Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 19-08-09, 21:23   #1
i0_nu_tz

Stage 3
 
i0_nu_tz's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 120
Talking la ce sa ma astept:))=))

Salut...am si io o curiozitate , in mare parte stiu care sunt urmarile dar in multe discutii se pune problema stopurilor facute negre , mie sincer nu imi plac asa , gen tot stopul negru si am ales sa fac numai semnalele fata , alea de pe aripi si in spate semnal si marsalier... urmarea ar fi ca politia te opreste ca ai adus modificari etc...bla bla...ideea e ca becurile de pozitie si stopurile sunt rosii deci nu sunt facute cu negru sa poata afirma ca ala din spate nu vede ca am pus frana si ca pun in pericol ceilalti participanti la trafic...as vrea sa aud si eu niste pareri ... de facut le-am facut si imi plac chiar foarte mult dar sunt curios ....ideea e ca am vazut la foarte multi si la unii chiar facute in "nesimtire" spre exemplu am vazut un BMW alb azi abea am vazut cand a pus frana in fata mea ) ... astept pareri ; tin sa mentionez ca in momentul in care pun semnalul sau merg cu spatele luminile se vad chiar foarte bine....le-am verificat si batand soarele in masina....acum nu stiu ....inca o data ...astept pareri Multumesc !
__________________
NEVER Drive Faster than YOUR Angel Can FLY !

Last edited by i0_nu_tz; 19-08-09 at 21:26.
i0_nu_tz is offline   Reply With Quote
Old 19-08-09, 22:32   #2
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: la ce sa ma astept:))=))

Vrei sa iti spun scurt? Incearca sa ii explici Dl. politist ce ai scris tu acolo ) nu o sa te asculte In aceiasi situatie sunt si eu ...succes cu politica de convingere in momentul "X"
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 20-08-09, 00:57   #3
ing3r
Daewoo Driver

Stage 5
 
ing3r's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,573
Member of:
[DAEWOO]
[Fiat]
Default Re: la ce sa ma astept:))=))

Si care e problema? Daca ai o sticluta de diluant sau solutie din aia speciala care sterge vopseaua de pe stopuri, poti sa o aduci la situatia initiala chiar in fata sticletelui, atunci nu are ce sa iti faca!
ing3r is offline   Reply With Quote
Old 20-08-09, 10:10   #4
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: la ce sa ma astept:))=))

Cum sa nu aiba ce sa-ti faca? Ai impresia ca politistul sta sa cureti tu in fata lui stopurile?
A constatat fapta... amenda clar, probabil si ridicarea talonului.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 20-08-09, 10:48   #5
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: la ce sa ma astept:))=))

Daca e de treaba... te lasa fara amenda... dar tot platesti la RAR Am avut un prieten cu folie pe fata, cam inchisa... si l-au prins si a recunoscut baiatu' ce sa faca... Si politatiu:hai ca nu ai zis nimic, nu iti dam amenda, dar daca comentai...400 de lei

PS: Mai sunt si cum zice Nicu... sa rezolvi problema in fata lor... dar nu prea sunt multi... Majoritatea sa dea amenda si sa plece mai departe
banzay is offline   Reply With Quote
Old 20-08-09, 14:40   #6
i0_nu_tz

Stage 3
 
i0_nu_tz's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 120
Default Re: la ce sa ma astept:))=))

pana mea... asta e ... cand o fi sa se intample vad io ce si cum... pana la urma conteaza ca dau bine si se vad si semnalele asa ca nu am de ce sa imi fac probleme ca nu vede cel din spate , si in plus stau si ma gandesc daca tot sunt ilegale chestiile astea de ce poti cumpara vopsea pt asa ceva atat timp cat nu ai voie ? ) oricum noi sa fim sanatosi


ps: as vrea si eu sa stiu unde scrie in lege despre stopuri si modificari si etc...aliniatul si ce mai e ca vreau sa vad si eu cum scrie in lege...cine ma poate ajuta ?

Last edited by i0_nu_tz; 20-08-09 at 15:09.
i0_nu_tz is offline   Reply With Quote
Old 20-08-09, 16:29   #7
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: la ce sa ma astept:))=))

Din acelasi motiv pt care sunt si leduri albastre pt pozitii si alte culori si alte prostii de genul... pt a fi folosite in afara drumurilor publice... vazusem niste etichete de genul

Pune si niste poze te rog...eu dupa ITP ma gandesc sa procedez la fel cu stopurile >:P
banzay is offline   Reply With Quote
Old 20-08-09, 16:50   #8
i0_nu_tz

Stage 3
 
i0_nu_tz's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 120
Default Re: la ce sa ma astept:))=))

poze ?

i0_nu_tz is offline   Reply With Quote
Old 20-08-09, 16:52   #9
i0_nu_tz

Stage 3
 
i0_nu_tz's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 120
Default Re: la ce sa ma astept:))=))

astea sunt singurele poze prezente pe 4tuning ) deci daca e dati si o parere mica acolo...multumesc
i0_nu_tz is offline   Reply With Quote
Old 20-08-09, 17:19   #10
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: la ce sa ma astept:))=))

Cat de tare e chestia cu coarne si coditza =))))

Eu vazusem niste masini unde semnalizarile din spate erau facute doar cu putin fumuriu... Nu erau asa inegrite si imi placeau mai mult
banzay is offline   Reply With Quote
Old 20-08-09, 17:57   #11
RD-Woo

Stage 5
 
RD-Woo's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,571
Default Re: la ce sa ma astept:))=))

- - -
Quote:
Originally Posted by banzay View Post
Eu vazusem niste masini unde semnalizarile din spate erau facute doar cu putin fumuriu...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	dsc03457qid.jpg
Views:	130
Size:	80.1 KB
ID:	1052330  
RD-Woo is offline   Reply With Quote
Old 20-08-09, 22:06   #12
i0_nu_tz

Stage 3
 
i0_nu_tz's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 120
Default Re: la ce sa ma astept:))=))

da , ma rog acum depinde de gusturi mie imi iesise cum sunt in poza de la RD-Woo la prima mana , dar eu le vroiam negre cum de altfel au ajuns.... acum ti-am spus depinde de gusturi , iar cornitele alea si codita daca ai putina imaginatie ...eu mi-am facut-o singur ..gen...desen pe hartie - decupat- pus hartia pe autocolant - decupat si gata le lipesti ...

ps: oricum chiar asa cum sunt la mine sau daca le faci fumurii putin tot in aceeasi "oala" intrii acum depinde cum iti place ) bafta...

Last edited by i0_nu_tz; 20-08-09 at 22:14.
i0_nu_tz is offline   Reply With Quote
Old 05-09-09, 12:07   #13
i0_nu_tz

Stage 3
 
i0_nu_tz's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 120
Default Re: la ce sa ma astept:))=))

salutare...
proaspat oprit de politie... eu am pe spate perdelute iar pe triunghiurile de pe laterale adica cel de la usa si cel din caroserie am folie...si revenim am fost oprit si mi-au cerut autorizatie pentru folie....folie care nu exista de altfel dar noaptea se creeaza o iluzie optica si din motivul asta au crezut ca am folie...le-am explicat si aratat ca nu e folie ...si au zis ca sunt in regula... numai ca in drum spre masina lor mi-au vazut stopurile ) si m-au chemat din drumul meu spre masina si mi-au dat un sfat prietenesc asa sa incerc sa scap de ele pentru ca e motiv sa ma opreasca sa ma ia la puricat altii "colegi" ...si azi am scapat de ele urmand sa imi iau becuri pentru semnale pe leduri si sa scot plasticele alea portocalii din triple .... cele de pe fata fiind scoase deja de ceva timp...cred ca o sa dea bine dat fiind ca masina mea e alba... Numai bine!
i0_nu_tz is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -