Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 24-05-11, 17:56   #4336
RapidMafia

Stage 3
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 133
Default Re: Club TICO

80 euro buc

nu am vazut asa ieftine,caut de ceva vreme si nu gasesc decat la scoruri dastea mari,pe la 150 euro as da.

am jenti pe 13 care au fost pe o masina de raliu si plm mie rusine sa cer 300 ron pe ele,si alti cer sute de euro si plm nu sunt nici impecabile(lovite,zgariate,sarite smaltul),ghinionul meu este ca sunt 4x100 ale mele.

Apropo ca suntem pe forum de tico,ati vazut tico cu scaun scoica de raliu?

Daca nu va pun eu o poza dupa al meu,nu este fitza l-am pus deoarece am rupt 2 scaune pana acum dastea normale de tico(am 110 kg)

PS.
astept ajutor cu ambreiajul

Last edited by Geo_ZGA; 02-06-11 at 22:03.
RapidMafia is offline   Reply With Quote
Old 24-05-11, 18:57   #4337
cernobal1986

Stage 2
 
cernobal1986's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 59
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by ciotic View Post
platesti atat(sau se cere atat pe ele) pentru ca sunt rare....cred ca tico are aceeasi prindere ca la matiz...eu nu mi-as vinde jantele fara 200euro...si echipate le-as da cu 300 dar macar la mine cauciucurile valoreaza mai mult decat jantele
pai daca stai sa cauti gasesti jante la 900 lei noi si pana la 1300 lei, pui si gume noi ! si daca fara gumele tale sunt 200 eu. si cu gume 300 ,cum valoreaza gumele mai mult decat jantele Numai bine!
cernobal1986 is offline   Reply With Quote
Old 24-05-11, 20:44   #4338
nsmoga

Stage 4
 
nsmoga's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 235
Default Re: Club TICO

salut, am mai zis odata mai demult pe aici...jante pe 13 cu prindere ca la tico 200 euro cu tot cu gume
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	r1.jpg
Views:	120
Size:	122.9 KB
ID:	2017223  
Attached Images
 
nsmoga is offline   Reply With Quote
Old 24-05-11, 22:25   #4339
ciotic

Stage 3
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 158
Default Re: Club TICO

arata-mi mie anvelope noi 165/55/R14 ieftine...ale mele au costat fix 380Ron/bucata...la asta ma refeream cand spuneam ca anvelopele sunt cateodata mai scumpe decat jantele...nu te opreste nimeni sa iti iei jante la 850ron noi...dar se mai pune si problema anvelopelor
ce-i drept eu am matiz si nu tico si d-asta am avut probleme in gasirea unor anvelope care sa nu difere prea mult de cele omologate...

PS: frumoase jante nsmoga
ciotic is offline   Reply With Quote
Old 24-05-11, 22:29   #4340
nsmoga

Stage 4
 
nsmoga's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 235
Default Re: Club TICO

frumoase, mi-ar fi placut asa ceva, dar...depaseste bugetul! acum vreo 2 luni le-am dat un mail si erau 150 euro, acum vad pe site-ul lor ca le-au facut 200
__________________
nsmoga is offline   Reply With Quote
Old 24-05-11, 23:56   #4341
mar1an2005

Stage 3
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 89
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by RapidMafia View Post
80 euro buc

nu am vazut asa ieftine,caut de ceva vreme si nu gasesc decat la scoruri dastea mari,pe la 150 euro as da.

plm am jenti pe 13 care au fost pe o masina de raliu si plm mie rusine sa cer 300 ron pe ele,si alti cer sute de euro si plm nu sunt nici impecabile(lovite,zgariate,sarite smaltul),ghinionul meu este ca sunt 4x100 ale mele.

Apropo ca suntem pe forum de tico,ati vazut tico cu scaun scoica de raliu?

Daca nu va pun eu o poza dupa al meu,nu este fitza l-am pus deoarece am rupt 2 scaune pana acum dastea normale de tico(am 110 kg)

PS.
astept ajutor cu ambreiajul
vad ca nu te ajuta nimeni cu informatii
in primul rand nu are nici o legatura distributia cu ambreiaju
sa schimbi rulmentu de presiune ( asta am inteles din ce ai scris mai sus ) e belea mare
trebuie dat motoru jos
motoru se da jos cu tot cu c.v.
ATENTIE pierzi uleiu din c.v. daca nu pui ceva sub ea cand ai scoti planetarele
mar1an2005 is offline   Reply With Quote
Old 25-05-11, 00:12   #4342
Tank

Stage 5
 
Tank's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 695
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Club TICO

nu trebuie neaparat scos motorul, mie cand mi-a schimbat ambreiajul a scos decat cutia (asta daca dispui de un elevator sau o rampa sau un cric cu care poti inalta masina destul de mult ca sa lucrezi usor, si o scoti pe dedesubt). intr-adevar uleiul din cutie trebuie scos. recomand si schimbarea acestuia.
__________________


My Tank >>> https://forum.4tuning.ro/111-masina-m...tico-95-a.html
Tank Custom Audio >>> https://m.facebook.com/TankCustomAudio
Stickere si Cadouri personalizate >>> https://m.facebook.com/runlexdesign

Vand Kituri Xenon/BiXenon Philips, LED-uri pt pozitii, plafoniere, stopuri etc; angel eyes, LAMBO DOORS, pleoape, faruri, stopuri... raport PRET/CALITATE excelent... pt detalii add idu_lui_alex

Vand PLEOAPE TICO la comanda. Pt detalii PM
Tank is offline   Reply With Quote
Old 26-05-11, 11:23   #4343
vali-05rzj

Stage 5
 
vali-05rzj's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 481
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by RapidMafia View Post
80 euro buc

nu am vazut asa ieftine,caut de ceva vreme si nu gasesc decat la scoruri dastea mari,pe la 150 euro as da.

plm am jenti pe 13 care au fost pe o masina de raliu si plm mie rusine sa cer 300 ron pe ele,si alti cer sute de euro si plm nu sunt nici impecabile(lovite,zgariate,sarite smaltul),ghinionul meu este ca sunt 4x100 ale mele.

Apropo ca suntem pe forum de tico,ati vazut tico cu scaun scoica de raliu?

Daca nu va pun eu o poza dupa al meu,nu este fitza l-am pus deoarece am rupt 2 scaune pana acum dastea normale de tico(am 110 kg)

PS.
astept ajutor cu ambreiajul
pune si tu poze cu scaunul sau scaunele scoica de raliu,sa vedem si noi cum vine si da niste date tehnice de montaj ,ce modificari ai facut si pretul cit dea dus
vali-05rzj is offline   Reply With Quote
Old 26-05-11, 15:32   #4344
RapidMafia

Stage 3
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 133
Default Re: Club TICO

scoica gratis,de la un cumnat dupa renault 5 gt alpine de raliu,montaj gratis socru.

O sa pun si poze,ideea este k este mai mult loc in spate decat cu scaunul normal de tico,si nici in fabrica nu iesea asa de bine pus.

pe partea din dreapta cea cu schimbatorul,s-a prins exact pe o sina facuta din cornier care a fost pe masina de raliu,modificat sa cada pe gaurile de la scaunul original zici k este de acolo.

pe partea stanga a fost mai greu dar s-a rezolvat elegant,cornier jos prins pe podea cu 2 suruburi direct in nervura din podea,a cazut perfect,cu 2 saibe mari sa nu sape si un patrat de 4-5 mm de fier facut k un picior.

o sa pun si poze.

ideea este k stau excelent,pozitia la volan este pe centru volanului,hai k va pun poze sa nu mai scriu atata
RapidMafia is offline   Reply With Quote
Old 26-05-11, 16:59   #4345
RapidMafia

Stage 3
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 133
Default Re: Club TICO

scuze de dublu post dar vad ca nu mai pot edita msj trecut,poze cu scaunul,urmeaza cosmetizarea luna viitoare cand dau motorul iar jos.

O sa vopsesc suportul negru,si sa il curat,plus ca o sa vopsesc toata masina si compartimentul motor daca tot ma apuc de schimbat distributia si ambreiajul.

Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Last edited by RapidMafia; 26-05-11 at 17:03.
RapidMafia is offline   Reply With Quote
Old 27-05-11, 11:11   #4346
Snick123

Stage 1
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 18
Default Re: Club TICO

Referitor la jantele si anvelopele de pe site-ul cu 16 ani

150 euro .. set din tabla si 200 euro setul din magneziu

guma ( cauciucul ) nu stiu sigur daca este nou nout .. s-ar putea sa fie un pic rulat ( poate vreo 2000 km dar se poate considera nou ... trebuie vazut exact la sediul lor ... poate le fac o vizita ) ... cica michellin ... 145 / 60 / 13 ( daca imi aduc bine aminte )

detalii despre distanta dintre prezoane nu mi-au dat dar am niste poze pe mail o sa incerc sa le uploadez aici cand voi avea timp ... avantajul este ca au sediul pe langa serviciul meu asa ca .. toate sansele sa ii vizitez si sa dau mai multe date .
Snick123 is offline   Reply With Quote
Old 29-05-11, 22:04   #4347
dany_pkt

Stage 4
 
dany_pkt's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 259
Default Re: Club TICO

intalnirile se vor face vineri... cine vine bine.. cine nu iarasi bine chit ca o sa fiu eu singur))

http://www.ticoclub.ro/forum/showthread.php?tid=134
dany_pkt is offline   Reply With Quote
Old 30-05-11, 21:10   #4348
mar1an2005

Stage 3
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 89
Default Re: Club TICO

Quote:
Originally Posted by dany_pkt View Post
intalnirile se vor face vineri... cine vine bine.. cine nu iarasi bine chit ca o sa fiu eu singur))

http://www.ticoclub.ro/forum/showthread.php?tid=134
vin si eu da poate cu bicicleta, ca spiritu ticozaurului meu isi reface ranile capatate pe parcursul timpului pe strazile tarisoarei noastre proaspat asfaltate, ca mai bine o iei pe garla ca e poteca mai buna decat asfaltul proaspat turnat
mar1an2005 is offline   Reply With Quote
Old 04-06-11, 13:07   #4349
dany_pkt

Stage 4
 
dany_pkt's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 259
Default Re: Club TICO

Vineri 10.06.2011 la ora 19:00 La Polivalenta, Mare adunare.... Va asteptam pe toti cu drag.
dany_pkt is offline   Reply With Quote
Old 08-06-11, 12:40   #4350
georulz

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 472
Member of:
[Opel]
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: Club TICO

Ne vedem acolo
georulz is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -