Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Opel tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 10-03-08, 10:18   #616
Marius_n

Stage 3
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 119
Default Re: Club astra bertone

da algorunescu eu sunt interesat,ai uitat k tot intrebam de asa ceva pe aici?pai sa stabilim cum facem sa ne int si sa-mi explici si cum il montez k habar nu am sincer!uite id-ul meu de mess si vb pe mess sa stabilim cum facem sa ne int:untouchablle_x.
Marius_n is offline   Reply With Quote
Old 10-03-08, 10:36   #617
algorunescu

Stage 4
 
algorunescu's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 299
Default Re: Club astra bertone

A picat treaba cu Marius. Nu are turbo. Oferta ramane valabila.
algorunescu is offline   Reply With Quote
Old 10-03-08, 13:49   #618
pyranha_1984

Stage 5
 
pyranha_1984's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,012
Member of:
[Opel]
Default Re: Club astra bertone

Ce sa i i facem ... am incercat noi o adunare ... da ...
pyranha_1984 is offline   Reply With Quote
Old 10-03-08, 13:57   #619
sabothor

Stage 4
 
sabothor's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 296
Default Re: Club astra bertone

Salutare baieti si scuze pentru intarzieri in raspunsuri dar am fost plecat (si inca sunt) din tara. Imi pare rau ca nu am putut veni la intalnire si fiti siguri ca daca eram in tara veneam (eu particip destul de des la intalniri auto).

Am citit posturile precedente si am de facut o singura obiectie pe care se pare ca nu am precizat-o in posturile mele din discutiile despre normele de poluare, deoarece am considerat ca este un lucru logic daca se citea acel post cu atentie:

Indicele (seria) motorului daca incepe cu litera Z este euro 4, daca incepe cu litera X sau Y este euro 3 si tot asa ...

Algorunescu, in 2 saptamani maxim plec in germania dupa o Astra Coupe Turbo Linea Rossa, motor Z20LER (200CP) din 2004, deci daca Bov-ul mai este dispo il voi cumpara eu atunci. Daca se da, nu e suparare ca nu e raritate.

Ce ai mai rezolvat cu masina? Ai refacut-o?

Aceeasi stima!
__________________

BMW 328ci (E46) / Topaz Blue / Modena Heritage Nappa Leather
BMW 320i (E36) ///M-Technick II Motorsport
EX: Opel Astra Coupe ЪERTONE
Disclaimer: Posts written by me are my views, ideas and opinions only, and should not be taken as facts, unless stated otherwise, or as trying to force my views on others! Thanks!
sabothor is offline   Reply With Quote
Old 10-03-08, 14:44   #620
Marius_n

Stage 3
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 119
Default Re: Club astra bertone

am promis k va tin la curent...am fost la RAR azi cu actele masinii si mi-au spus k euro3und 4 a aparut putin dupa euro 3 dar inainte de euro 4,catalizatorul avand emisii de noxe mai mici decat la euro 3,dar neaparand at euro 4 au scris euro 3 und 4,ulterior aparand euro 4..ce mi-au zis ei..k sansele sa fie euro 4 sunt 50-50% in functie de ce raspuns primesc ei de la bucuresti si ce emisii are ea!acum spre cu putina atentie din partea mea sansele sa nu mai fie 50-50 si 100%eurp 4.!sper sa reusesc!va voi tine la curent!
Marius_n is offline   Reply With Quote
Old 10-03-08, 15:07   #621
algorunescu

Stage 4
 
algorunescu's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 299
Default Re: Club astra bertone

Quote:
Originally Posted by sabothor View Post
Salutare baieti si scuze pentru intarzieri in raspunsuri dar am fost plecat (si inca sunt) din tara. Imi pare rau ca nu am putut veni la intalnire si fiti siguri ca daca eram in tara veneam (eu particip destul de des la intalniri auto).

Am citit posturile precedente si am de facut o singura obiectie pe care se pare ca nu am precizat-o in posturile mele din discutiile despre normele de poluare, deoarece am considerat ca este un lucru logic daca se citea acel post cu atentie:

Indicele (seria) motorului daca incepe cu litera Z este euro 4, daca incepe cu litera X sau Y este euro 3 si tot asa ...

Algorunescu, in 2 saptamani maxim plec in germania dupa o Astra Coupe Turbo Linea Rossa, motor Z20LER (200CP) din 2004, deci daca Bov-ul mai este dispo il voi cumpara eu atunci. Daca se da, nu e suparare ca nu e raritate.

Ce ai mai rezolvat cu masina? Ai refacut-o?

Aceeasi stima!
Masina este cam gata dar inca n-am faruri. Saptamana asta trebuie sa vina. Intre timp i-am luat un nou bov, cutie de 2.2, pleoape si un set de bujii cu iridium si acum stau si ma uit la ele pana am pe ce sa le pun.

P.S. Probabil o sa fie disponibil bov-ul cand te intorci ca nu e prea multa lume cu benzina turbo care sa aiba ce sa faca cu el.
__________________
Opel Astra Bertone 2.0 Turbo
algorunescu is offline   Reply With Quote
Old 10-03-08, 15:56   #622
Renesys

Stage 3
 
Renesys's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 140
Member of:
[FOTO]
Default Re: Club astra bertone

Sorry baieti am ajuns tocmai la 5...nu cred ca mai era nimeni...algorunescu baga idul meu body_sonyc sa vbim ceva. daca mai vrea si altcineva sal bage poate.
__________________

MPZ Photography - www.mpz.ro
Opel Astra Bertone Turbo, 237cp
Subaru Impreza WRX, 230cp
Mitsubishi Lancer EVO 8, 327cp Dyno
Renesys is offline   Reply With Quote
Old 10-03-08, 17:04   #623
pyranha_1984

Stage 5
 
pyranha_1984's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,012
Member of:
[Opel]
Default Re: Club astra bertone

Mare rau intalnirea 4 masini. Las sa speram next time !!!! or venii mai multi .
pyranha_1984 is offline   Reply With Quote
Old 10-03-08, 22:25   #624
Marius_n

Stage 3
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 119
Default Re: Club astra bertone

algo sper sa fie cum spui u pt k motorul este "Z16XE" deci incepe cu litera "Z",si dupa cum spui u este euro 4..maine aflu cel mai sigur!bafta colegii
Marius_n is offline   Reply With Quote
Old 10-03-08, 23:39   #625
pyranha_1984

Stage 5
 
pyranha_1984's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,012
Member of:
[Opel]
Default Re: Club astra bertone

Bafta si tie maine Mariuse !!!!
pyranha_1984 is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 10:32   #626
VFFtuning

Stage 5
 
VFFtuning's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 564
Default Re: Club astra bertone

Salutare Colegi!!!! Chiar Nu Merge Nimeni Sambata La 4tuning Days??? Si Mai Am Si Eu O Intrebare La Voi Pentru Motorul Z 20 Let Ce Ulei Folositi As Vrea Sa Il Schimb Nu Stiu Exact Ce Si Cum.....ultima Data L Am Schimbat La Di Bas.... DORESC SA SCIMB Si Bujiile..CE CODURI, MARCI SUNT COMPATIBILE PENTRU TURBO...????
__________________
LIBERTATE PENTRU ULTRASI!!!!
VFFtuning is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 10:35   #627
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Club astra bertone

petru bujii puneti NGK BKR6EIX cu iridium.

sunt cele mai recomandate pentru tipul asta de motor.

le gasesti in magazin cu 250 ron setul sau ti le pot aduce eu cu 160 ron .
__________________
Sablare si PowderCoating - reconditionari jante, etrieri, etc
Da-ne un like pe Facebook
https://srzpowdercoating.ro
https://www.facebook.com/SRZPowdercoatingCustoms
elspa is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 12:25   #628
Renesys

Stage 3
 
Renesys's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 140
Member of:
[FOTO]
Default Re: Club astra bertone

Quote:
Originally Posted by VFFtuning View Post
Salutare Colegi!!!! Chiar Nu Merge Nimeni Sambata La 4tuning Days??? Si Mai Am Si Eu O Intrebare La Voi Pentru Motorul Z 20 Let Ce Ulei Folositi As Vrea Sa Il Schimb Nu Stiu Exact Ce Si Cum.....ultima Data L Am Schimbat La Di Bas.... DORESC SA SCIMB Si Bujiile..CE CODURI, MARCI SUNT COMPATIBILE PENTRU TURBO...????
Ulei Mobil Synt S 5w40(are si recomandare de la GM) de cand lam pus merge asa usor, gasesti ieftin in carrefour. Si bujii, normal, NGK Iridium BKR6IEX, de la elspa, mai ieftin ca la el nu mai gasesti .

mai da odata add la idul meu ca nu mia intrat cand ai dat atunci...
Renesys is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 13:43   #629
Marius_n

Stage 3
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 119
Default Re: Club astra bertone

thx pyranha1984!eram dator cu un raspuns..am primit azi confirmarea la RAR k e euro 4!acum sunt f multumit de raspuns si voi incepe deja de sapt viitoare sa alerg pt inscris..dupa inscris vor incepe ploapele,plasma,o grila cromata,un bov recomandat de algo pt motorul meumo grila cromata fara sigla si un tun..toate astea sper pana pe 1 iul!bagta colegii!
Marius_n is offline   Reply With Quote
Old 11-03-08, 13:56   #630
Victoriel

Stage 2
 
Victoriel's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 51
Default Re: Club astra bertone

Cu greu ma conving ca trebuie sa fac si eu CASCO, unde recomandati, sa fie si seriosi si ieftini normal
Victoriel is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -