Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Opel tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 14-03-08, 12:40   #646
pyranha_1984

Stage 5
 
pyranha_1984's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,012
Member of:
[Opel]
Default Re: Club astra bertone

Si la un 1,8 ce pret e distributia cu tot cu piese?? la un servis bun ... pls
pyranha_1984 is offline   Reply With Quote
Old 15-03-08, 20:10   #647
Marius_n

Stage 3
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 119
Default Re: Club astra bertone

O intrebare pt GORDONFREEMAN dc se poate:am observat k farurile tale sunt angel eyes de la SONAR(dc nu ma insel,corecteaza-ma in caz k gresesc) si as vrea sa-mi spui cate ceva despre ele te rog dc se poate,cum sunt calitativ,dc iti pastreaza reglajele electrice(cele de la FK stiu sigur k pastreaza reglajele electrice),cum ti se par fata de cele de la FK,etc,pt k nu stiu ce sa aleg.Multumesc frumos si astept raspunsul tau!
Marius_n is offline   Reply With Quote
Old 15-03-08, 20:17   #648
gordonfreeman

Stage 3
 
gordonfreeman's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 78
Default Re: Club astra bertone

Quote:
Originally Posted by Marius_n View Post
O intrebare pt GORDONFREEMAN dc se poate:am observat k farurile tale sunt angel eyes de la SONAR(dc nu ma insel,corecteaza-ma in caz k gresesc) si as vrea sa-mi spui cate ceva despre ele te rog dc se poate,cum sunt calitativ,dc iti pastreaza reglajele electrice(cele de la FK stiu sigur k pastreaza reglajele electrice),cum ti se par fata de cele de la FK,etc,pt k nu stiu ce sa aleg.Multumesc frumos si astept raspunsul tau!
salutare
nu sunt de la sonar, sunt niste chinezarii. scrie ceva cu japan pe ele. cred ca sunt cele mai ieftine angel eyes pentru astra g... daca le iei pentru lumina, asigura-ti si xenon macar pe faza scurta, cu becurile obisnuite cu halogen dau o lumina de mai bine n-ar mai da-o. te descurci, da nu e normal... de motorase de reglaj nici nu poate fi vorba... din punctu asta de vedere, mergi pe fk. in schimb, daca e sa ma iau strict dupa cum arata, astea ale mele arata beton rau si noaptea si ziua, desi ziua nu se prea vede cercul (cand spun ca se vad misto ziua, vorbesc de forma farului inauntru, culoarea, etc). alea de la fk nu-mi plac. nu ma intreba de ce, dar nu-mi plac imi plac ale mele mai mult. deci, recapitulare: se vad super, dar fara xenon ai lumina proasta.
__________________

Opel Astra Coupe Editione 90 Jahre Bertone LINEA ROSSA 2.0T 192HP
My Photo Gallery
gordonfreeman is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 08:38   #649
Marius_n

Stage 3
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 119
Default Re: Club astra bertone

ms frum Gordonfreeman pt raspuns..si mie mi-au placut cel mai mult k si design,insa din ce stiu chiar si cele de la fk au nevoie de xenon macar pe faza scurta(dar ele pastreaza reglajele)..oricum cred k voi mereg pe design cel mai mult insa ii pun xenon pe faza scurta asa cum ai spus u!!Pe faza lunga lumina e oky macar?thx
Marius_n is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 08:44   #650
Marius_n

Stage 3
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 119
Default Re: Club astra bertone

si inca ceva..uitasem mai sus sa te intreb:lumina angelurilor e asigurata de led sau neon(intreb asta pt k am inteles k unele se mai si ard)?u cat ai dat pe ele si de unde?ti s-au aburit vreodata?au acelasi sistem de prindere sau necesita modificari ale clemelor?daca i-ai schimba becul de 55w cu unul de 100w(blue vision de la phillips) dar fara a avea halogen nu ai avea rezultate mai bune?thx
Marius_n is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 09:33   #651
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Club astra bertone

sunt leduri, se ard si se schimba foarte greu...
se potrivesc la fix, daca iei de la FK nu se aburesc, alea mai nou name poti avea surprize...
am pus si bluevision si tot ca un cur se vede noaptea.
am pus xenon si e mare diferenta.

o sa aduc niste kituri pentru astra g de xenon H7 6000k in cam 10 zile
pret 300 ron
pentru cine vrea sa ia in calcul posibilitatea...dati-mi un pm...
__________________
Sablare si PowderCoating - reconditionari jante, etrieri, etc
Da-ne un like pe Facebook
https://srzpowdercoating.ro
https://www.facebook.com/SRZPowdercoatingCustoms
elspa is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 15:09   #652
gordonfreeman

Stage 3
 
gordonfreeman's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 78
Default Re: Club astra bertone

Quote:
Originally Posted by Marius_n View Post
si inca ceva..uitasem mai sus sa te intreb:lumina angelurilor e asigurata de led sau neon(intreb asta pt k am inteles k unele se mai si ard)?u cat ai dat pe ele si de unde?ti s-au aburit vreodata?au acelasi sistem de prindere sau necesita modificari ale clemelor?daca i-ai schimba becul de 55w cu unul de 100w(blue vision de la phillips) dar fara a avea halogen nu ai avea rezultate mai bune?thx
lumina cercurilor e data de neon, la mine. nu-am auzit sa se arda la careva, si oricum, nu cred ca se pune problema de schimbat... iei altu, nu merita. eu am luat masina cu farurile astea pe ea, nu le-am luat eu, dar le-am vazut mai demult pe un site cu 10 mil, si pe altul cu 7. de aburit n-amvazut nimic pana acum, sunt destul de bine etanseizate. sistemul de prindere e identic cu cel de la farurile originale, in schimb legaturile la fire nu mai sunt prin mufe, pur si simplu tai si legi firele. nu m-am gandit inca la schimbat bec cu altul mai puternic... daca o faci tu, sa-mi zici ce parere ai. pe faza lunga e chiar ok, n-am probleme, da cat mergi cu faza lunga?... pana iti apare unu din contrasens...
gordonfreeman is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 22:36   #653
Marius_n

Stage 3
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 119
Default Re: Club astra bertone

va multumesc pt raspunsuri..am sa tin cont de ambele si voi cauta sa faca algerea cea mai buna,desiimai mult k sigur voi lua k ale lui gorden pt k arata superb!(elspa te voi anunta eu in legatura cu xenon-ul pt k sunt interesat in baii astia!ramane sa vb)
Marius_n is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 23:16   #654
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Club astra bertone

mai e un singur kit available
restul rezervate
elspa is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 23:39   #655
algorunescu

Stage 4
 
algorunescu's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 299
Default Re: Club astra bertone

Quote:
Originally Posted by Marius_n View Post
O intrebare pt GORDONFREEMAN dc se poate:am observat k farurile tale sunt angel eyes de la SONAR(dc nu ma insel,corecteaza-ma in caz k gresesc) si as vrea sa-mi spui cate ceva despre ele te rog dc se poate,cum sunt calitativ,dc iti pastreaza reglajele electrice(cele de la FK stiu sigur k pastreaza reglajele electrice),cum ti se par fata de cele de la FK,etc,pt k nu stiu ce sa aleg.Multumesc frumos si astept raspunsul tau!
Marius printr-o ironie a sortii, eu am acum faruri Sonar. Am comandat FK, mi-au trimis altceva prima oara, si a doua oara tot altceva mi-au trimis dar imi bag picioarele si le pun pe astea ca nu mai stau doua sapt sa-mi retrimita comanda. O sa-ti spun eu cum sunt. Si astea au reglaj electric compatibil cu motorasul vechi ca si cele de la FK. Cel putin asa mi-au zis. Acum o sa aflu la service daca asa e. Singura chestie care m-ar bucura ca au dat-o in bara cu comanda, ar fi daca cerculetele ar fi albe si nu galbene cum sunt la fk. Vom afla cand masina va fi gata. O sa am si xenon pe faza scurta ca mi-am rezervat unul din kiturile de la Mihai.
__________________
Opel Astra Bertone 2.0 Turbo
algorunescu is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 13:49   #656
Marius_n

Stage 3
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 119
Default Re: Club astra bertone

ms frumos Algo pt raspuns si astept sa-mi spui cum ii sta cu ele si cum ti se par tie,atat cu xenon cat si fara(cat si calitatea lor)!Si dc poti sa-mi trimiti si mie o poza cu ele pt k sunt 2 feluri la Sonar,foarte asemanatoare intre ele diferenta fiind k unele au in dreptul pozitiei un singur led(dc o fi led,nu stiu sigur) iar celalalt model care se numeste Raid Sonar ale in dreptul pozitiei 3 leduri asezate pe verticala!u care dintre aceste 2 modele il ai?
Marius_n is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 13:54   #657
Marius_n

Stage 3
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 119
Default Re: Club astra bertone

si inca ceva algo k uitasem mai sus:mai este o diferenta intre cele de la FK si cele de la Sonar care le face pe cele de la Sonar mult mai frumoase:cele de la Fk au inelele dinspre interior incomplete in partea de sus(adica cercul nu se inchide in 360grade) pe cand cele de la Sonar au ambele cercuri din interiorul farului inschise perfect(adika fac cele 360 grade care formeaza de fapr un cerc complet) ceea ce le face sa se vada mult mai bine,apoi cele de la SOnar au neon pe cand cele de la Fk au led de aprindere a angelurilor,de aceea lumina lor este inspre culoare galbuie si nu alba k cea de la Sonar!daca am gresit pe undeva rog pe cai care sesizeaza sa ma corecteze!
Marius_n is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 18:29   #658
VLAD_85

Stage 4
 
VLAD_85's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 211
Default Re: Club astra bertone

Vand bara stabilizatoare WIECHERS pt toate modelele si motorizarile de Astra G.Nu a fost montata niciodata este noua.
Pret: 320 RON
Tel:0723.243.557.
VLAD_85 is offline   Reply With Quote
Old 19-03-08, 09:28   #659
Dinu-KKK

Stage 3
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 108
Member of:
[Opel]
Default Re: Club astra bertone

De unde iau si yo o cutie de viteze pt Z20Let ?
Dinu-KKK is offline   Reply With Quote
Old 19-03-08, 14:47   #660
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Club astra bertone

se potriveste aia de pe 2.2 daca te ajuta cu ceva...F23 ii zice...vezi la dezmembrair ca e mai usor sa gasesti o astra, vectra, zafira, etc 2.2 decat o turbo.
elspa is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -