Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 06-12-08, 23:09   #46
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Espero beton!

Aia alba, intr-adevar este dragutza. Dar nu prea imi place bad-boy look-ul si nu imi place ca nu vine la linie stopul de pe protbagaj cu cel de pe caroserie. Credeam ca sunt mai bine finisate, sau e cazul asteia numai? Oricum Felicitari posesorului. A depus ceva munca.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 21:25   #47
nt98adu

Stage 5
 
nt98adu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,820
Default Re: Espero beton!

Nimic special. Primul Espero o struto-camila, al doilea numai chit de fibra pe el ca de-l pui pe cantar sare de 1,6 to, iar al treilea, cel alb, am vaga impresie ca proprietarul si-a dorit Mitsubishi Lancer, da' nu a avut bani.
In afara de o suspensie sport si jante de 15-16 nu au ce cauta pe un Espero/Cielo pentru simplu motiv ca nu da bine, nu sunt masini pentru tuning.
nt98adu is offline   Reply With Quote
Old 10-12-08, 09:48   #48
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Espero beton!

Orice masina e pt tuning, indiferent de an, marca, model... daca ai pasiune (si ceva bani) poti sa faci modificari frumoase pe orice masina. Asta e o idee preconceputa ca masina X nu e pt tuning. Dacia 13XX nu are nici o forma... si totusi s-au modificat destul de bine si cu bun gust (unele, ca altele...). Pe unele masini dau bine spoilere, eleroane etc., pe altele merge ceva finut, gen clean look, garda foarte joasa, jante etc.
Asa am zis si eu la inceput, ca Cielo nu e pt tuning exterior, dar dupa ce am mai vazut cateva masini facute cu bun gust, mi-am schimbat parerea.
Espero alb e chiar ok, e de ceva timp pe net pus.
p.s: vorbesc exclusiv de tuning exterior, fiindca tuning tehnic merita orice masina. Trabant cu motor de golf gti...
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 10-12-08, 18:52   #49
Esperache
Daewoo Driver

Stage 5
 
Esperache's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,643
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
Default Re: Espero beton!

Quote:
Originally Posted by nt98adu View Post
Nimic special. Primul Espero o struto-camila, al doilea numai chit de fibra pe el ca de-l pui pe cantar sare de 1,6 to, iar al treilea, cel alb, am vaga impresie ca proprietarul si-a dorit Mitsubishi Lancer, da' nu a avut bani.
In afara de o suspensie sport si jante de 15-16 nu au ce cauta pe un Espero/Cielo pentru simplu motiv ca nu da bine, nu sunt masini pentru tuning.
Gusturile nu se discuta dar ...

nota moderator: inceteaza cu jignirile, te rog. ca sa nu zici ca am ceva cu tine, doar ti-am editat postul. de data asta

Last edited by Geo_ZGA; 10-12-08 at 20:40.
Esperache is offline   Reply With Quote
Old 11-12-08, 18:02   #50
B-64-KTL
Opel Driver

Stage 5
 
B-64-KTL's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,392
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
Default Re: Espero beton!

nt98adu, am si eu o intrebare mica: daca zici ca aceste doua modele de masini nu se preteaza la tuning atunci tu de ce faci ,,tuning" la a ta?

Si ca sa nu fiu off-topic: dupa parerea mea espero alb e ok din punct de vedere estetic ca mecanic nu am nimic de reprosat (si eu mi-as pune dar mai greu cu legea).
__________________
B-64-KTL is offline   Reply With Quote
Old 11-12-08, 22:35   #51
Esperache
Daewoo Driver

Stage 5
 
Esperache's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,643
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
Default Re: Espero beton!

Quote:
Originally Posted by Esperache View Post
Gusturile nu se discuta dar ...

nota moderator: inceteaza cu jignirile, te rog. ca sa nu zici ca am ceva cu tine, doar ti-am editat postul. de data asta
Tu oricum ai ceva cu mine, chiar daca nu recunosti asta pe forum !
Esperache is offline   Reply With Quote
Old 12-12-08, 09:47   #52
Esperache
Daewoo Driver

Stage 5
 
Esperache's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,643
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
Default Re: Espero beton!

Referitor la Espero alb perlat : proprietarul sustine ca masina ar avea urmatoarea putere : 150CP + 22CP (chiptuning) + aproximativ 70CP (nitro shot); deci putere total aproximata: 240 CP.
Esperache is offline   Reply With Quote
Old 27-04-09, 21:07   #53
nt98adu

Stage 5
 
nt98adu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,820
Default Re: Espero beton!

Quote:
Originally Posted by B-64-KTL View Post
nt98adu, am si eu o intrebare mica: daca zici ca aceste doua modele de masini nu se preteaza la tuning atunci tu de ce faci ,,tuning" la a ta?

Si ca sa nu fiu off-topic: dupa parerea mea espero alb e ok din punct de vedere estetic ca mecanic nu am nimic de reprosat (si eu mi-as pune dar mai greu cu legea).
Un kit tuning original Daewoo, o suspensie si niste jante fie ele si pe 15'', nu se numeste tuning. Si ai pus foarte bine ghilimelele.
nt98adu is offline   Reply With Quote
Old 30-04-09, 15:47   #54
Esperache
Daewoo Driver

Stage 5
 
Esperache's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,643
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
Default Re: Espero beton!

Poate faptu' ca ti-ai vopsit capota neagra e "tuning" !
Esperache is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -