Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > BMW tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 09-01-11, 12:52   #106
krokos20

Stage 3
 
krokos20's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 103
Thumbs down Re: Din ciclul "ASA NU!''

) fenomen
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	dacia2.jpg
Views:	343
Size:	50.5 KB
ID:	1814481  

Last edited by krokos20; 09-01-11 at 12:56.
krokos20 is offline   Reply With Quote
Old 22-01-11, 09:47   #107
ozn_yakuza
BMW Driver

Stage 5
 
ozn_yakuza's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 2,585
Member of:
[BMW]
[Street 4 Cars]
Default Re: Din ciclul "ASA NU!''

..........
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Bimmerfest-2010-Unde-toate-BMW-urile-se-adunaCAGEZ.jpg
Views:	504
Size:	199.4 KB
ID:	1833688  
ozn_yakuza is offline   Reply With Quote
Old 23-01-11, 01:50   #108
Lexu10

Stock
 
Lexu10's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 4
Default Re: Din ciclul "ASA NU!''

Nu vreau sa supar pe nimeni nici numele postului nu zice prea multe ce anume ar trebui sa se posteze tuning sau piese in plus puse pe masina ca acolo ar trebui sa fie dar merg pe ideea ca amandoua, dar ar trebui sa ne mai uitam si pentru ce este facuta acea masina asa de exemplu este un offroad (monster truck) pai acolo de ce asa NU? e de offroad sau ce orice alte masini le poti modica offroad dar bmw nu ? ex:M5 dupa ce criterii il postati aici? ca nu va place voua sau ca nu stiti anume ce sa criticati la acea masina? cred aici se discuta mai mult gusturile personale nu calitatea.Da intradevar sunt si masini care mai bine le dai foc decat sa stea pe asfalt apai sa o mai si conduci dar sunt masini care sunt bine lucrate daca asa ii place proprietarului ? sau mai sunt masini care au doar o piesa,2 care nu sunt la locu lor dar nu puneti pozele si un comentariu Doamne fereste , nasol... si etc.
Lexu10 is offline   Reply With Quote
Old 25-01-11, 16:55   #109
bcoupe

Stage 4
 
bcoupe's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 295
Member of:
[Honda]
Default Re: Din ciclul "ASA NU!''

Nu conteaza ce masina ai ... Conteaza cat de sofer esti! pai ori nu conteaza ce masina ai ori
conteaza? "Decat sa conduc o dacie mai bine imping un BMW" te-ai nascut in bmw?

deci conteaza si ce masina ai nu? pai decat sa conduci o dacie " NU STII SA CONDUCI" mai bine impinge un BMW " ca ala cu dacia rade de tine"




ps: nu am nimic cu tine dar asa suferiti unii de voi cu un bmw de 2500E cumparat de parinti si lasat exact asa cum l-ai cumparat decat talpa si benzina( daca ai sa bagi)

respectele mele pentru cei care si-au cumparat singuri masina si, si-au facut-o dupa bunul plac chiar daca "si-au luat de la gura"
bcoupe is offline   Reply With Quote
Old 25-01-11, 17:26   #110
Lexu10

Stock
 
Lexu10's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 4
Default Re: Din ciclul "ASA NU!''

bcoupe nu stiu de ce te`ai enervat asa si nu stiu ce treaba avea semnatura cu topicul? si ca sa te lamuresc cu suferintele si toate astea.

Nu am postat sa ma laud ca am BMW. Topicul e legat de marca BMW, fiind posesor de aceasta marca am spus ca as fi 0.1% in cunostiinta de cauza.

Si nu stiu cine te-a informat ca nu as avea o masina un pic "arenjata"?Tocmai de asta am si intrat pe aceasta categorie pentru ca si a mea este cu un pic de tuning si vroiam sa vad parerile oamenilor la anumite tuninguri.Acesta este un site de socializare, masini, tuning, modificari nu?

Sa te lamuresc in legatura cu semnaturile.
"Nu conteaza ce masina ai ... conteaza cat de sofer esti"
Se refera la modul general referitor la cei care au masini de sute de mii de euro si ei nu stiu cui sa acorde prioritate intr`o intersectie nesemnalizata sau cand trebuie sa aibe o reactie instantanee ei o au pe cea de a lua mainile de pe volan si a inchide ochii.Iar daca erai baiat destept iti dadeai seama de aici ca nu sufar de masina mea.Am condus si dacie si nu mi`o fost rusine chiar mi`o placut e exceptionala pentru oras la gropile noastre.Infine deacuma fac offtopic

Iar legat de impinsu bmw-ului si condusul daciei nu este afirmatia mea fiind legata de bmw am pus si pentru ca imi place cum suna

Mircea Dinescu: Prefer să împing un BMW decât să conduc o Dacie (Gandul).
Sper ca ne`am lamurit. O seara placuta sa ne auzim cu bine la vreo intalnire de tuning.
Lexu10 is offline   Reply With Quote
Old 25-01-11, 21:17   #111
Snoopz

Stage 5
 
Snoopz's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 317
Default Re: Din ciclul "ASA NU!''

Quote:
Originally Posted by bcoupe View Post
Nu conteaza ce masina ai ... Conteaza cat de sofer esti! pai ori nu conteaza ce masina ai ori
conteaza? "Decat sa conduc o dacie mai bine imping un BMW" te-ai nascut in bmw?

deci conteaza si ce masina ai nu? pai decat sa conduci o dacie " NU STII SA CONDUCI" mai bine impinge un BMW " ca ala cu dacia rade de tine"




ps: nu am nimic cu tine dar asa suferiti unii de voi cu un bmw de 2500E cumparat de parinti si lasat exact asa cum l-ai cumparat decat talpa si benzina( daca ai sa bagi)

respectele mele pentru cei care si-au cumparat singuri masina si, si-au facut-o dupa bunul plac chiar daca "si-au luat de la gura"
hai sa iti zc ceva decat un logan de 6000-7000 d euro prefer o pisica cu pachet m piele,incalzire in scaune,chiar daca este mai veche masina este mult mai fiabila,mult mai economica la piese,ca ti consuma ea mult (10-12)e o mica problema dar totusi crede-ma multi ROMANI AU LUAT LOGAN (PENTRU SIMPLU FAPT CA E MASINA NOUA SI IN SUMA AIA SE INCADRAU EI) DAR CREDE-MA MAI MULTA LUME A MERS LA TARG SI A CUMPARAT MASINA DIN GERMANIA CU CAT MAI PUTINI KM (CA ALEA NU AVEA KM REALI ESTE PARTEA A2.ROMANU NOSTRU FURA CAT POATE)

DAR EU ZIC CA CEI DE LA DACIA FURA MAI MULT DECAT CEI DE LA BMW !!!

SPER CA AI INTELES CUM TREBUIE POSTUL MEU !!!

SI DA ,RESPECT PENTRU CEI CARE AU CUMPARAT MASINA DIN BANII LOR MUNCITI ,IAR PENTRU CEI CARE AU MASINI DE LA MAMI SI TATI,SI SUFERA DE TUNING PE FORUM (NO RESPECT DIN PARTEA MEA )

HERE - MARIAN NEBUNU (IN 2 ZILE IMI EXPIRA BANUL )
Snoopz is offline   Reply With Quote
Old 25-01-11, 21:50   #112
bcoupe

Stage 4
 
bcoupe's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 295
Member of:
[Honda]
Default Re: Din ciclul "ASA NU!''

inteleg nea` mareane ce vrei tu sa zici, normal ca si eu in loc sa dau pe un logan 6,7k imi iau o pisi ori facuta gata ori daca nu mi-o fac cat de cat "in lumea buna" cu 6,7k

te salut de la tg-jiu, si multe goluri acolo la norvegia-suedia-danemarca-irlanda



on: una bucata "asa nu"

off: mi-am luat si "porc" pt anu asta de craciun
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	12121.jpg
Views:	233
Size:	131.1 KB
ID:	1839620   Click image for larger version

Name:	merc-pig-car.jpg
Views:	301
Size:	25.0 KB
ID:	1839621  
bcoupe is offline   Reply With Quote
Old 04-02-11, 10:18   #113
ozn_yakuza
BMW Driver

Stage 5
 
ozn_yakuza's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 2,585
Member of:
[BMW]
[Street 4 Cars]
Default Re: Din ciclul "ASA NU!''

nu stiu daca au mai fost postate pozele astea dar ele sigur fac parte din topicul asta si isi merita un bine meritat loc aici..................
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	090620082801229.jpg
Views:	675
Size:	577.6 KB
ID:	1856255   Click image for larger version

Name:	090620082801429.jpg
Views:	513
Size:	489.0 KB
ID:	1856256   Click image for larger version

Name:	bmw_tuning_***_6.jpg
Views:	481
Size:	46.8 KB
ID:	1856257  

Click image for larger version

Name:	2146230780_0d0cdaed3b.jpg
Views:	276
Size:	91.6 KB
ID:	1856258   Click image for larger version

Name:	30727_4.jpg
Views:	156
Size:	53.7 KB
ID:	1856259   Click image for larger version

Name:	30727_3.jpg
Views:	159
Size:	51.1 KB
ID:	1856260  

ozn_yakuza is offline   Reply With Quote
Old 04-02-11, 17:55   #114
Cipilica
BMW Driver

Stage 5
 
Cipilica's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Din ciclul "ASA NU!''

Nu te supara dar la vremea cand a fost facut 8-arul respectiv (cel din foto 1 si 2) multi se incaltau cu fesul iar cei mai multi vedeau astfel de masini doar in poze. Pentru ca asa era trend-ul atunci, si sunt multi nostalgici carora inca le mai place stilul. Treaba e ca trebuie perceput ca atare, nu ca un kitsch, din contra ar trebui apreciat ca a rezistat atata timp. Spun asta pentru ca l-am vazut in "carne si oase" si arata destul de bine.
__________________
In opinia mea TOP 5 masini:
1. BMW e30 ///M3
2. BMW e30 ALPINA
3. BMW e30 320 is
4. BMW e30 325/318 is COUPE/CABRIO
5. BMW e30 316....325 SEDAN/TOURING


Vand/schimb/cumpar piese e30 https://forum.4tuning.ro/641-piese-bmw-vanzare/224804-vand-schimb-cumpar-piese-e30-ursulet.html
o764.7o1.oo5
Cipilica is offline   Reply With Quote
Old 04-02-11, 19:07   #115
donz

Stage 5
 
donz's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 716
Member of:
[Opel]
Default Re: Din ciclul "ASA NU!''

Quote:
Originally Posted by ozn_yakuza View Post
nu stiu daca au mai fost postate pozele astea dar ele sigur fac parte din topicul asta si isi merita un bine meritat loc aici..................

da-o incolo , daca bmw s8 ii kitsch cu jantele alea de 13j pe spate,

e tuningul anilor '90 care, acuma pare kitsch ca nu mai e la moda, dar asta nu inseamna ca e de condamnat , sigur cand si-a facut aparitia masina aia pe drumurile patriei toti isi rupeau gaturile dupa ea si se intrebau ce avion e


all the best
donz is offline   Reply With Quote
Old 04-02-11, 19:21   #116
vali vtk
Dacia Driver

Stage 5
 
vali vtk's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 831
Member of:
[DACIA]
Default Re: Din ciclul "ASA NU!''

Quote:
Originally Posted by Cipilica View Post
Nu te supara dar la vremea cand a fost facut 8-arul respectiv (cel din foto 1 si 2) multi se incaltau cu fesul iar cei mai multi vedeau astfel de masini doar in poze. Pentru ca asa era trend-ul atunci, si sunt multi nostalgici carora inca le mai place stilul. Treaba e ca trebuie perceput ca atare, nu ca un kitsch, din contra ar trebui apreciat ca a rezistat atata timp. Spun asta pentru ca l-am vazut in "carne si oase" si arata destul de bine.
"Chestia" aia este un mare esec si putem discuta la nesfarsit pe tema asta.


Quote:
Originally Posted by donz View Post
da-o incolo , daca bmw s8 ii kitsch cu jantele alea de 13j pe spate,

e tuningul anilor '90 care, acuma pare kitsch ca nu mai e la moda, dar asta nu inseamna ca e de condamnat , sigur cand si-a facut aparitia masina aia pe drumurile patriei toti isi rupeau gaturile dupa ea si se intrebau ce avion e


all the best
Care tuning al anilor '90 cu vopsea negru mat si manere astupate la usi? Jantele alea nu au nici o vina ca au nimerit pe masina gresita
__________________
„Nu te certa niciodată cu un prost! Te aduce la nivelul lui şi te bate cu experienţa! ..."
My tires are worn from the street not from idiot camber,
E36 320i sedan BR 36 EVO
E46 320d touring BR 04 KRO
vali vtk is offline   Reply With Quote
Old 04-02-11, 20:55   #117
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Din ciclul "ASA NU!''

Quote:
Originally Posted by ozn_yakuza View Post
nu stiu daca au mai fost postate pozele astea dar ele sigur fac parte din topicul asta si isi merita un bine meritat loc aici..................
Decapotata rosu cu negru din poza 3 este din filmul BACK TO THE FUTURE - Part 2.
E o modificata unicat de film (hoover car).
În film masinile zburau pe SKY HIGHWAY

BMW-ule este masina lui BIF (în imagine, scena din film)

[IMG]http://www.kun****blog.com/wp-content/uploads/2010/04/Back-to-the-Future-II-1983-BMW-633-CSi-E24-movie-1989.jpg[/IMG]

Last edited by CyberCSX; 04-02-11 at 20:57.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 08-02-11, 16:10   #118
Antilles
Opel Driver

Stage 5
 
Antilles's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,450
Member of:
[Opel]
[VW]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: Din ciclul "ASA NU!''

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
Decapotata rosu cu negru din poza 3 este din filmul BACK TO THE FUTURE - Part 2.
E o modificata unicat de film (hoover car).
În film masinile zburau pe SKY HIGHWAY

BMW-ule este masina lui BIF (în imagine, scena din film)

Frumos punctat, bravo!

Cat despre acel seria 8 negru.....doamne ce mi-ar placea sa-mi apartina, chiar daca l-as scoate doar 1 data pe luna (in ziua de salariu)), si ce-as mai merge pe la tuning show-uri cu el...si cum l-ar admira multi din astia care striga-n gura mare ca e kitch, si cum ar mai spune ei ca e "foarte tare"!... nu credeti?
Si, ca sa inchei in acelasi mod, bai ce kitch-oase sunt toate masinile alea din seria Fast&Furious, cum pot oare oamenii aia sa conduca asa ceva?!?!
Antilles is offline   Reply With Quote
Old 26-02-11, 21:56   #119
da_joint
BMW Driver

Stage 5
 
da_joint's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,728
Member of:
[BMW]
[2 Roti]
Default Re: Din ciclul "ASA NU!''

http://*************/bmw-316/835801....ign=4tuningads

WTF???? )))))))))))
da_joint is offline   Reply With Quote
Old 26-02-11, 22:14   #120
marian92

Stage 5
 
marian92's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 614
Default Re: Din ciclul "ASA NU!''

Quote:
Originally Posted by da_joint View Post
Nu merge link-ul.
marian92 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -