Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > BMW tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 18-10-09, 11:50   #1
cj90rzv
Banned

Stage 4
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 201
Default Pozitii model USA

Salutari , stie cineva cum as putea sa imi pun pozitiile sa arda si in semnalizatoare ? asa cum au masinile din USA ? fara sa imi apara martor in bord? Ca si in poza?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	BMW-Z3-014.JPG
Views:	432
Size:	155.4 KB
ID:	1132565  
cj90rzv is offline   Reply With Quote
Old 29-10-09, 17:22   #2
cj90rzv
Banned

Stage 4
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 201
Default Re: Pozitii model USA

inteleg ca intrebarea mea poate fii stupida pt unii dintre cei care se pricep... dar am ami intrebat incolo incoace.. si alta optiune decat sa fac gaura in far pt un bec nu am gasit.....
cj90rzv is offline   Reply With Quote
Old 03-11-09, 11:43   #3
SPIDERTUNING

Stage 4
 
SPIDERTUNING's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 299
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Pozitii model USA

ar merge cu un soclu de bec din ala cu doua filamente.Acel soclu are 2 papuci pe care vin firele.Unul il pui pe ala de la semnalizare si pe celalalt tragi un fir de la pozitie.Nu iti da eroare ca am facut si eu
__________________
Pasionat de DACIA 1300
SPIDERTUNING is offline   Reply With Quote
Old 03-11-09, 15:34   #4
Vlad_18RLG

Stage 5
 
Vlad_18RLG's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 713
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Pozitii model USA

tata si-a pus leduri in faruri, si fiindca ledul nu consuma nimic (sau foarte putin) s-au aprins becurile din semnalizatoare, exact ca in poza
Vlad_18RLG is offline   Reply With Quote
Old 04-11-09, 16:24   #5
cj90rzv
Banned

Stage 4
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 201
Smile Re: Pozitii model USA

Quote:
Originally Posted by Vlad_18RLG View Post
tata si-a pus leduri in faruri, si fiindca ledul nu consuma nimic (sau foarte putin) s-au aprins becurile din semnalizatoare, exact ca in poza

da am mai vazut.. dar sau aprins pt k in calculator ii da eroare .pt k nu vede ledul ca si consumator si crede k ti sa ars un far si atunci in semn de avarie aprinde semnalizatorul .... dar eu ma intrebam dak nu pot face lucrul acesta ... fara sa imi dea eroare. plus k eu nu pot sa imi pun led in far pt k nu am pozitiile in far ci le am in bara separat..

ms oricum
.p.s la ce masina a mers asa ?
cj90rzv is offline   Reply With Quote
Old 04-11-09, 17:26   #6
Vlad_18RLG

Stage 5
 
Vlad_18RLG's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 713
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Pozitii model USA

Quote:
Originally Posted by cj90rzv View Post
da am mai vazut.. dar sau aprins pt k in calculator ii da eroare .pt k nu vede ledul ca si consumator si crede k ti sa ars un far si atunci in semn de avarie aprinde semnalizatorul .... dar eu ma intrebam dak nu pot face lucrul acesta ... fara sa imi dea eroare. plus k eu nu pot sa imi pun led in far pt k nu am pozitiile in far ci le am in bara separat..

ms oricum
.p.s la ce masina a mers asa ?
BMW 730D E38
Vlad_18RLG is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -