Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Volkswagen tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 03-10-09, 20:27   #1
Recaro
VW Driver

Stage 4
 
Recaro's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 283
Member of:
[VW]
Default Lumini interior Golf 3-help

Salut.Va intreb si eo cum mai pot schimba luminile dintrun golf 3 din verde in rosu.precizez ca pe cele din bord leam schimbat.Mai raman ceva de la butonul de la oglinzi si cele de la ventilatie si cele de la blocul de lumini.Este vreo posibilitate sa le fac rosi si pe astea?astept pareri,idei.MultumescNumai bine.
__________________
Golf 3 GT, 1.8 8V




"Cafetiera" mea : https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...1-8-8v-gt.html
Recaro is offline   Reply With Quote
Old 03-03-10, 18:46   #2
Lario_LcD

Stage 2
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 31
Default Re: Lumini interior Golf 3-help

sal stie crv ?
sunt curios si eu sa aflu raspunsul la intrebarea lui Recaro
Lario_LcD is offline   Reply With Quote
Old 04-03-10, 20:40   #3
gulleratu

Stage 2
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 40
Default Re: Lumini interior Golf 3-help

la cele de la ventilatie le poti schimba..da ai oleaca de munca.....cel putin eu am lucrat 2 seri...nu ai nevoie decat de 4 leduri ...care vin lipite in capatul asa zisului paianjen....si bineinteles alimentate.....nu uite...becul din..mijloc cel original..trebuie eliminat..daca te impiedici undeva nu ezita sa ma contactezi
gulleratu is offline   Reply With Quote
Old 04-03-10, 21:01   #4
Recaro
VW Driver

Stage 4
 
Recaro's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 283
Member of:
[VW]
Default Re: Lumini interior Golf 3-help

Quote:
Originally Posted by gulleratu View Post
la cele de la ventilatie le poti schimba..da ai oleaca de munca.....cel putin eu am lucrat 2 seri...nu ai nevoie decat de 4 leduri ...care vin lipite in capatul asa zisului paianjen....si bineinteles alimentate.....nu uite...becul din..mijloc cel original..trebuie eliminat..daca te impiedici undeva nu ezita sa ma contactezi
Mersi mult.Te rog zi-mi exact si modul de alimentare.Eo vreau sa pun leduri rosii acolo.mersi inca o data.numai bine
Recaro is offline   Reply With Quote
Old 04-03-10, 21:08   #5
gulleratu

Stage 2
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 40
Default Re: Lumini interior Golf 3-help

deci......u mergi si iti cumperi..leduri si acolo iti va da la fiecare led si cate o rezistenta.....alea se leaga dupa un fel de schema....ledurile au un capat scurt si unu lung.........pe al scurt vine rezistenta...in continuare..legi in felul urmator....toate rezistentele intre ele...de la fiecare led...si apoi prelungesti cu fir...pana la mufa care alimenta becu original ala care lai eliminat....si la celelelte picioare de led tot cu fir le unesti si tot acolo la mufa originala....deci u din paianjen....iesi cu 2 fire...care vin in mufa..orcum este un site francez..care iti arate pas cu pas..ce tre sa faci..il caut si am sal postez.."
gulleratu is offline   Reply With Quote
Old 04-03-10, 21:13   #6
Recaro
VW Driver

Stage 4
 
Recaro's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 283
Member of:
[VW]
Default Re: Lumini interior Golf 3-help

Quote:
Originally Posted by gulleratu View Post
deci......u mergi si iti cumperi..leduri si acolo iti va da la fiecare led si cate o rezistenta.....alea se leaga dupa un fel de schema....ledurile au un capat scurt si unu lung.........pe al scurt vine rezistenta...in continuare..legi in felul urmator....toate rezistentele intre ele...de la fiecare led...si apoi prelungesti cu fir...pana la mufa care alimenta becu original ala care lai eliminat....si la celelelte picioare de led tot cu fir le unesti si tot acolo la mufa originala....deci u din paianjen....iesi cu 2 fire...care vin in mufa..orcum este un site francez..care iti arate pas cu pas..ce tre sa faci..il caut si am sal postez.."
Mersi mult.NU mai e nevoie de nici un site.Ai explciat tot f clar.Ar mai ramane doar modul in care ai lipit leduri de paianjen.Restul im ie totul f clar.Toata stima
Recaro is offline   Reply With Quote
Old 04-03-10, 21:20   #7
gulleratu

Stage 2
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 40
Default Re: Lumini interior Golf 3-help

mestere...paianjenu...e format cumva din 4 bare...conductoare de lumina,,,,,tai 2 sau 3...depinde de grosimea la led......tai exact cat e de mare ledu...si aplici...Picatura....atentie daca nu o sa intre la locu lui......ai sa...topesti cu ceva acolo unde intra paianjenu....daca ai sa vrei sa schimbi si luminitza....de la buton.,....e si acolo..fain
gulleratu is offline   Reply With Quote
Old 04-03-10, 21:25   #8
Recaro
VW Driver

Stage 4
 
Recaro's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 283
Member of:
[VW]
Default Re: Lumini interior Golf 3-help

Quote:
Originally Posted by gulleratu View Post
mestere...paianjenu...e format cumva din 4 bare...conductoare de lumina,,,,,tai 2 sau 3...depinde de grosimea la led......tai exact cat e de mare ledu...si aplici...Picatura....atentie daca nu o sa intre la locu lui......ai sa...topesti cu ceva acolo unde intra paianjenu....daca ai sa vrei sa schimbi si luminitza....de la buton.,....e si acolo..fain
OK.Mersi pt indrumare.Numai bine.
Recaro is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 16:24   #9
gulleratu

Stage 2
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 40
Default Re: Lumini interior Golf 3-help

sa-mi zici si mie ce ai facut daca o iesit k.............
gulleratu is offline   Reply With Quote
Old 25-02-15, 19:29   #10
madalin cucu

Stock
 
Join Date: Feb 2015
Posts: 1
Default Re: Lumini interior Golf 3-help

sall..sunt nou pe aici...detin un golf mk3 as dori sa stiu cate becuri sunt la ineriorul masini.adica(butoane geamuri fata spate de unde dau drumu la caldura de unde aprind farurile si multe altele)imi cer scz ca nu prea stiu sa ma exprim...
madalin cucu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -