Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Opel tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 24-11-07, 00:04   #421
gordonfreeman

Stage 3
 
gordonfreeman's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 78
Default Re: Club astra bertone

sorry, am uitat de poze...
(culmea) inca nu am prea multe... vezi in galeria mea de poze vreo 4 http://vladpostolache.deviantart.com/gallery/

si mai am una pe langa


cum ii mai fac cateva poze, you'll know
bafta
__________________

Opel Astra Coupe Editione 90 Jahre Bertone LINEA ROSSA 2.0T 192HP
My Photo Gallery
gordonfreeman is offline   Reply With Quote
Old 25-11-07, 12:24   #422
gordonfreeman

Stage 3
 
gordonfreeman's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 78
Default Re: Club astra bertone

eu ma intalnesc azi 25 nov cu algorunescu la polivalenta, la ora 4. daca vreti sa ne aratati si coupe-urile voastre... desi la cum va ca se misca lumea la intalniri pe-aci... ma indoiesc
gordonfreeman is offline   Reply With Quote
Old 26-11-07, 09:54   #423
algorunescu

Stage 4
 
algorunescu's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 299
Default Re: Club astra bertone

Quote:
Originally Posted by gordonfreeman View Post
eu ma intalnesc azi 25 nov cu algorunescu la polivalenta, la ora 4. daca vreti sa ne aratati si coupe-urile voastre... desi la cum va ca se misca lumea la intalniri pe-aci... ma indoiesc
Ne-am intalnit ieri. Frumoasa jucarie are. M-am indragostit de display-ul lui color. Bestial arata. Vreau si eu
algorunescu is offline   Reply With Quote
Old 26-11-07, 11:26   #424
algorunescu

Stage 4
 
algorunescu's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 299
Default Re: Club astra bertone

Stie cineva unde pot sa gasesc consumabile la preturi bune in Bucuresti ? Ma intereseaza ulei si lichid de frana. Ulei Castrol Edge Sport si lichid de frana Castrol SRF Racing. Preturile de pe oilshop.ro sunt super misto dar aia sunt in Tg Mures.
__________________
Opel Astra Bertone 2.0 Turbo
algorunescu is offline   Reply With Quote
Old 26-11-07, 13:42   #425
gordonfreeman

Stage 3
 
gordonfreeman's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 78
Default Re: Club astra bertone

Quote:
Originally Posted by algorunescu View Post
Stie cineva unde pot sa gasesc consumabile la preturi bune in Bucuresti ? Ma intereseaza ulei si lichid de frana. Ulei Castrol Edge Sport si lichid de frana Castrol SRF Racing. Preturile de pe oilshop.ro sunt super misto dar aia sunt in Tg Mures.
uleiul castrol edge sport l-am gasit la www.amiauto.ro dar lichidul de frana doar la oilshop... de preturi nu stiu nimic, astia de la amiauto sunt secretosi rau
mersi frumos de laude, displayu si pe mine ma incanta tare mult, desi acum m-am obisnuit cu el... si stii cum e, ai, te obisnuiesti, nu mai stii cum era cand nu aveai... chiar sunt curios, stie cineva daca se poate pune navigatia cu ncdr1100 si displayu aferent pe un bertone fara asa ceva? si cam ce implica treaba asta? ca daca se schimba juma de masina...
bafta tuturor
gordonfreeman is offline   Reply With Quote
Old 26-11-07, 13:43   #426
gordonfreeman

Stage 3
 
gordonfreeman's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 78
Default Re: Club astra bertone

a, si inca o treaba, fratilor, mi-a bagat fum pe geam algorunescu cu chipu ala... daca vreti sa scoateti ce-i mai bun 20let dati-i sa pape un chip ca-l savureaza, nu alta...
gordonfreeman is offline   Reply With Quote
Old 26-11-07, 14:32   #427
Renesys

Stage 3
 
Renesys's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 140
Member of:
[FOTO]
Default Re: Club astra bertone

Pe mine nici nu mai ma anutat idiotu asta de mail ca se mai vb peaici...

rmg256: Tu de ce crezi ca am bagat cuiele... Ne avand clemele alea originale a trebuit sa fac ceva sa declansez clemele cass-ului, s-au cam stricat clemele, dar nu ma intereseaza ca mi-am pus un Mp3 Sony

gordonfreeman: Bine ai venit in club . Si frumoasa jucaria Ce becuri ai pe faza scurta la farurile alea? Ma intereseaza daca e tot H7 ?

algorunescu: pentru 200 mii aia de la oilshop iti aduc uleiul in casa . Io asa am facut comanda si mia venit intro zi la usa.

Stie cineva cat costa senzorii MAP, MAF, TP ???

Apropo sa scoateti MAP-ul sau MAF-ul(la MAF merge doar sa scoti furtunul din filtru de aer) afara. Ii dai o cheie o ambalezi nintel, face parca mai rau ca un BOV )
O sa filmez io si o sa va arat
__________________

MPZ Photography - www.mpz.ro
Opel Astra Bertone Turbo, 237cp
Subaru Impreza WRX, 230cp
Mitsubishi Lancer EVO 8, 327cp Dyno
Renesys is offline   Reply With Quote
Old 26-11-07, 15:18   #428
gordonfreeman

Stage 3
 
gordonfreeman's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 78
Default Re: Club astra bertone

Quote:
Originally Posted by Renesys View Post
gordonfreeman: Bine ai venit in club . Si frumoasa jucaria Ce becuri ai pe faza scurta la farurile alea? Ma intereseaza daca e tot H7 ?
salutare, mersi frumos de primire
mestere... n-am nici cea mai vaga idee ce becuri am pe-acolo daca reusesc pe-afara sa vad, ok, daca nu... zi-mi cum sa ma uit si-ti zic
jucaria... o iubesc, nu alta
bafta
gordonfreeman is offline   Reply With Quote
Old 26-11-07, 15:24   #429
Renesys

Stage 3
 
Renesys's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 140
Member of:
[FOTO]
Default Re: Club astra bertone

Quote:
Originally Posted by gordonfreeman View Post
salutare, mersi frumos de primire
mestere... n-am nici cea mai vaga idee ce becuri am pe-acolo daca reusesc pe-afara sa vad, ok, daca nu... zi-mi cum sa ma uit si-ti zic
jucaria... o iubesc, nu alta
bafta
Poi scoti becul afara si tre sa scrie pe el H7 sau daca e altcva scrie H(alta cifra).
Sau ai cumva xenon? daca e asa tre sa stii cum arata un bec H7 ca nush daca scrie...
Renesys is offline   Reply With Quote
Old 26-11-07, 15:27   #430
gordonfreeman

Stage 3
 
gordonfreeman's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 78
Default Re: Club astra bertone

Quote:
Originally Posted by Renesys View Post
Poi scoti becul afara si tre sa scrie pe el H7 sau daca e altcva scrie H(alta cifra).
Sau ai cumva xenon? daca e asa tre sa stii cum arata un bec H7 ca nush daca scrie...
nu, xenon n-am, desi ar cam fi in plan
sunt la serviciu, plec in jur de 6 de-aci, daca nu e prea seara cand ajung acasa, ma uit si iti zic. bafta pana atunci
gordonfreeman is offline   Reply With Quote
Old 26-11-07, 15:29   #431
Renesys

Stage 3
 
Renesys's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 140
Member of:
[FOTO]
Default Re: Club astra bertone

Quote:
Originally Posted by gordonfreeman View Post
nu, xenon n-am, desi ar cam fi in plan
sunt la serviciu, plec in jur de 6 de-aci, daca nu e prea seara cand ajung acasa, ma uit si iti zic. bafta pana atunci
Ms. Bafta.
Renesys is offline   Reply With Quote
Old 26-11-07, 21:39   #432
sabothor

Stage 4
 
sabothor's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 296
Default Re: Club astra bertone

Gordon, are H7 pe faza scurta. El are doar lupele nu si instalatia xenon, deci automat becul va fi H7.
sabothor is offline   Reply With Quote
Old 26-11-07, 23:35   #433
algorunescu

Stage 4
 
algorunescu's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 299
Default Re: Club astra bertone

Quote:
Originally Posted by Renesys View Post
algorunescu: pentru 200 mii aia de la oilshop iti aduc uleiul in casa . Io asa am facut comanda si mia venit intro zi la usa.
Thx. Au chiar preturi bune. Si nu am vazut decat la ei lichidul ala de frana. Mi-a promis cineva ca-mi aduce pana in weekend. Daca nu merge o sa comand de la ei.
algorunescu is offline   Reply With Quote
Old 26-11-07, 23:38   #434
algorunescu

Stage 4
 
algorunescu's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 299
Default Re: Club astra bertone

Quote:
Originally Posted by gordonfreeman View Post
a, si inca o treaba, fratilor, mi-a bagat fum pe geam algorunescu cu chipu ala... daca vreti sa scoateti ce-i mai bun 20let dati-i sa pape un chip ca-l savureaza, nu alta...
Merci de apreciere dar chiar mi s-a parut ca tragea jalnic masina in ziua aia. O fi fost de la faptul ca i-am scos borna de la baterie si nu apucase inca sa-si intre in parametrii sau ca m-am obisnuit eu cu ea dar chiar foarte prost mi s-a parut ca a mers atunci. Oricum pe 21 am programare la borla sa-mi pun o intermediara sport sau evacuare directa pentru ceva mai mult cuplu.
algorunescu is offline   Reply With Quote
Old 27-11-07, 11:56   #435
Renesys

Stage 3
 
Renesys's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 140
Member of:
[FOTO]
Default Re: Club astra bertone

sabothor: Nu neaparat. am avut un 306 si miam facut comanda la niste faruri cu angels eyes tot cu lupa, si pe naiba ca mergea pe h1. si h1 bat f slab. noaptea dabia vedeam...
Renesys is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -