Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > BMW tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 05-01-14, 00:26   #1
robert_saw

Stock
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 2
Default Compresor BMW Seria 3

Salut,

Am achizitionat un compresor din afara si as vrea sa stiu daca exista in Bucuresti vreo firma care sa mi-l monteze si sa ofere si o garantie ceva asupra lucrarii. Producatorul spune ca nu este treaba mai mare de 8h pentru o persoana care a avut experienta cu astfel de montaje. Trebuie montate injectoarele, intercooler-ul, compresorul si fuel management unit -ul din cate am inteles toate componentele fiind comandate deja. Eu nu am experienta cu modificarile asupra masinilor si m-am hotarat asupra compresorului in defavoarea unei turbine pentru ca este mai liniar din cate am citit si eu pe alte site-uri. Sper sa ma ajute cineva cu o firma de incredere care a mai facut modificari asupra masinii proprii si au fost multumiti de firma respectiva care a facut tuning-ul.

Multumesc,
robert_saw is offline   Reply With Quote
Old 06-01-14, 22:03   #2
OdorogLGV

Stage 5
 
OdorogLGV's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 587
Default Re: Compresor BMW Seria 3

cauta pe facebook,turbotechnick garage,baieti de incredere,buni la pret,si au o experienta foooarte mare.in berceni
OdorogLGV is offline   Reply With Quote
Old 10-01-14, 21:39   #3
robert_saw

Stock
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 2
Default Re: Compresor BMW Seria 3

Mersi, am vorbit si cu ei si cu alte 2 firme: wpp si exelixis. Cred ca voi alege wpp pana la urma ca au fost cei mai interesati din cate mi s-a parut mie. Scuze ca am raspuns asa tarziu nu am putut sa ma loghez.
robert_saw is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -