Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > BMW tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 15-06-10, 15:25   #1
ebert

Stock
 
Join Date: May 2010
Posts: 4
Default kit turbo bmw 318D E90

Salutare as vrea sa imi montez un Kit turbo pe E90-ul meu 318D 122cp. Am inteles ca ar fi destul de fortoase dupa. Daca imi puteti spune cum as putea sa iau legatura cu cineva care se ocupa de asa ceva, la ce putere s-ar ajunge in urma montarii acestui kit, fara a fi modificat nimic la motor, cu motorul stock ma refer...
Multumesc.

Cu stima!
ebert is offline   Reply With Quote
Old 16-06-10, 20:37   #2
story_digger

Stock
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1
Default Re: kit turbo bmw 318D E90

eu spun sa il lasi asa
story_digger is offline   Reply With Quote
Old 17-06-10, 00:46   #3
myky99

Stage 5
 
myky99's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,553
Member of:
[Opel]
[BMW]
Default Re: kit turbo bmw 318D E90

Quote:
Originally Posted by ebert View Post
Salutare as vrea sa imi montez un Kit turbo pe E90-ul meu 318D 122cp. Am inteles ca ar fi destul de fortoase dupa. Daca imi puteti spune cum as putea sa iau legatura cu cineva care se ocupa de asa ceva, la ce putere s-ar ajunge in urma montarii acestui kit, fara a fi modificat nimic la motor, cu motorul stock ma refer...
Multumesc.

Cu stima!
scoti ,scoti mult din el ..enorm chiar
lasa-l asa cum este el !
myky99 is offline   Reply With Quote
Old 17-06-10, 09:10   #4
ebert

Stock
 
Join Date: May 2010
Posts: 4
Default Re: kit turbo bmw 318D E90

Am uitat sa precizez faptul ca este chiptunat si are 150CP acum cu 330Nm.
Doar ma interesez...daca tot imi spuneti sa il las asa cum este, macar dezvoltati putin ideea...si-a mai facut cineva acest upgrade si nu a mers bine treaba, sau...?
Va astept.
Stima!
ebert is offline   Reply With Quote
Old 17-06-10, 09:13   #5
GTXR

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,803
Member of:
[Opel]
[FORD]
Default Re: kit turbo bmw 318D E90

Quote:
Originally Posted by ebert View Post
Am uitat sa precizez faptul ca este chiptunat si are 150CP acum cu 330Nm.
Doar ma interesez...daca tot imi spuneti sa il las asa cum este, macar dezvoltati putin ideea...si-a mai facut cineva acest upgrade si nu a mers bine treaba, sau...?
Va astept.
Stima!
Vorbeste cu o firma de tuning din Romania ,si vezi ce iti zic si ei ,se poate bani sa ai ,daca schimbi turbina+intercooler,trebuie sa schimbi si injectoare iar dupa softul dar sari de 200...
GTXR is offline   Reply With Quote
Old 17-06-10, 09:20   #6
ebert

Stock
 
Join Date: May 2010
Posts: 4
Default Re: kit turbo bmw 318D E90

Am vorbit deja si mi-au spus ca turbina+intercooler+injectoare+soft+manopera ar costa undeva la 2550EUR. Peste...mi-au spus ca S-AR PUTEA sa fie nevoie si de un alt ambreiaj(mai sport): 700EUR si..poate si niste frane mai bune, insa cele din urma nefiind primordiale...
Teoretic m-ar duce distractia undeva la minim 3.200EUR. Nu e problema de bani..Intrebarea mea era daca cineva de pe acest forum a mai facut asa ceva(daca se poate tot la bmw-iar la E90 ar fi grozav), daca stiti pe cineva care se ocupa cu asa ceva, si mai ales care ar si efectele secundare/avantajele acestui upgrade.
Stima.
ebert is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -