Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > BMW tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 27-02-07, 17:48   #1
E31

Stage 3
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 133
Default BMW E65 600cp aspirat, in BUCURESTI

Salut fratilor. Vreau sa va intreb pe cei care stati in buc/imprejurimi daca ati auzit de masina asta... si mai ales de proprietarul ei. Sa va zic ce mi-a zis el...
Caroseria e E65, motorul e Alpina V12 de pe generatia anterioara (387/430cp), cuplat la cutia in 6 trepte de pe 745. El zice ca motorul e de 4500 si ca alpina l-a facut stock 480cp, iar el i-a mai pus un chip de 120cp si are 600. Precizez ca avea ceva probleme si nu a putut pune poza cu motorul sa se vada ca e in masina, doar v12-le si se vedea clar ca nu are turbo. I-am tot facut invitatii si cand s-o vad a schimbat-o cu un 7 Hamann. Ce ghinion... chiar as fi vrut sa vad cum a reusit el sa scoata 600cp dintr-un motor de 4500 aspirat cu 2 valve/cilindru. Voi ce ziceti de asta? Il stiti careva? Atata de grandoman e de nu-si incape in piele si vreau sa stiu daca are rost sa-mi bat capul cu el; il cheama Gabriel Oprea si desi nu a putut urma o facultate are o parere extraordinara despre el, va dau linkul lui de hi5, sper ca il recunoasteti careva:
http://gabonebmw745i.hi5.com/
Mersi anticipat
__________________
profilul romanului tipic: grandoman si frustrat
E31 is offline   Reply With Quote
Old 27-02-07, 17:56   #2
OveR
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
OveR's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 326
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: BMW E65 600cp aspirat, in BUCURESTI

mai pe romaneste vorbind e un papagal care abereaza. vrea sa se dea si el mare si abereaza pacaleste si el copii din fata blocului necunoscatori ..
OveR is offline   Reply With Quote
Old 27-02-07, 18:04   #3
sebaaa

Stage 5
 
sebaaa's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,662
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: BMW E65 600cp aspirat, in BUCURESTI

mama ce tuner e el! a scos 120 de cai dintr-un ASPIRAT , chit ca e V12 , doar cu un chip..e destept foc..n-am ce zice
a luat e un motor de alpina..de tuner ce e , dar a luat generatia anterioara..k e el mai smecher, si a facut un tuning de nici ALPINA n-a putut sa il egaleze
merge si pe gaz,nu?
mda..ce coincidenta..a schimbat masina inante sa o vada cineva..soarta..au vrut-o cei de la bmw sa invete si ei meserie..
al dracu de jegos..face view-uri basinosu ala pe "spinarea" noastra..
mai bine mutati asta la divertisment..si punem pozele cu respectivul acolo, ca sa rada si altii
sebaaa is offline   Reply With Quote
Old 27-02-07, 18:06   #4
CarGoVroom

Stage 4
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 202
Default Re: BMW E65 600cp aspirat, in BUCURESTI

dupa ce am vazut pe hi5 sincer cred ca ti-ai pierde timpul.
CarGoVroom is offline   Reply With Quote
Old 27-02-07, 19:52   #5
SUPAPA_Jr

Stage 5
 
SUPAPA_Jr's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,628
Member of:
[2 Roti]
Default Re: BMW E65 600cp aspirat, in BUCURESTI

Ce distrus...cred ca duce lipsa de femei si si-a facut un pic de reclama pe spinarea vre-unui prieten sau dealer auto deh...are poze in septar...Nu ma lasa si pe mine cineva sa fac niste poze intr-o astra gsi??
__________________
SUPAPA_Jr is offline   Reply With Quote
Old 27-02-07, 20:01   #6
BH 07 MDF

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,811
Member of:
[VW]
[SKODA]
[Toyota]
[2 Roti]
Default Re: BMW E65 600cp aspirat, in BUCURESTI

Mi se pare vrajeala .
BH 07 MDF is offline   Reply With Quote
Old 27-02-07, 20:26   #7
Alex-Rahova

Stage 5
 
Alex-Rahova's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 874
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: BMW E65 600cp aspirat, in BUCURESTI

de ce nu folositi si voi un limbaj mai putin 'colorat'?

on-topic : Eu unul nu cunosc persoana respectiva ori masina si parerea mea,majoritatea detaliilor referitoare la 'tuningul' facut motorului/masinii ,sunt aberatii
__________________
2011 Bayerische Motoren Werke AG E92
Alex-Rahova is offline   Reply With Quote
Old 27-02-07, 21:34   #8
E31

Stage 3
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 133
Default Re: BMW E65 600cp aspirat, in BUCURESTI

Speram sa-l cunoasca cineva...
Eu m-am saturat. Sincer... Nu mai pot suporta astia de bani gata care se dau mari cu chestii materiale. Ma $&^, o sa sterg si eu orice referire spre a nu fi confundat cu un gunoi ca respectivul si o sa ma uit exclusiv la ce conteaza cu adevarat la un om... si anume valoarea DIN el, nu DE PE el. Sper numai sa-i pot ignora, desi stiu ca-mi va fi foarte greu.
E31 is offline   Reply With Quote
Old 27-02-07, 21:42   #9
Luigyy

Stage 5
 
Luigyy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 433
Default Re: BMW E65 600cp aspirat, in BUCURESTI

am vazut un seria 7 alpina negru de vanzare intr-un autosupermarket shy era shy pe autovit acu oleak de timp dar scria ca are numa 430 cai putere, akma nush daca e aceeashy masina , da aceea era parca 760i
Luigyy is offline   Reply With Quote
Old 28-02-07, 15:26   #10
gelu_r

Stage 5
 
gelu_r's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,442
Default Re: BMW E65 600cp aspirat, in BUCURESTI

Male / I will tell you later
Birthday February 23
Location Berlin , Germany
Hometown Bucuresti

probabil masina nu e din romania...o fi fost in germania si a facut poze cu ea si in ea..ca prin bucuresti dak era se auzea de ea...
__________________
BMW e46 ci
gelu_r is offline   Reply With Quote
Old 26-03-07, 01:16   #11
spgbuc
Renault Driver

Stage 5
 
spgbuc's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 571
Member of:
[RENAULT]
[Echipa de sprijin]
Talking Re: BMW E65 600cp aspirat, in BUCURESTI

i-a luat masa masina si a modificat-o in vis
spgbuc is offline   Reply With Quote
Old 13-04-07, 23:28   #12
Cosmin*

Stage 5
 
Cosmin*'s Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 405
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: BMW E65 600cp aspirat, in BUCURESTI

daca ce tzia zis ala e adevarat yo miam luat zboru cu scuterul...:P)...si daca era in bucuresti se auzea de ea cum zice si gelu_r :P....
Cosmin* is offline   Reply With Quote
Old 22-04-07, 21:25   #13
MC Mate

Stage 5
 
MC Mate's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 3,356
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Nissan]
Default Re: BMW E65 600cp aspirat, in BUCURESTI

era mai de mult, acum nu l-am mai vazut un 7 model mai vechi verde Hamann si tot asa avea vreo 400 si de cai dar masina chiar tragea de rupea si se auzea BELEA !!!o parca prin zona Perla si cred k o satie mai toata lumea, avea roti pe 20 dak nu ma insel
__________________
SABLARE SI POWDERCOATING

EX BMW E30 325i 175 CP || EX posesor BMW E36 COUPE 2.5 24v 193 cp
MC Mate is offline   Reply With Quote
Old 23-04-07, 20:19   #14
anduaox
BMW Specialist

Stage 5
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 824
Member of:
[BMW]
Default Re: BMW E65 600cp aspirat, in BUCURESTI

era un E65 alpina la un moment dat. era o culoare cam nasoala mov. eu lam vazut ultima data la bavaria in otopeni fara motor.
anduaox is offline   Reply With Quote
Old 01-05-07, 17:34   #15
Guwy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,809
Default Re: BMW E65 600cp aspirat, in BUCURESTI

doamne cum sa ai chip de 120 cp , spunei sa se arunce in canal cu tot cu chipu lui de 120 cp .
Guwy is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2026 4Tuning -