Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 01-04-13, 10:27   #5956
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Pai si cu lupe poti sa ramai fara talon, sunt mai evidente decat un xenon 4300k. Doar cu becul halogen de 50w esti in siguranta
Daca vrei lupe, becuri xenon etc, iti recomand sa vorbesti cu userul Serban_pc
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 01-04-13, 10:30   #5957
marianionita22

Stage 1
 
marianionita22's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 11
Default Re: Club TICO

am vorbit cu cineva de la rar (nush ce functie are) si mi-a spus ca se ma trece cu vederea daca am lupe...nush ce sa zic,oricum ms
marianionita22 is offline   Reply With Quote
Old 01-04-13, 10:43   #5958
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Nu ai cum sa treci decat daca esti "atent" cu acel cineva... si cu atentii treci si fara faruri
In lege scrie clar ca nu ai voie cu nici un fel de interventie/modificare a sistemului de iluminare. Asta include becuri mai puternice, xenon si lupe. Am spus de xenon 4300k pt ca este o culoare a luminii apropiata de cea a becului halogen si e mai greu de remarcat.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 01-04-13, 13:28   #5959
vali-05rzj

Stage 5
 
vali-05rzj's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 481
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by marianionita22 View Post
Ma ajuta si pe mine cineva sa imi spuna ce lupe tre' sa imi iau si cum le montez,eventual o poza daca se poate pentru ca era sa raman fara talon....multumesc
Dece ?
vali-05rzj is offline   Reply With Quote
Old 01-04-13, 18:09   #5960
CT 07 ACG

Stock
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 4
Default Re: Club TICO

sall. Intrebare : ca sa schimb sonda de benzina din rezervor ,trebuie sa dau jos rezervorul sau mai este si alta modalitate, ca eu nu o gasesc. multumiri
CT 07 ACG is offline   Reply With Quote
Old 01-04-13, 18:36   #5961
Cipacips

Stage 1
 
Cipacips's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 10
Smile Re: Club TICO

ca sa schimbi sonda de benzina,dai bancheta jos,sau in fata,ai un capac negru de plastic si sub el aste un alt capac de tabla prins in cateva suruburi,dp ce il desfaci iese si pompa. O zi buna
Cipacips is offline   Reply With Quote
Old 01-04-13, 18:50   #5962
ionut_birovescu

Stage 5
 
ionut_birovescu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 301
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by Cipacips View Post
ca sa schimbi sonda de benzina,dai bancheta jos,sau in fata,ai un capac negru de plastic si sub el aste un alt capac de tabla prins in cateva suruburi,dp ce il desfaci iese si pompa. O zi buna
ce norocos esti daca ai acel capac sub bancheta ... eu in schimb nu sunt asa de norocos ...eu am dat rezervoru jos si am lipit acel fir din nou acolo ca era intrerupt si nu mai facea bine contact.dar asa este simplu ...ridici un pic masina te bagi sub ea dai rezervoru jos ..dupa care ai acces la sonda si la firu ei .. sonda este prinsa cu 5 suruburi daca e o scoti de acolo cureti si rezervoru daca ai depuneri in el ..dupa care montezi la loc .gata treaba
__________________
ionut_birovescu is offline   Reply With Quote
Old 01-04-13, 19:14   #5963
CT 07 ACG

Stock
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 4
Default Re: Club TICO

asa o fii la unele tico-uri, ca la mine nu are nimic sub bancheta. firul de la sonda se duce spre rezervor printr-o gaura cam cat unghia mare de la mana.
CT 07 ACG is offline   Reply With Quote
Old 01-04-13, 19:32   #5964
CT 07 ACG

Stock
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 4
Default Re: Club TICO

as m-ai avea o intrebare . Cred ca stiti reportajul despre nu mai stiu ce magneti minune care reduce consumul cu pana la 20% . Daca este careva care a incercat acei magneti si daca au si avut efect sa ne zica si noua daca este adevarat
CT 07 ACG is offline   Reply With Quote
Old 01-04-13, 19:40   #5965
Tank

Stage 5
 
Tank's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 695
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by Cipacips View Post
ca sa schimbi sonda de benzina,dai bancheta jos,sau in fata,ai un capac negru de plastic si sub el aste un alt capac de tabla prins in cateva suruburi,dp ce il desfaci iese si pompa. O zi buna
Ai scos tu sonda pe acolo? Sau ai ridicat tu bancheta si ai vazut un dop de cauciuc si aia e? Ca stiu tico din bara-n bara si nu are nici un capac, decat un dop de cauciuc prin care vezi rezervorul. Singura metoda e sa dai rezervorul jos. Bafta
__________________


My Tank >>> https://forum.4tuning.ro/111-masina-m...tico-95-a.html
Tank Custom Audio >>> https://m.facebook.com/TankCustomAudio
Stickere si Cadouri personalizate >>> https://m.facebook.com/runlexdesign

Vand Kituri Xenon/BiXenon Philips, LED-uri pt pozitii, plafoniere, stopuri etc; angel eyes, LAMBO DOORS, pleoape, faruri, stopuri... raport PRET/CALITATE excelent... pt detalii add idu_lui_alex

Vand PLEOAPE TICO la comanda. Pt detalii PM
Tank is offline   Reply With Quote
Old 01-04-13, 20:13   #5966
orygen

Stage 3
 
orygen's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 146
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by mike_mocy View Post
Salut! Am facut rost de patru jante de matiz un pic cam strambe...am decis sa merg sa le indrept si apoi sa se le incalc cu caucicuri.Pe la toate vulcanizarile imi luau cam in jur de 30 de roata...mi s-a parut cam mult in conditiile in care una noua e 100 de lei si cea sh 50 de lei.Am gasit pe cineva la vulcanizare ca mi-a zis ca nu sunt strambe si ca ies la echilibrat.L-am intrebat daca imi garanteaza ca nu-mi bat in mers si mi-a zis ca da. Mi-a pus in jur de 40-50 de grame de plumb pe fiacare roata, iar pe aparatul lor aparaeau ca echilibrate.Inca nu le-am montat pentru ca nu am piluite deoarece trebuie facute la strung deoarece tico are prezonul de 10 iar la matiz e de 12mm. Ce credeti imi va trepida volanul in mers?
Da , eu asa cred pt ca pe tico nu prea ai cum sa centrezi roata ! dar daca incerci ve gasi raspuns mai repede !!!
orygen is offline   Reply With Quote
Old 02-04-13, 10:05   #5967
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by CT 07 ACG View Post
as m-ai avea o intrebare . Cred ca stiti reportajul despre nu mai stiu ce magneti minune care reduce consumul cu pana la 20% . Daca este careva care a incercat acei magneti si daca au si avut efect sa ne zica si noua daca este adevarat
Nu fac nimic. E doar vrajeala de marketing.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 02-04-13, 23:39   #5968
funkyy

Stage 2
 
funkyy's Avatar
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 42
Default Re: Club TICO

Salut Robert_MNW Eu sunt cu tico din Topoloveni de ti`am dat flash`uri. Nu am oprit,am zis sa nu ma bag in seama aiurea,data viitoare anunta`ma daca mai treci si schimbam 2-3 vorbe.
funkyy is offline   Reply With Quote
Old 09-04-13, 19:37   #5969
vali-05rzj

Stage 5
 
vali-05rzj's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 481
Default Re: Club TICO

Punetiva stickere cu TICO club pe masina fratilor !
vali-05rzj is offline   Reply With Quote
Old 09-04-13, 20:27   #5970
ionut_birovescu

Stage 5
 
ionut_birovescu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 301
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by vali-05rzj View Post
Punetiva stickere cu TICO club pe masina fratilor !
si de unde le cumparam ??? as fi interesat si eu de asa ceva ...multumesc
ionut_birovescu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -