Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Opel tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 13-09-06, 09:33   #16
TAZ_IS_04_JMG

Stage 3
 
TAZ_IS_04_JMG's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 117
Default Re: tuning Opel Vectra IASI

zii si ie de unde ai luat motoru ala
TAZ_IS_04_JMG is offline   Reply With Quote
Old 13-09-06, 09:36   #17
TAZ_IS_04_JMG

Stage 3
 
TAZ_IS_04_JMG's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 117
Default Re: tuning Opel Vectra IASI

lasa-mi un pm cu nr tau de tel...
TAZ_IS_04_JMG is offline   Reply With Quote
Old 13-09-06, 13:27   #18
skylin3o

Stock
 
skylin3o's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 7
Default Re: tuning Opel Vectra IASI

nu am luat eu motorul ... e din germania motorul cu tuning facut acolo dar masina am cumparat-o din polonia si am acte de polonia.Nu se mai gasesc motoare ca asta ... eu l-am luat cu tot cu masina..
DATE<Despre el,ce stiu eu sigur are peste 325 de cai si 478 Nm e 4x4 are pistoane cu cap marit forjate,turbina si filtre sport aem, chiulasa marita si modificata ,are 2 axuri cu came sport...injectare de 5,50 2 pompe de bezina cu debit marit...pompa de ulei cu debit marit, cutie cu schimbare scurta in 6 trepte modificata , intercoler ..am vazut ca am suspensie complecta de la bilstein,discuri ventilate si esapament si final sport de la borla exhaust
O caruta de bani da zic eu ca merita..nu?
are chip electronic dar dasta ti-am zis ca nu stiu inca cati cai are exact ca tuningul electronic l-am facut eu recent la pitesti.sa zic ca sare de 330 in mod cert da nu stiu exact cat are si ce viteza maxima prinde. eu am alergato cel mai mult pana la 210 acu 1 saptamana si eram intr-a cincea deci cred ca ajunge pe undeva pe la 260..poate si mai mult dar nu stiu mi-e frica sa o testez pe strada ca doamne fereste.. se rupe un cauciuc..si am dat ortu'.tu ai bagat-o la curse?ca vreau sa ma bag am prins curaj ...in slatina am facut tot inafara de un urs imputit si un m3 in rest..tot si cls500 deci masina e buna la demaraj da nu am reusit sa fac drifturi cu ea ca e prea stabila si rupe greu aderenta ... decat in curba
skylin3o is offline   Reply With Quote
Old 13-09-06, 20:26   #19
XelleX

Stage 3
 
XelleX's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 158
Member of:
[VW]
Default Re: tuning Opel Vectra IASI

felicitari pt. masina skylin3o... sa ai succes la curse cu ea dar pacat ca v-ati bagat peste prezentarea bietului baiat :P
XelleX is offline   Reply With Quote
Old 13-09-06, 20:54   #20
skylin3o

Stock
 
skylin3o's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 7
Default Re: tuning Opel Vectra IASI

merci ... lasa mai ca o sa le inchid eu gura la rautaciosi ca mie nu imi plac oamenii rai ... decat masinile puternice vreau sa instalez pe viitor poate si un suport nitrous pt ea
skylin3o is offline   Reply With Quote
Old 13-09-06, 21:53   #21
TAZ_IS_04_JMG

Stage 3
 
TAZ_IS_04_JMG's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 117
Default Re: tuning Opel Vectra IASI

felicitari din partea mea pt masina....
TAZ_IS_04_JMG is offline   Reply With Quote
Old 13-09-06, 21:54   #22
TAZ_IS_04_JMG

Stage 3
 
TAZ_IS_04_JMG's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 117
Default Re: tuning Opel Vectra IASI

da am acu o rugaminte...fa si u la fel ca mine....posteaza masina separat))
TAZ_IS_04_JMG is offline   Reply With Quote
Old 13-09-06, 22:01   #23
TAZ_IS_04_JMG

Stage 3
 
TAZ_IS_04_JMG's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 117
Default Re: tuning Opel Vectra IASI

deci.....care mai are ceva de zis despre masina mea????
TAZ_IS_04_JMG is offline   Reply With Quote
Old 13-09-06, 22:02   #24
TAZ_IS_04_JMG

Stage 3
 
TAZ_IS_04_JMG's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 117
Default Re: tuning Opel Vectra IASI

aaaa...sau voi asteptatzi sa pun noi poze....
TAZ_IS_04_JMG is offline   Reply With Quote
Old 13-09-06, 22:07   #25
TAZ_IS_04_JMG

Stage 3
 
TAZ_IS_04_JMG's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 117
Default Re: tuning Opel Vectra IASI

poze noi saptamana viitoareeeeeeee
TAZ_IS_04_JMG is offline   Reply With Quote
Old 14-09-06, 08:26   #26
skylin3o

Stock
 
skylin3o's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 7
Default Re: tuning Opel Vectra IASI

doar pe astea le mai am
tre sa cumpar o camera ... masina s-a mai schimbat intre timp i-am innegrit stopurile si o sa ii fac un kit special pt usi pt ca sa atasez niste boxe
si in spate un subwoofer poate..
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	von_hinten_wts3_rechts.jpg
Views:	193
Size:	17.9 KB
ID:	150715   Click image for larger version

Name:	vectra-juli05-vorn.jpg
Views:	208
Size:	81.0 KB
ID:	150726  
skylin3o is offline   Reply With Quote
Old 29-09-06, 20:44   #27
tha_nox

Stage 5
 
tha_nox's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 331
Default Re: tuning Opel Vectra IASI

Quote:
Originally Posted by skylin3o View Post
doar pe astea le mai am
tre sa cumpar o camera ... masina s-a mai schimbat intre timp i-am innegrit stopurile si o sa ii fac un kit special pt usi pt ca sa atasez niste boxe
si in spate un subwoofer poate..
super tare bolidu tau, imi place si aspectu exterior si ca nu e exagerat...ca ala albastru din primu post...care nu cred ca e espero asa cum zicea cineva intr-un post...si mai mult ca sigur nu e din craiova :-s
tha_nox is offline   Reply With Quote
Old 01-01-07, 11:48   #28
madrau

Stage 1
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 12
Default Re: tuning Opel Vectra IASI

Zi-ne,frate Si Noua Cat Te-a Ajuns Tunning-ul Ala Al Tau,ca Suntem Interesati!!!!!!
madrau is offline   Reply With Quote
Old 01-01-07, 18:57   #29
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re: tuning Opel Vectra IASI

Quote:
Originally Posted by skylin3o View Post
nu am luat eu motorul ... e din germania motorul cu tuning facut acolo dar masina am cumparat-o din polonia si am acte de polonia.Nu se mai gasesc motoare ca asta ... eu l-am luat cu tot cu masina..
DATE<Despre el,ce stiu eu sigur are peste 325 de cai si 478 Nm e 4x4 are pistoane cu cap marit forjate,turbina si filtre sport aem, chiulasa marita si modificata ,are 2 axuri cu came sport...injectare de 5,50 2 pompe de bezina cu debit marit...pompa de ulei cu debit marit, cutie cu schimbare scurta in 6 trepte modificata , intercoler ..am vazut ca am suspensie complecta de la bilstein,discuri ventilate si esapament si final sport de la borla exhaust
O caruta de bani da zic eu ca merita..nu?
are chip electronic dar dasta ti-am zis ca nu stiu inca cati cai are exact ca tuningul electronic l-am facut eu recent la pitesti.sa zic ca sare de 330 in mod cert da nu stiu exact cat are si ce viteza maxima prinde. eu am alergato cel mai mult pana la 210 acu 1 saptamana si eram intr-a cincea deci cred ca ajunge pe undeva pe la 260..poate si mai mult dar nu stiu mi-e frica sa o testez pe strada ca doamne fereste.. se rupe un cauciuc..si am dat ortu'.tu ai bagat-o la curse?ca vreau sa ma bag am prins curaj ...in slatina am facut tot inafara de un urs imputit si un m3 in rest..tot si cls500 deci masina e buna la demaraj da nu am reusit sa fac drifturi cu ea ca e prea stabila si rupe greu aderenta ... decat in curba
Frate , la ceea ce ai scris tu nu pot decat sa zic :

De ce ?
Pai hai sa iti enumar cateva :
Nu se mai gasesc motoare V6 ??? Iti dau vreo 3 daca vrei ! De care sa fie ? Sti cate variante sunt ?

325 de cai din ASPIRAT FRATE ??? Asta de la 170 cai stock !!!


Si unde mai pui si 478Nm !!! O adevarata Bomba pe roti !
Are pistoane cu cap marit ? Si mai sunt si forjate ... asha te-a mintit ala ? Eu nu am auzit in viata mea de pistoane cu cap marit ...si de opel ma ocup de 9 ani !
Daca tu vezi turbina pusa pe motorul ala inseamna ca ai probleme sau crezi ca toti de pe forumul asta sunt niste retardati ... Eu nu o vad ... poate pui si o poza cu ea ca eu vad admisia care duce direct ...
Chiulasa cum a marit-o ala ? a incalzit-o cu autogenul ?
A ... sau poate tu nu sti dar V6 are 4 AXE CU CAME SI 2 CHIULASE !!!

Ce sa mai zic ...
Te astept la o legala cu un BMW Imputzit care nu e nici macar M3 ... are doar 193 de cai ...
__________________
2.0 @ Opel Astra F
3.0 @@ BMW E92 335i
https://www.youtube.com/user/Andrei77WRC
X-Ray-Eyes is offline   Reply With Quote
Old 01-01-07, 19:04   #30
alias_gsi

Stage 5
 
alias_gsi's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 566
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: tuning Opel Vectra IASI

Quote:
Originally Posted by skylin3o View Post
doar pe astea le mai am
tre sa cumpar o camera ... masina s-a mai schimbat intre timp i-am innegrit stopurile si o sa ii fac un kit special pt usi pt ca sa atasez niste boxe
si in spate un subwoofer poate..
cumetre vezi ca sunt opelist de meserie si masina din poze e luata de pe un site din germania pe care il vizitez de foarte multa vreme asha ca mai subtire cu gogonelele astea ca suntem satui dupa revelionul asta ,daca vrei iti mai arat niste modele de pe acesi pagina....asha ca vezi ca boaka si cu luky siunt campioni vrei sa ai detronezi la gogo

noi offence dar nu prea halesc minciunile

si am prea mulkt bun simtz ca sa ma cobor la nivelul tau sa mai comentez si alte gogonate
__________________

Eu sunt EU...Nu am nevoie de TITLURI, Nu am nevoie de FUNCTII, Eu am MARCA mea, BRANDUL meu...
A PIERDE E O CONDITIE MENTALA....
Incearca sa nu fii un succes, ci incearca sa fii o valoare...
alias_gsi is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -