Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Daewoo tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 19-03-09, 18:55   #1
bolboaca

Stage 1
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 16
Talking Toba esapament matiz...

salut. scuze daca exista al topic dar eu nu l-am gasit...am vazut la cineva pe un matiz o toba sport si ma gandeam si eu la asa ceva...si am o nelamurire...
- daca se gasesc tobe omologate sau daca iei ceva neomologat cum faci sa nu te agate politia... si ce firma ati recomanda...daci mai pe scurt nu vreau sa am probleme si daca as avea cum pot sa ma scuz...

Last edited by bolboaca; 19-03-09 at 19:03.
bolboaca is offline   Reply With Quote
Old 19-03-09, 19:14   #2
STREET
Daewoo Driver

Stage 5
 
STREET's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 3,062
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Toba esapament matiz...

Magnaflow au omologare in UE daca esti interesat este in jur de 300 ron. da-mi un PM
STREET is offline   Reply With Quote
Old 19-03-09, 19:38   #3
bolboaca

Stage 1
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 16
Default Re: Toba esapament matiz...

ok...ok...au omologare dar mi se da un act ceva??? cand o sa vina nenea politaiu` la mine la geam si o sa zica ``da-mi talonu`ca n-ai toba `` eu sa ii dau in ochii cu omologarea ...
bolboaca is offline   Reply With Quote
Old 19-03-09, 21:35   #4
STREET
Daewoo Driver

Stage 5
 
STREET's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 3,062
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Toba esapament matiz...

scuza-ma tu ai cumva un w12 de 800 cp supraalimentat ca sa vina politaiu sa zica "da toba mai incet ca altfel iti iau talonul"
ai un 0.8 care nici macar la 5000 nu face galagie cat sa te auda politaiu din intersectie...
in fine...
__________________

Contact: performancetuning2000@yahoo.com

Last edited by STREET; 19-03-09 at 21:37.
STREET is offline   Reply With Quote
Old 20-03-09, 07:36   #5
bolboaca

Stage 1
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 16
Default Re: Toba esapament matiz...

mai nu am zis asta dar stii cum este mai bine sa prevenim decat sa fim opriti...oricum treimite-mi si mie un pm cu oferta...eu am trimis unul dar cred ca nu l-ai citit...ca vreau o toba omologata... bafta
bolboaca is offline   Reply With Quote
Old 21-03-09, 08:28   #6
bolboaca

Stage 1
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 16
Default Re: Toba esapament matiz...

hai mai chiar nu avetii idee de un iau o toba cu acte sau cine are ca ma intereseaza....
bolboaca is offline   Reply With Quote
Old 21-03-09, 08:41   #7
STREET
Daewoo Driver

Stage 5
 
STREET's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 3,062
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Toba esapament matiz...

ti-am spus ca iti dau eu la ~300 ron intermediara de 4" si o pui pe post de finala finala cu tips nu cred ca o sa gasesti prea usor la matiz si cu "acte"

intra aici si cautati un model pe care il vrei
STREET is offline   Reply With Quote
Old 22-03-09, 12:42   #8
bolboaca

Stage 1
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 16
Default Re: Toba esapament matiz...

pai daca am acte si este omologata rar ce conteaza la ce o pun ??? la matiz am vazut la prietenul mau o adaptare care nu modifica cu nimic toba, erau vre-o 2 coliere si o teava indoia.
bolboaca is offline   Reply With Quote
Old 22-03-09, 21:09   #9
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Toba esapament matiz...

Vezi de la Borla poate iti dau ei si omologare, dar calitatea si legalitatea costa
banzay is offline   Reply With Quote
Old 21-04-09, 21:43   #10
bumerang

Stage 1
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 16
Default Re: Toba esapament matiz...

Ma introduc si eu in discutie.

Am observat ca la Matiz toba finala e undeva in spatele puntii spate, apoi urmeaza o teava subtire care ocoleste puntea pe deasupra si iese in spatele masinii.

In cazul in care am observat bine, cum se poate monta o toba finala normala pe matiz? Nu ar trebui sa treaca "prin" puntea spate?

Multumesc neanticipat.
bumerang is offline   Reply With Quote
Old 22-04-09, 22:00   #11
STREET
Daewoo Driver

Stage 5
 
STREET's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 3,062
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Toba esapament matiz...

sunt tobe finale foarte scurte si alea se pot pune
cele de care zici tu "normale" nu incap soutia ii o intermediara pe post de finala rezultatul ii cam acelasi
STREET is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 15:30   #12
bumerang

Stage 1
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 16
Default Re: Toba esapament matiz...

Quote:
Originally Posted by STREET View Post
sunt tobe finale foarte scurte si alea se pot pune
cele de care zici tu "normale" nu incap soutia ii o intermediara pe post de finala rezultatul ii cam acelasi
Am vazut si niste poze cu Matizuri care aveau toba finala pusa transversal, pe latimea masinii..

Desi e o solutie relativ simple, mi se pare ca ar arata prea urat asa.

In ceea ce priveste intermediara, cum se poate trece peste problema cu puntea spate?

Recunosc ca nu am vazut de foarte multe ori traseul asa ca nu stiu exact pe unde trece.
bumerang is offline   Reply With Quote
Old 07-05-09, 23:29   #13
bolboaca

Stage 1
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 16
Default Re: Toba esapament matiz...

eu zic , ca o toba scurta nu ar merge, teava este scurta dar asa cum au mai spus si alti in locul celei originale merge una transversala, eu am pus si arata destul de bine dar pe drumuri de tara daca o lasi mai joc o sa atinga de pietre sau crestele drumurilor , zona aia nu cred ca este prea indicata deoarece nu stiu cauza dar cred ca de la zgomotul foarte jos mi s-a facut rau, eu zic , ca una omologata nu se aude chiar asa de tare si zgomotul din interior ar fi mai mic,...
bolboaca is offline   Reply With Quote
Old 08-05-09, 16:35   #14
STREET
Daewoo Driver

Stage 5
 
STREET's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 3,062
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Toba esapament matiz...

Quote:
Originally Posted by bolboaca View Post
eu zic , ca o toba scurta nu ar merge, teava este scurta dar asa cum au mai spus si alti in locul celei originale merge una transversala, eu am pus si arata destul de bine dar pe drumuri de tara daca o lasi mai joc o sa atinga de pietre sau crestele drumurilor , zona aia nu cred ca este prea indicata deoarece nu stiu cauza dar cred ca de la zgomotul foarte jos mi s-a facut rau, eu zic , ca una omologata nu se aude chiar asa de tare si zgomotul din interior ar fi mai mic,...
daca pe tico a mers merge si pe matiz!
STREET is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -