Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 11-03-13, 19:45   #5896
herculescu

Stage 3
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 104
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by DJ NICK R5 View Post
stiti cumva un centru dezmembrari prin bucuresti unde sa gasesc diverse de tico in general aripi fata si capota?
salut, daca ai nevoie de piese pt. tico suna-ma am un tico care-l dezmembrez este varianta SX cu AC si GPL.
0763122985 0727928672
herculescu is offline   Reply With Quote
Old 12-03-13, 10:44   #5897
aXXo

Stage 5
 
aXXo's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,154
Member of:
[DAEWOO]
[FORD]
Default Re: Club TICO

Salutare,

Sper să nu mă atacaţi că postez aici, că nu mai sunt posesor de tico, īnsă mulţi ani la rānd am fost şi voi rămāne mereu cu tico īn suflet. Acum să revin la ceea ce mi-am propus: īn mai 2011 am plecat la o mică īntālnire de-o zi cu buburuzele la Cheia Moeciu apoi īn august acelaşi an, am plecat mai multe buburuze pe transfagărăşan cu campare o noapte cu corturile A fost superb, cei care au fost prezenţi o pot confirma. La finalul acelei excursii, ne-am propus să o facem şi mai "lată" aşa că īn august 2012, ne-am adunat iară pentru o excursie pe transalpina, cu campare o noapte. A fost iar o excursie memorabilă care ne-a legat mai tare şi... augustul de anul acesta se apropie vertiginos. Eu cu Vlad (Fireburn_03) am propus si vom merge (cel puţin maşinuţele noastre) īntr-o excursie de două nopţi, transfăgărăşan + transalpina cu campare cu cortul īn ambele "trans"-uri
Ar īnsemna o zi de vineri de concediu, iar duminica e zi de īntoarcere.

Voi ce spuneţi, se mai bagă cineva?
__________________
Ofer Diagnoză MultiMarcă pentru automobile cu dată fabricație pānă īn 2014 !
Ofer Diagnoză Profesională pentru Ford cu dată fabricație pānă īn 2013 prin IDS !
New => Me Ford Focus MK3 Black Mist!
Ex => Familie Ford Fiesta MK6 Blue Devil !
Ex => Familie Daewoo Tico SL Sleepy Beauty!
aXXo is offline   Reply With Quote
Old 12-03-13, 10:52   #5898
Tank

Stage 5
 
Tank's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 695
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by aXXo View Post
Salutare,

Sper să nu mă atacaţi că postez aici, că nu mai sunt posesor de tico, īnsă mulţi ani la rānd am fost şi voi rămāne mereu cu tico īn suflet. Acum să revin la ceea ce mi-am propus: īn mai 2011 am plecat la o mică īntālnire de-o zi cu buburuzele la Cheia Moeciu apoi īn august acelaşi an, am plecat mai multe buburuze pe transfagărăşan cu campare o noapte cu corturile A fost superb, cei care au fost prezenţi o pot confirma. La finalul acelei excursii, ne-am propus să o facem şi mai "lată" aşa că īn august 2012, ne-am adunat iară pentru o excursie pe transalpina, cu campare o noapte. A fost iar o excursie memorabilă care ne-a legat mai tare şi... augustul de anul acesta se apropie vertiginos. Eu cu Vlad (Fireburn_03) am propus si vom merge (cel puţin maşinuţele noastre) īntr-o excursie de două nopţi, transfăgărăşan + transalpina cu campare cu cortul īn ambele "trans"-uri
Ar īnsemna o zi de vineri de concediu, iar duminica e zi de īntoarcere.

Voi ce spuneţi, se mai bagă cineva?

Daca termin si eu cazanul la timp, vin 100%
Tank is offline   Reply With Quote
Old 12-03-13, 14:22   #5899
ionut_birovescu

Stage 5
 
ionut_birovescu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 301
Default Re: Club TICO

ehe Tank ...la finalu lucrari va iesi un "cazan" deosebit ...sa ai parte de el cat mai mult timp
ionut_birovescu is offline   Reply With Quote
Old 12-03-13, 15:23   #5900
nsmoga

Stage 4
 
nsmoga's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 235
Default Re: Club TICO

intrebare
de ce anume imi afuma si inneaca o singura bujie? mereu aceeasi
nsmoga is offline   Reply With Quote
Old 12-03-13, 15:31   #5901
Tank

Stage 5
 
Tank's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 695
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by nsmoga View Post
intrebare
de ce anume imi afuma si inneaca o singura bujie? mereu aceeasi
cand ai schimbat ultima data fisele? sau bujiile? poate sa fie fisa stricata. Daca era altceva nu aveai scanteie pe nici una dintre bujii. sunt aprox 35 lei fisele la apaca, si vreo 11-12 lei bujia
__________________


My Tank >>> https://forum.4tuning.ro/111-masina-m...tico-95-a.html
Tank Custom Audio >>> https://m.facebook.com/TankCustomAudio
Stickere si Cadouri personalizate >>> https://m.facebook.com/runlexdesign

Vand Kituri Xenon/BiXenon Philips, LED-uri pt pozitii, plafoniere, stopuri etc; angel eyes, LAMBO DOORS, pleoape, faruri, stopuri... raport PRET/CALITATE excelent... pt detalii add idu_lui_alex

Vand PLEOAPE TICO la comanda. Pt detalii PM
Tank is offline   Reply With Quote
Old 12-03-13, 15:48   #5902
Tank

Stage 5
 
Tank's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 695
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

imi poate explica cineva cum dau jos plasticele alea de pe plafon? fara sa le rup?
Tank is offline   Reply With Quote
Old 12-03-13, 15:54   #5903
mike_mocy

Stage 3
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 91
Default Re: Club TICO

salut baieti! Vreau sa-mi schimb si eu capul de la planetara pe partea dreapta deoarece cateaodata bate si in linie dreapta. Operatia as dori sa o fac singur si as vrea sa stiu daca se schimba greu. Daca are cineva rabdare il rog sa posteze fiecare pas ce trebuie urmat, daca nu aveti idee cat ar costa in service? Va multumesc!
mike_mocy is offline   Reply With Quote
Old 12-03-13, 16:41   #5904
nsmoga

Stage 4
 
nsmoga's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 235
Default Re: Club TICO

bujiile au un an, ;e-am rotit intre ele siu la ceva vreme apare problema, am incercat si o alta fisa si la fel
nsmoga is offline   Reply With Quote
Old 12-03-13, 16:44   #5905
vali-05rzj

Stage 5
 
vali-05rzj's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 481
Default Re: Club TICO

semering supapa ,sau in cel mai rau caz ,segmnentii
vali-05rzj is offline   Reply With Quote
Old 12-03-13, 16:46   #5906
Tank

Stage 5
 
Tank's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 695
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by mike_mocy View Post
salut baieti! Vreau sa-mi schimb si eu capul de la planetara pe partea dreapta deoarece cateaodata bate si in linie dreapta. Operatia as dori sa o fac singur si as vrea sa stiu daca se schimba greu. Daca are cineva rabdare il rog sa posteze fiecare pas ce trebuie urmat, daca nu aveti idee cat ar costa in service? Va multumesc!
nu merita sa dai bani la service pt tico, ca se lucreaza foarte usor. trebuie sa salti masina pe cric, scoti roata, desfaci piulita de la planetara, scoti cele 2 suruburi de la amortizor si eventual bieleta de directie de pe fuzeta, scoti planetara din fuzeta...si de aici inainte ai mare grija cum umblii sa nu scoti tripoda sau planetara din cutie ca pierzi tot uleiul din cutie. si iti trebuie un cleste de desfacut inele de siguranta, tai burduful si cureti vaselina aia de acolo pana dai de inelul de siguranta... o data cracanat inelul, iese capul de planetara si il pui pe cel nou dupa ce l-ai umplut de vaselina. nu uita sa pui burduful pe planetara inainte sa pui capul de planetara... si asamblezi inapoi si aia e ... ce sa mai zic...spor la treaba
Tank is offline   Reply With Quote
Old 12-03-13, 16:48   #5907
Tank

Stage 5
 
Tank's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 695
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by nsmoga View Post
bujiile au un an, ;e-am rotit intre ele siu la ceva vreme apare problema, am incercat si o alta fisa si la fel
cumpara setul nou si de fise si de bujii...ca intr-un an au dat destule scantei. si daca tot persista... vorba lui vali... ceva intern si mai costisitor.. verifica si capacul de delcou...eventual schimba-l si pe ala... e 15 sau 25 lei...ceva de genu
Tank is offline   Reply With Quote
Old 12-03-13, 17:38   #5908
dany_pkt

Stage 4
 
dany_pkt's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 259
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by mike_mocy View Post
salut baieti! Vreau sa-mi schimb si eu capul de la planetara pe partea dreapta deoarece cateaodata bate si in linie dreapta. Operatia as dori sa o fac singur si as vrea sa stiu daca se schimba greu. Daca are cineva rabdare il rog sa posteze fiecare pas ce trebuie urmat, daca nu aveti idee cat ar costa in service? Va multumesc!
Te chinuiiiiiii, iti trebuie un cleste de sigurante pe care daca il strangi, cracii se departeaza, gen inversul patentului. cheie de 32 parca nu mai stiu sigur, sa ma contrazica baietii, desfaci piulita planetarei, apo scoti roata, apoi desfaci pivotul si amortizorul de pe fuzeta si capul de bara sau o lasi doar in pivot, desfaci etrierul sa ai loc, dai burduful la o parte si inauntru capului are o siguranta pe care o desfaci cu acel cleste, dar capul nu iese usor trebuie sa il ciocani usor, scoti capul, scoti burduful, bagi vaselina in interiorul capului nou pana la refuz, il bagi pe planetara, bagi vaselina in burduf si dupa prinzi burduful cu atentie sa nu se desfaca pt ca nu ai facut nici o treaba, sa nu cumperi cap ieftin
dai un pic mai mult pe el
__________________
Ex Love,
dany_pkt is offline   Reply With Quote
Old 12-03-13, 17:54   #5909
STREET
Daewoo Driver

Stage 5
 
STREET's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 3,062
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by aXXo View Post
Salutare,

Sper să nu mă atacaţi că postez aici, că nu mai sunt posesor de tico, īnsă mulţi ani la rānd am fost şi voi rămāne mereu cu tico īn suflet. Acum să revin la ceea ce mi-am propus: īn mai 2011 am plecat la o mică īntālnire de-o zi cu buburuzele la Cheia Moeciu apoi īn august acelaşi an, am plecat mai multe buburuze pe transfagărăşan cu campare o noapte cu corturile A fost superb, cei care au fost prezenţi o pot confirma. La finalul acelei excursii, ne-am propus să o facem şi mai "lată" aşa că īn august 2012, ne-am adunat iară pentru o excursie pe transalpina, cu campare o noapte. A fost iar o excursie memorabilă care ne-a legat mai tare şi... augustul de anul acesta se apropie vertiginos. Eu cu Vlad (Fireburn_03) si Mircea (STREET) am propus si vom merge (cel puţin maşinuţele noastre) īntr-o excursie de două nopţi, transfăgărăşan + transalpina cu campare cu cortul īn ambele "trans"-uri
Ar īnsemna o zi de vineri de concediu, iar duminica e zi de īntoarcere.

Voi ce spuneţi, se mai bagă cineva?
Ma! nu ti rusine? pe mine nu ma bagi in seama? bine, eu nu prea am propus dar imi place in TOP 3
STREET is offline   Reply With Quote
Old 12-03-13, 18:10   #5910
mike_mocy

Stage 3
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 91
Default Re: Club TICO

Multumesc mult baieti!
mike_mocy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -