Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > BMW tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 02-02-16, 18:03   #1
c25xe

Stage 2
 
c25xe's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 58
Question Sfat achizitionare ambreiaj atix racing solutions

Doresc sa cumpar un kit de ambreiaj sintetizat de la Atix pentru un e36,nu am gasit nimic concret despre ambreiajele facute de ei.Astept parerile voastre care a-ti apelat la serviciile lor.Multumesc
c25xe is offline   Reply With Quote
Old 07-03-16, 10:12   #2
fmi03

Stage 4
 
fmi03's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 215
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Sfat achizitionare ambreiaj atix racing solutions

Quote:
Originally Posted by c25xe View Post
Doresc sa cumpar un kit de ambreiaj sintetizat de la Atix pentru un e36,nu am gasit nimic concret despre ambreiajele facute de ei.Astept parerile voastre care a-ti apelat la serviciile lor.Multumesc
el a facut ambreajul pentru mine la 1.6 turbo si rezista foarte bine e din kevlar.
Pana acum un disc rezista maxim 2 luni , kevlarul facut de Ati e pe masina de un an jumate.
Daca vrei treaba serioasa trimite si placa la intarit si volanta la planat
fmi03 is offline   Reply With Quote
Old 09-03-16, 19:40   #3
coco_stancu

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 767
Default Re: Sfat achizitionare ambreiaj atix racing solutions

Recomand Atix, personal nu am facut la ei ambreiajul dar cunosc pe cineva care a facut pt un V8 montat pe un urs. Va jur ca la fest anu trecut 2 zile a omorat masina incontinuu, a venit cu vreo 20 anvelope dupa el. Le-a burn-uit pe toate si ambreiajul a rezistat cu stoicism, plus ca am mai auzit la multi oameni ca-s multumiti.
Asta este pagina lor pe FB, poti citi si prin comentariile oamenilor sa vezi pareri https://www.facebook.com/Atix-Racing...85911/?fref=ts
coco_stancu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -