Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 05-06-08, 14:24   #16
RD-Woo

Stage 5
 
RD-Woo's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,571
Default Re: Cum Sa Fac?

Quote:
Originally Posted by CIPRIAN_17_CIP View Post
.
nu ca vreau sa o fac mai instabila, ca nu stiu cine ar dori sa faca asa ceva la o masina, mai ales la masina pe care o conduce chiar el.Vad ca sta cam cocosata de cur si am zis sa o aduc la un nivel, dar am observat ca nici amortizoarele mele nu sunt tocmai bune.Am zis ca dupa ce o sa ii schimb amortizoarele o sa vad ce ii fac o ridic de cur sau o mai las de bot, ma hotarasc atunci, prioritar schimbarea amortizoarelor.
Faptul ca o sa-i schimbi amortiz pe spate nu
va influenta cu nimic inaltimea masinii in spate!!
Iti spun asta din proprie experienta!
Sfatul meu este:
1. mai adugi inca un rand-doua de inaltatoare (din cauciuc, arata ca o palarie...) sub arc peste cele deja existente... gasesti sigur la Miva, daca spui probl lui Stefan poate iti recomanda si altceva....
2. schimbi arcurile pe spate cu unele noi sau SH, dar mai tari, in functie de banii disponibili....
PS1: pt arcuri SH iti recomand centrul de dezmembr de la iesirea din Paltinis (au un ESP albastru la dezmembrat, poate are arcuri mai tari ca ale tale, insa negociaza pretul pieselor!!!)
RD-Woo is offline   Reply With Quote
Old 26-02-09, 00:31   #17
mad_runner
Daewoo Driver

Stage 4
 
mad_runner's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 298
Member of:
[DAEWOO]
[Virtual Tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cum Sa Fac?

ai putea mai usor sa cobori fatza si obtii acelasi rezultat poate si o stabilitate mai buna ,.,, e mult mai bine decat sa ridici spatele ,,,,
mad_runner is offline   Reply With Quote
Old 26-02-09, 00:45   #18
ing3r
Daewoo Driver

Stage 5
 
ing3r's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,573
Member of:
[DAEWOO]
[Fiat]
Default Re: Cum Sa Fac?

probabil de 8 luni a rezolvat problema...Dar cine stie...?
ing3r is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -