Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OLTCIT > Oltcit tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 18-11-07, 21:36   #1
florin_alex

Stage 3
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 95
Default Kituri Oltcit!?

salutare baieti!!
am si eu nevoie de ajutor! vreau sa iau un kit din fibra pentru olteanu meu si stiu ca in craiova sunt mai multe firme care produc. stiu de faberplast, fibrocom si mi-a mai zis cineva de service nord. eu as dori un kit cum are XXS-ul si va intreb de ma unde sfatuiti sa il cumpar si cam la ce pret m-ar ajunge.
respect!!!

p.s. pentru ce-i care nu stiu XXS-ul am pus si cateva poze:




florin_alex is offline   Reply With Quote
Old 18-11-07, 21:41   #2
Danutz Bratosin
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,595
Member of:
[Moderators]
[Oltcit]
[Fiat]
Default Re: kituri oltcit(need help)

Quote:
Originally Posted by florin_alex View Post
salutare baieti!!
am si eu nevoie de ajutor! vreau sa iau un kit din fibra pentru olteanu meu si stiu ca in craiova sunt mai multe firme care produc. stiu de faberplast, fibrocom si mi-a mai zis cineva de service nord. eu as dori un kit cum are XXS-ul si va intreb de ma unde sfatuiti sa il cumpar si cam la ce pret m-ar ajunge.
respect!!!

nu prea cred k e cineva pe aici sa nu stie de XXS...in fine
poti vorbi cu fostul propietar al XXS-ului si el iti poate da mai multe informatii are user si el si poti vb mai multe cu el..bafta!!!
__________________
Oltcit Club 11 RM
Fiat Marea
Fiat Stilo

Last edited by Danutz Bratosin; 18-11-07 at 21:45.
Danutz Bratosin is offline   Reply With Quote
Old 18-11-07, 22:41   #3
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default Re: kituri oltcit(need help)

bine ca la toti va bubuie ideea in acelasi timp cu mine

florine, hai in fiecare duminica la 18:00, in parcare la Billa (langa spitalul judetean), in timisoara...
intalnire oltcit club timisoara
valib is offline   Reply With Quote
Old 22-11-07, 13:49   #4
darck_angel64
Oltcit Driver

Stage 5
 
darck_angel64's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 837
Member of:
[Oltcit]
[DAEWOO]
[SKODA]
Default Re: kituri oltcit(need help)

incearca aici
http://www.fybercarstyling.lx.ro/index.html
darck_angel64 is offline   Reply With Quote
Old 22-11-07, 21:05   #5
Grigoras Cristian

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 332
Default Re: kituri oltcit(need help)

Quote:
Originally Posted by florin_alex View Post
salutare baieti!!
am si eu nevoie de ajutor! vreau sa iau un kit din fibra pentru olteanu meu si stiu ca in craiova sunt mai multe firme care produc. stiu de faberplast, fibrocom si mi-a mai zis cineva de service nord. eu as dori un kit cum are XXS-ul si va intreb de ma unde sfatuiti sa il cumpar si cam la ce pret m-ar ajunge.
respect!!!

p.s. pentru ce-i care nu stiu XXS-ul am pus si cateva poze:




vorbeste cu zafu' ca el stie mai bine.
Grigoras Cristian is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 06:08   #6
lancer
Oltcit Driver

Stage 5
 
lancer's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 729
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Kituri Oltcit!?

Quote:
Originally Posted by florin_alex View Post
salutare baieti!!
am si eu nevoie de ajutor! vreau sa iau un kit din fibra pentru olteanu meu si stiu ca in craiova sunt mai multe firme care produc. stiu de faberplast, fibrocom si mi-a mai zis cineva de service nord. eu as dori un kit cum are XXS-ul si va intreb de ma unde sfatuiti sa il cumpar si cam la ce pret m-ar ajunge.
respect!!!
mai greu .. dar vb cu cineva care stie sigur ... faberplastul intotdeauna a facut kituri de 2 lei ca design dar bunicele ca material si oricum acum mi se pare ca nu mai face acum vreun an se reprofilasera pe bule pt camionete ... fibrocomul au avut kituri frumusele si bine facute initial ... apoi au inceput sa dea rasol le faceau prea subtiri ..si tot cam acum vreun an nu prea mai aveau nici matrite ca lumea, finisajul lasa de dorit (in al meu a mai trebuit sa bag vreo 2 cutii de kit de fibra+ spritkit o gramada ca sa astup porii si tot nu e cum as vrea) (deh initial au avut un flacau care se pricepea si facea inclusiv modificari ..care ulterior a plecat de la ei)... de service nord nu stiu sa faca asa ceva ..dar e posibil sa fiu eu prost informat sau respectivul sa le fi confundat (oricum fibrocom si service nord sunt una langa alta) ... deci ca solutie ... mai bine faci rost de un kit la mana a doua si ti-l modifici tu cum vrei ... oricum ca se le faci cum voiai trebuia sa ai intrare la ei sau sa fi prieten cu cel care lucra la ei ...

ca preturi asha cum le faceau pe standard fara modificari ...erau cam 200-250 spoilerul fata..150-200 bara spate si vreo 150 pragurile ... + ca de aici incepea sa sara pretul in functie de modificari

ca sfat asa incearca sa vb cu proprietarii masinilor ... deh cel care le-a facut kiturile trebuie sa mai lucreze pe undeva si poate e tentat sa iti faca
lancer is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 08:17   #7
darck_angel64
Oltcit Driver

Stage 5
 
darck_angel64's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 837
Member of:
[Oltcit]
[DAEWOO]
[SKODA]
Default Re: Kituri Oltcit!?

ai observat data ultimului post?
darck_angel64 is offline   Reply With Quote
Old 13-01-11, 15:44   #8
Dr.Dre
Oltcit Driver

Stage 5
 
Dr.Dre's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,264
Member of:
[Oltcit]
[DACIA]
[Opel]
Default Re: Kituri Oltcit!?

XXS-ul a fost dezmebrat/taiat si dat la fier (asta ptr cine nu stia).bara spate a ajuns la mine,pe care am vandut-o,bara fata am inteles de la proprietar ca era sparta si a aruncat-o.ptr cine mai este interesat de bari si praguri,pot incerca aici http://www.faberplast.ro/ro/site.php...c&elementID=54 .nu stiu daca mai fac,dar puteti incerca cu un telefon.matritele cred ca le mai au,si va pot turna niste bari
__________________
Dr.Dre is offline   Reply With Quote
Old 14-01-11, 14:48   #9
darck_angel64
Oltcit Driver

Stage 5
 
darck_angel64's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 837
Member of:
[Oltcit]
[DAEWOO]
[SKODA]
Default Re: Kituri Oltcit!?

din alte info., nici astia nu mai fac accesorii de oltcit, dar cu putina rabdare poate se mai gasesc pe aici pe la unii, pe la altii...
darck_angel64 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -