Salut, am 2 Subwoofere de 300 unu (600 ambele)... si am auzit pe la prieteni ca este ok daca imi pun condensator ... dar mai exact nu stiu ce sa imi pun cum sa il aleg....nu stiu nimic la capitolul asta...
nu iti trebuie niciun condensator, iti trebuie o baterie buna si instalare corecta, ma refer in mod special la grosimea cablului de plus. condensatorul este un element care inmagazineaza curent din baterie si suplimenteaza basul atunci cand bateria nu mai face fata si nu se mai produce acel "bling bling" al farurilor.
o baterie puternica si un cablu gros care sa transporte curent rapid si fara prea multe pierderi, montarea unui condesator se recomanda rareori.
exemplu sunt sistemele de spl care au in componenta subwofere puternice si nu au montat niciun condensator ci doar baterii