Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > BMW tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 04-08-11, 11:27   #1
eleven

Stock
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 2
Default suspensie sport - o parere va rog

Salutare,

Intrucat sunt nevoit sa schimb suspensia stock la masina (e46, 320d, 2004) si am in prezent undeva la 600 eur la dispozitie pentru asta, am hotarat sa pun un kit de suspensie sport. Am tot cautat, m-am gandit, m-am razgandit si intr-un final am ramas la 2 variante, intre care nu ma pot totusi hotara:

1. H&R Touring Cup Kit, coborare 35/20
2. KW Suspension Kit, coborare 40/30

Apelez la voi sa ma ajutati cu cateva pareri in ceea ce priveste cele 2 variante. KW am inteles ca au avut ceva pb de fiabilitate la variantele fixe, insa s-ar fi rezolvat in ultima perioada. Despre HR nu stiu mare lucru, in afara de faptul ca ar fi de calitate, insa parca mi se pare putin cam mare diferenta intre coborarea fata / spate.

Ce mi-ati recomanda sa aleg?
De principiu nu as vrea sa coboare mai mult de 4cm si pe cat posibil sa nu sacrific de tot confortul, intrucat masina nu are valente sportive deosebite si nici eu nu o duc foarte des la limita.

Multumesc anticipat!
eleven is offline   Reply With Quote
Old 05-08-11, 13:30   #2
eleven

Stock
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 2
Default Re: suspensie sport - o parere va rog

Nimeni, nimic...?
eleven is offline   Reply With Quote
Old 08-08-11, 18:18   #3
sasha18yug

Stock
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 1
Talking Re: suspensie sport - o parere va rog

http://cgi.ebay.de/EIBACH-BILSTEIN-F...ht_4217wt_1059


poti incerca kitul de mai sus... doar un exemplu...stiu ka bilstein este o firma reputabila si face piese de calitate...doar o parere...salut
sasha18yug is offline   Reply With Quote
Old 19-10-11, 21:15   #4
IeD3vil

Stage 5
 
IeD3vil's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 364
Default Re: suspensie sport - o parere va rog

H&R sau, recomandarea mea, Eibach.

Vrei masina de strada, sau de competitie? Adica... mai vrei comfort? Eibachu e cea mai buna cale de mijloc... pastreaza o mare parte din confort, dar se schimba foarte mult raspunsul la directie...
__________________
Dezmembrez Honda Del Sol ESi
IeD3vil is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -