Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > BMW tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 10-02-09, 14:05   #1
BeMyWoman

Stock
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 3
Default Nedumerit :O

Salut tuturor!
M-am uitat pe internet dupa niste preturi la masini la mana a 2-a , si cel mai mult mi'a atras atentia un BMW 320d sedan din 2006, ultimul model. e echipat full option, cutie automata 163 CP diesel.... mie personal imi place masina f mult... insa as fi mai mult decat fericit daca as gasi sa-i pun pe volan clape ptr schimbat viteza, insa nu stiu daca e posibil asa ceva.
si ... uite asa... vreau sa va cer opinia despre masina, si daca se poate, si un link cu un salon de tuning unde poate pune clapele imi cer scuze daca nu vorbesc prea tehnic, dar nu stiu cum altfel sa le spun decat... clape )
Cu respect,
BeMyWoman
BeMyWoman is offline   Reply With Quote
Old 01-04-09, 13:00   #2
bimmer3

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 541
Default Re: Nedumerit :O

Quote:
Originally Posted by BeMyWoman View Post
Salut tuturor!
M-am uitat pe internet dupa niste preturi la masini la mana a 2-a , si cel mai mult mi'a atras atentia un BMW 320d sedan din 2006, ultimul model. e echipat full option, cutie automata 163 CP diesel.... mie personal imi place masina f mult... insa as fi mai mult decat fericit daca as gasi sa-i pun pe volan clape ptr schimbat viteza, insa nu stiu daca e posibil asa ceva.
si ... uite asa... vreau sa va cer opinia despre masina, si daca se poate, si un link cu un salon de tuning unde poate pune clapele imi cer scuze daca nu vorbesc prea tehnic, dar nu stiu cum altfel sa le spun decat... clape )
Cu respect,
BeMyWoman
O sa incerc sa-ti spun politcos de ce nu iti raspunde nimeni, din respect pt subforumul asta, dar tare te-as fi luat in baza.
Tu vrei sa pui 'clape' pe un model mai degraba nereusit de la BMW, care e si sedan si diesel..nu-ti raspunde nimeni pt ca e ca si cum ai intreba un bucatar daca e ok sa pui icre negre intr-o fasole cu costita.
Iti dai seama ca in secunda 2 ti-ai lua o tigaie-n zambet..aici n-a ripostat nimeni pt ca pasionatii de bmw sunt oameni seriosi

Iti recomand sa-ti iei un sLogan break diesel, sa-i pui roti 18x285 ca sa ii imbunatatesti demarajul iar pt performanta filtru aer si toba finala sport (au la targ)
Bafta multa in alegerea viitoarei tale masini.
bimmer3 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -