Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 16-07-09, 07:59   #3556
bogdanelmv

Stage 2
 
bogdanelmv's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 53
Default Re: Club CIELO

baietzii mei din Buzau si nu numai, sambata 25 iulie, intalnire GMclub Buzau. cine e interesat, e asteptat cu cel mai mare drag. Va astept.
salutari !
bogdanelmv is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 09:10   #3557
RaZVaN_17_06

Stage 4
 
RaZVaN_17_06's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 225
Default Re: Club CIELO

La mine in Craiova au venit din Bucuresti prin mai si ne-au rupt
Acum vad ca ne opresc pentru folie si pentru tobe la greu.
Am impresia ca in toata tara, politia Romana are un astfel de program.
RaZVaN_17_06 is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 10:34   #3558
IONUTZje

Stage 2
 
IONUTZje's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 73
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by RaZVaN_17_06 View Post
La mine in Craiova au venit din Bucuresti prin mai si ne-au rupt
Acum vad ca ne opresc pentru folie si pentru tobe la greu.
Am impresia ca in toata tara, politia Romana are un astfel de program.
Da..Cred ca este un program ceva pentru ca acum 2 zile la mine in Caracal a fost orasul plin de politisti si au oprit tot . Se pare ca vor sa dam foliile jos )
IONUTZje is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 11:24   #3559
XoRRo
Opel Driver

Stage 5
 
XoRRo's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 506
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: Club CIELO

doar peste cadavru meu o sa imi dea astia folia jos de pe geamuri.

geo_ZGA, vezi ca ai PM de la mine, ti-am facut rost de butuc
XoRRo is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 12:14   #3560
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Pe langa faptul ca nu se deschide, mai este si ilegal ceea ce faci tu... postul va fi sters.
Si mai am rugamintea sa scrii corect... fara majuscule si limbaj de messenger. E mult mai lizibil asa cum am scris eu acum, decat cum scrii tu.
Multumesc.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)

Last edited by Geo_ZGA; 16-07-09 at 14:38.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 14:19   #3561
nt98adu

Stage 5
 
nt98adu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,820
Default Re: Club CIELO

,,Scrii"
nt98adu is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 14:38   #3562
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by nt98adu View Post
,,Scrii"
Imi cer mii de scuze... promit ca nu se va mai intampla. Dau si eu vina pe viteza, ce sa fac acum... Acum imi editez postul
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 16:16   #3563
BYGyorgy

Stage 2
 
BYGyorgy's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 67
Default Re: Club CIELO

Salutare tuturor.Stie cineva daca xenoanele sunt omologate cumva sau daca se omologheaza cum se procedeaza in privinta asta.Intreb pt ca serile trecute am patit-o..mi s-a retinut certificatul de inmatriculare pt ledurile acelea din pozitie care sunt albe...dar "se vedeau albastre" ,asta imi spunea domnul politist,si pentru xenoane.Acum ce naiba ramane de facut?
BYGyorgy is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 16:54   #3564
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Club CIELO

Sa pui becurile stock si sa te duci la RAR pt verificare, cu "problema" remediata... dupa care sa-ti iei talonul inapoi si sa te rogi ca nu mai dai de acel "domn" politist.
Se poate omologa orice, cu bani, timp si nervi suficienti, dar nu cred ca renteaza...
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 17:44   #3565
nt98adu

Stage 5
 
nt98adu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,820
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by BYGyorgy View Post
Salutare tuturor.Stie cineva daca xenoanele sunt omologate cumva sau daca se omologheaza cum se procedeaza in privinta asta.Intreb pt ca serile trecute am patit-o..mi s-a retinut certificatul de inmatriculare pt ledurile acelea din pozitie care sunt albe...dar "se vedeau albastre" ,asta imi spunea domnul politist,si pentru xenoane.Acum ce naiba ramane de facut?
Referitor la treaba asta, un bun amic, tinea in buzunar o bricheta cu led albastru, el avand pozitiile cu led alb. Care cum il opreau, ii rugau sa faca comparatia si in felul asta militianul se lasa pagubas.
Cu xenoanele, nu stiu sa scrie clar undeva, ca nu ai voie sa montezi. Daca luam textul ,,a nu se monta/folosi alte lumini pe vehicul in afara de ceea ce a montat fabricantul" , ai spune ca nu ai voie. Ramane la bunavointa organelor si depinde si peste cine dai.
nt98adu is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 17:48   #3566
RaZVaN_17_06

Stage 4
 
RaZVaN_17_06's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 225
Default Re: Club CIELO

Xenon-ul se monteaza cand ai lupa, sistem de spalat faruri si reglaj automat al farurilor.
Sa zicem minim lupa.
RaZVaN_17_06 is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 17:57   #3567
CT-13-TGR

Stage 4
 
CT-13-TGR's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 223
Default Re: Club CIELO

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
Pe langa faptul ca nu se deschide, mai este si ilegal ceea ce faci tu... postul va fi sters.
Si mai am rugamintea sa scrii corect... fara majuscule si limbaj de messenger. E mult mai lizibil asa cum am scris eu acum, decat cum scrii tu.
Multumesc.
auzi ma "don manager de site" in primul rand aveam de gand sa ajut lumea care era interesata si in al 2 lea rand ...sterge ce vrei k oricum nu mai am ce scrie... tu n-ai de cine sa te iei ... apreciez ca vb frumos... dar nu ma impresioneaza "eu sunt sefu... si faci cum zic eu k daca nu kick-out" forum = ajutor din partea unor potentiali prieteni nu uni sunt prea desteptii si altii sunt prea prosti si trebuie luati in deridere..ps dupa ce citesti poti sterge tot.. inclusiv contul daca te deranjaza asa mult...
__________________
MESS WITH THE BEST
DIE LIKE THE REST
!
CT-13-TGR is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 18:16   #3568
BYGyorgy

Stage 2
 
BYGyorgy's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 67
Default Re: Club CIELO

Mersi pt sfaturi.Oricum azi am fost la R.A.R si am remediat acea problema cu becurile,le-am pus pe acele halogene galbene si nenorocite pe masina,plus becuri pt pozitie.Acum cu xenoanele nu stiu ce sa fac,si sa le vand nu ma prea indur,pt ca e o diferenta enorma intre halogene si xenoane,si astea din urma chiar isi fac bine treaba,recunosc ca pe ploaie si ceata e bine sa folosesti proiectoarele cu lumina aia galbena.Oricum deci azi eram la capatul rabdarii: ma duc la R.A.R sa vad cum o rezolv,completez o cerere si mi se spune sa ma duc la casierie,cand ajung acolo surpriza mare :a trebuit sa platesc taxa de identificare in valoare de 97 de lei, pentru ca apoi sa vina un nene si sa ma puna sa aprind farurile, sa dau semalizare stanga-dreapta si gata.. Iar apoi stai si asteapta pana se deschidea ghiseul vreo ora si intr-un final sa vad ca pe dovada de circulatie mi s-a pus o amarata de tipla peste o stampila.Si inca nu am rezolvat tot, mai am de luat certificatul de la politie peste vreo cateva zile ca azi nu ajunsese..
Si acum stau eu si ma intreb de ce in alte tari (europene) iti este permis sa ii pui xenon,neoane si alte multe prostii pe masina,recunosc unele total nefolositoare ci doar pt impresie ,si la noi in Romania nu ..Poate ca din cauza ca suntem cu 50 de ani in urma si nu ne putem adapta..
BYGyorgy is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 21:30   #3569
nt98adu

Stage 5
 
nt98adu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,820
Default Re: Club CIELO

De ce nu ai incercat sa intrebi daca poti omologa xenoanele?
Pare stupida intrebarea, insa asa cum omologheaza jante, motoare si tot felul de modificari, poate primeai un raspuns competent.
nt98adu is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 21:37   #3570
BYGyorgy

Stage 2
 
BYGyorgy's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 67
Default Re: Club CIELO

Am intrebat si mi s-a spus ca asa ceva nu se omologheaza pt ca....pt ca...nimic clar...E ciudat ca in alte tari se poate si la noi nu..La noi legea e mai presus de orice,cica..
BYGyorgy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -