Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Volkswagen tuning (https://forum.4tuning.ro/137-volkswagen-tuning.html)
-   -   Condensator Subwoofere (https://forum.4tuning.ro/137-volkswagen-tuning/311236-condensator-subwoofere.html)

alinuan 28-03-12 11:00

Condensator Subwoofere
 
Salut, am 2 Subwoofere de 300 unu (600 ambele)... si am auzit pe la prieteni ca este ok daca imi pun condensator ... dar mai exact nu stiu ce sa imi pun cum sa il aleg....nu stiu nimic la capitolul asta...

am gasit cv pe 4tuning bazar
asta

cristi_timidu 31-03-12 08:55

Re: Condensator Subwoofere
 
nu iti trebuie niciun condensator, iti trebuie o baterie buna si instalare corecta, ma refer in mod special la grosimea cablului de plus. condensatorul este un element care inmagazineaza curent din baterie si suplimenteaza basul atunci cand bateria nu mai face fata si nu se mai produce acel "bling bling" al farurilor.
o baterie puternica si un cablu gros care sa transporte curent rapid si fara prea multe pierderi, montarea unui condesator se recomanda rareori.
exemplu sunt sistemele de spl care au in componenta subwofere puternice si nu au montat niciun condensator ci doar baterii

alinuan 02-04-12 09:11

Re: Condensator Subwoofere
 
aha ms mult man,,,, da deci nu am dc sa imi fac probleme .. am o baterie bosh de 75.... ms mult


All times are GMT +2. The time now is 14:32.

- Copyright 2026 4Tuning