Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > BMW tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 11-06-12, 16:17   #1
xshadyblood

Stage 5
 
xshadyblood's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 444
Default Trapa de sticla > E36

Salut, am un e36 sedan si vreau niste pareri si sfaturi despre ideea mea. Dispun de ceva bani si vreau sa dau jos capacul nituit de tabla de pe trapa si sa il inlocuiesc cu un capac de sticla/plexiglas sau ceva ce ar merge pus acolo. Aveti vreo idee ceva? Multumesc.
xshadyblood is offline   Reply With Quote
Old 18-06-12, 14:46   #2
myky99

Stage 5
 
myky99's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,553
Member of:
[Opel]
[BMW]
Default Re: Trapa de sticla > E36

Quote:
Originally Posted by xshadyblood View Post
Salut, am un e36 sedan si vreau niste pareri si sfaturi despre ideea mea. Dispun de ceva bani si vreau sa dau jos capacul nituit de tabla de pe trapa si sa il inlocuiesc cu un capac de sticla/plexiglas sau ceva ce ar merge pus acolo. Aveti vreo idee ceva? Multumesc.
e cam foarte greu ce vrei tu sa faci .... complicat si nu ii vad rostul..mai bine ii investesti in altceva
myky99 is offline   Reply With Quote
Old 18-06-12, 15:36   #3
xshadyblood

Stage 5
 
xshadyblood's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 444
Default Re: Trapa de sticla > E36

Quote:
Originally Posted by myky99 View Post
e cam foarte greu ce vrei tu sa faci .... complicat si nu ii vad rostul..mai bine ii investesti in altceva
Intr-adevar este complicat si greu, dar sunt curios daca se poate. Momentan m-am pus sa investesc banii in alte chestii pt masina. Dar daca se poate vreau sa o fac si pe asta . Deci nu sa fac modificari la plafon si sa pun alta trapa sau chestii de genu. Doar sa inlocuiesc capacul de tabla cu unul de sticla. Am avut ideea fac niste masuratori sa vad daca merge pusa trapa de e46 pe e36, dar nu cunosc pe nimeni cu e46.
xshadyblood is offline   Reply With Quote
Old 18-06-12, 18:45   #4
zpzpzpo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 886
Default Re: Trapa de sticla > E36

s-a mai discutat subiectu asta.Exista aftermarket dar e destul de scumpa si fara rost.
zpzpzpo is offline   Reply With Quote
Old 19-06-12, 18:14   #5
xshadyblood

Stage 5
 
xshadyblood's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 444
Default Re: Trapa de sticla > E36

Quote:
Originally Posted by zpzpzpo View Post
s-a mai discutat subiectu asta.Exista aftermarket dar e destul de scumpa si fara rost.
Imi cer scuze, nu am gasit discutia aceea. Imi poti arata unde e, sau de unde pot cumpara o trapa aftermarket de sticla?
xshadyblood is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -