24-11-07, 00:04
|
#421
|
Stage 3
Join Date: Oct 2007
Posts: 78
|
Re: Club astra bertone
sorry, am uitat de poze...
(culmea) inca nu am prea multe... vezi in galeria mea de poze vreo 4 http://vladpostolache.deviantart.com/gallery/
si mai am una pe langa
cum ii mai fac cateva poze, you'll know 
bafta
__________________
Opel Astra Coupe Editione 90 Jahre Bertone LINEA ROSSA 2.0T 192HP
My Photo Gallery
|
|
|
25-11-07, 12:24
|
#422
|
Stage 3
Join Date: Oct 2007
Posts: 78
|
Re: Club astra bertone
eu ma intalnesc azi 25 nov cu algorunescu la polivalenta, la ora 4. daca vreti sa ne aratati si coupe-urile voastre...  desi la cum va ca se misca lumea la intalniri pe-aci... ma indoiesc
|
|
|
26-11-07, 09:54
|
#423
|
 Stage 4
Join Date: Jul 2007
Posts: 299
|
Re: Club astra bertone
Quote:
Originally Posted by gordonfreeman
eu ma intalnesc azi 25 nov cu algorunescu la polivalenta, la ora 4. daca vreti sa ne aratati si coupe-urile voastre...  desi la cum va ca se misca lumea la intalniri pe-aci... ma indoiesc 
|
Ne-am intalnit ieri. Frumoasa jucarie are. M-am indragostit de display-ul lui color. Bestial arata. Vreau si eu
|
|
|
26-11-07, 11:26
|
#424
|
 Stage 4
Join Date: Jul 2007
Posts: 299
|
Re: Club astra bertone
Stie cineva unde pot sa gasesc consumabile la preturi bune in Bucuresti ? Ma intereseaza ulei si lichid de frana. Ulei Castrol Edge Sport si lichid de frana Castrol SRF Racing. Preturile de pe oilshop.ro sunt super misto dar aia sunt in Tg Mures.
__________________
Opel Astra Bertone 2.0 Turbo
|
|
|
26-11-07, 13:42
|
#425
|
Stage 3
Join Date: Oct 2007
Posts: 78
|
Re: Club astra bertone
Quote:
Originally Posted by algorunescu
Stie cineva unde pot sa gasesc consumabile la preturi bune in Bucuresti ? Ma intereseaza ulei si lichid de frana. Ulei Castrol Edge Sport si lichid de frana Castrol SRF Racing. Preturile de pe oilshop.ro sunt super misto dar aia sunt in Tg Mures.
|
uleiul castrol edge sport l-am gasit la www.amiauto.ro dar lichidul de frana doar la oilshop... de preturi nu stiu nimic, astia de la amiauto sunt secretosi rau 
mersi frumos de laude, displayu si pe mine ma incanta tare mult, desi acum m-am obisnuit cu el... si stii cum e, ai, te obisnuiesti, nu mai stii cum era cand nu aveai... chiar sunt curios, stie cineva daca se poate pune navigatia cu ncdr1100 si displayu aferent pe un bertone fara asa ceva? si cam ce implica treaba asta? ca daca se schimba juma de masina... 
bafta tuturor
|
|
|
26-11-07, 13:43
|
#426
|
Stage 3
Join Date: Oct 2007
Posts: 78
|
Re: Club astra bertone
a, si inca o treaba, fratilor, mi-a bagat fum pe geam algorunescu cu chipu ala... daca vreti sa scoateti ce-i mai bun 20let dati-i sa pape un chip ca-l savureaza, nu alta...
|
|
|
26-11-07, 14:32
|
#427
|
Stage 3
Join Date: Nov 2007
Posts: 140
Member of: [FOTO]
|
Re: Club astra bertone
Pe mine nici nu mai ma anutat idiotu asta de mail ca se mai vb peaici...
rmg256: Tu de ce crezi ca am bagat cuiele... Ne avand clemele alea originale a trebuit sa fac ceva sa declansez clemele cass-ului, s-au cam stricat clemele, dar nu ma intereseaza ca mi-am pus un Mp3 Sony
gordonfreeman: Bine ai venit in club  . Si frumoasa jucaria  Ce becuri ai pe faza scurta la farurile alea? Ma intereseaza daca e tot H7 ?
algorunescu: pentru 200 mii aia de la oilshop iti aduc uleiul in casa  . Io asa am facut comanda si mia venit intro zi la usa.
Stie cineva cat costa senzorii MAP, MAF, TP ???
Apropo sa scoateti MAP-ul sau MAF-ul(la MAF merge doar sa scoti furtunul din filtru de aer) afara. Ii dai o cheie o ambalezi nintel, face parca mai rau ca un BOV  )
O sa filmez io si o sa va arat
|
|
|
26-11-07, 15:18
|
#428
|
Stage 3
Join Date: Oct 2007
Posts: 78
|
Re: Club astra bertone
Quote:
Originally Posted by Renesys
gordonfreeman: Bine ai venit in club  . Si frumoasa jucaria  Ce becuri ai pe faza scurta la farurile alea? Ma intereseaza daca e tot H7 ?
|
salutare, mersi frumos de primire 
mestere... n-am nici cea mai vaga idee ce becuri am pe-acolo  daca reusesc pe-afara sa vad, ok, daca nu... zi-mi cum sa ma uit si-ti zic 
jucaria... o iubesc, nu alta 
bafta
|
|
|
26-11-07, 15:24
|
#429
|
Stage 3
Join Date: Nov 2007
Posts: 140
Member of: [FOTO]
|
Re: Club astra bertone
Quote:
Originally Posted by gordonfreeman
salutare, mersi frumos de primire 
mestere... n-am nici cea mai vaga idee ce becuri am pe-acolo  daca reusesc pe-afara sa vad, ok, daca nu... zi-mi cum sa ma uit si-ti zic 
jucaria... o iubesc, nu alta 
bafta
|
Poi scoti becul afara si tre sa scrie pe el H7 sau daca e altcva scrie H(alta cifra). 
Sau ai cumva xenon? daca e asa tre sa stii cum arata un bec H7 ca nush daca scrie...
|
|
|
26-11-07, 15:27
|
#430
|
Stage 3
Join Date: Oct 2007
Posts: 78
|
Re: Club astra bertone
Quote:
Originally Posted by Renesys
Poi scoti becul afara si tre sa scrie pe el H7 sau daca e altcva scrie H(alta cifra). 
Sau ai cumva xenon? daca e asa tre sa stii cum arata un bec H7 ca nush daca scrie...
|
nu, xenon n-am, desi ar cam fi in plan 
sunt la serviciu, plec in jur de 6 de-aci, daca nu e prea seara cand ajung acasa, ma uit si iti zic. bafta pana atunci
|
|
|
26-11-07, 15:29
|
#431
|
Stage 3
Join Date: Nov 2007
Posts: 140
Member of: [FOTO]
|
Re: Club astra bertone
Quote:
Originally Posted by gordonfreeman
nu, xenon n-am, desi ar cam fi in plan 
sunt la serviciu, plec in jur de 6 de-aci, daca nu e prea seara cand ajung acasa, ma uit si iti zic. bafta pana atunci 
|
Ms. Bafta.
|
|
|
26-11-07, 21:39
|
#432
|
 Stage 4
Join Date: Jul 2007
Posts: 296
|
Re: Club astra bertone
Gordon, are H7 pe faza scurta. El are doar lupele nu si instalatia xenon, deci automat becul va fi H7.
|
|
|
26-11-07, 23:35
|
#433
|
 Stage 4
Join Date: Jul 2007
Posts: 299
|
Re: Club astra bertone
Quote:
Originally Posted by Renesys
algorunescu: pentru 200 mii aia de la oilshop iti aduc uleiul in casa  . Io asa am facut comanda si mia venit intro zi la usa.
|
Thx. Au chiar preturi bune. Si nu am vazut decat la ei lichidul ala de frana. Mi-a promis cineva ca-mi aduce pana in weekend. Daca nu merge o sa comand de la ei.
|
|
|
26-11-07, 23:38
|
#434
|
 Stage 4
Join Date: Jul 2007
Posts: 299
|
Re: Club astra bertone
Quote:
Originally Posted by gordonfreeman
a, si inca o treaba, fratilor, mi-a bagat fum pe geam algorunescu cu chipu ala... daca vreti sa scoateti ce-i mai bun 20let dati-i sa pape un chip ca-l savureaza, nu alta... 
|
Merci de apreciere dar chiar mi s-a parut ca tragea jalnic masina in ziua aia. O fi fost de la faptul ca i-am scos borna de la baterie si nu apucase inca sa-si intre in parametrii sau ca m-am obisnuit eu cu ea dar chiar foarte prost mi s-a parut ca a mers atunci. Oricum pe 21 am programare la borla sa-mi pun o intermediara sport sau evacuare directa pentru ceva mai mult cuplu.
|
|
|
27-11-07, 11:56
|
#435
|
Stage 3
Join Date: Nov 2007
Posts: 140
Member of: [FOTO]
|
Re: Club astra bertone
sabothor: Nu neaparat. am avut un 306 si miam facut comanda la niste faruri cu angels eyes tot cu lupa, si pe naiba ca mergea pe h1. si h1 bat f slab. noaptea dabia vedeam...
|
|
|
|
|