei, fie ca nu vrei. Stiu persoane care l-au pierdut pe chestia asta si nu e tocmai comod. Eu am vreo 3 foi a4 plastificate cu stampila RAR si cand m-a oprit Politia mi-a zis felicitari pt omologarea la folie... Alea la 90 ron si 50 ron sunt abureli, du-te la un drum lung cu masina si daca te opreste Politia sa ne povestesti si noua cum ai rezolvat-o...
Si folie pe fata nu as recomanda, pt ca , chiar daca ai omologare, Politia oricum te opreste si daca esti ok, se ia de tine pt altceva (jante, xenon +alte nimicuri ) ca sa te jecmaneasca de bani!

Ai mare dreptate, tocmai de asta nu vreau sa ma complic.
Asa dau un ban si am terminat cu ei...
Rob3rt_espero is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 20:48   #865
Rob3rt_espero

Stage 5
 
Rob3rt_espero's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 932
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by D o n n View Post
am "ilegal"decat folia...dar pe fata o dau jos si pe spate cumpar daia si gata...asta e...draq sai ia..pai si cat costa pana la urma omologarea rar?
Nu se face nici o omologare din cate stiu.
Folia pe care o aplici trebuie sa fie deja omologata, atunci cand ti-o monteaza se mai lipesc niste aptipilde (banuti le mai zic) cu omologarea de la RAR. Poate poti gasi alea separat sa le pui pe folii daca ai cum.
Rob3rt_espero is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 20:51   #866
Rob3rt_espero

Stage 5
 
Rob3rt_espero's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 932
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Cer si eu un sfat celor care sunt in tema cu asa ceva, se merita un filtru sport ?
Daca da care din ele, este vreo diferenta intre cel din fabrica si cel sport ?
Rob3rt_espero is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 20:56   #867
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Club ESPERO

nush cum e la espero...dar la bmw,iti mareste consumu..si iti cam duce debimetrul...stie destul de bine si felix.
visavis de folie...ala de imi vinde mie folia,imi da cate un banutz dala argintiu,pt fiecare geam in parte ,care se lipeste pe sub folie....cu omologarea rar...si cam tot orasul are la fel,si ia oprit de destule ori politia si a fost ok...?
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 20:59   #868
Rob3rt_espero

Stage 5
 
Rob3rt_espero's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 932
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Si nici nu e scump un debitmetru la E36 decat vreo 1400 ron nou.
M-am cam lamurit si cu filtru asta, vad ca in afara de zgomot nu face nimic....mai multa lume nu recomanda.
Iar cu folia nus ce sa zic...daca era omologata nu costa atat.
Nus cum e politia in Valcea dar daca vrei sa stai fara griji, dati-o jos si puneti una omologata si ai terminat !
Rob3rt_espero is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 21:21   #869
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Club ESPERO

pai omologarea e in bune..dar e folie daia no name..proasta.. daca iei seaprat folie de prea 10-12 lei pt tot spatele
debimetrul il iau de la dezmembrari cu 100 lei cu tot cu filtru de aer ...normal in carcasa originala..asta cu negocieri k usunt preten cu sefu de acolo...oirucm iti zic eu...astea sunt urmarile...creste repede in ture...intra benzina cu nemiluita...si duce debimetrul in cazul meu...prima data dupa ce am luat maisna,l-am sunat pe felix si lam intrebt pt motor ce teste sa fac..si de cand iam zis de filtru sport,si am K&n,a zis sal skimb cu unu original cat de repede...acum faci cum vrei..sub 7% nu am scos consumu...
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 21:44   #870
Rob3rt_espero

Stage 5
 
Rob3rt_espero's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 932
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club ESPERO

Quote:
Originally Posted by draky90 View Post
new pics...in lipsa de ocupatie....

Draky, cu ce vopsea ai vopsit capacul la supape si protectia termica de la galeria de evacuare? (arata bine)
Rob3rt_espero is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -