Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Dacia tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 03-07-08, 23:23   #586
DaViD TL
Echipa de sprijin

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 850
Member of:
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
Default Re: STOPURI TRANSPARENTE.....PT DACIA 1310 BERLINA????

am inteles ,ca se gaseste in comert o solutie pe care daca o aplici ,se decoloreaza tripla ,stie careva cum se numeste ?!? sau daca macar nu am fost mintit ...
DaViD TL is offline   Reply With Quote
Old 04-07-08, 16:21   #587
loverboy

Stage 5
 
loverboy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 364
Default Re: STOPURI TRANSPARENTE.....PT DACIA 1310 BERLINA????

Salutare care imi trimiteti va rog o pereche de geamuri pt stopuri ca cele din poza? Va rog cine are sau poate sa-mi cumpere si sa mi-le trimita ii platesc dublu Click image for larger version

Name:	DSC00155.JPG
Views:	293
Size:	282.1 KB
ID:	582343
__________________
JOS TAXA DE INMATRICULARE !
loverboy is offline   Reply With Quote
Old 07-07-08, 07:50   #588
Bolo_BCD

Stage 5
 
Bolo_BCD's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 459
Member of:
[Dacia Rally Team]
Default Re: STOPURI TRANSPARENTE.....PT DACIA 1310 BERLINA????

Quote:
Originally Posted by DaViD TL View Post
am inteles ,ca se gaseste in comert o solutie pe care daca o aplici ,se decoloreaza tripla ,stie careva cum se numeste ?!? sau daca macar nu am fost mintit ...
informatie falsa
daca spargi un stop vei observa granulatia, acele mici bobite care au culoare si nu o sa poti niciodata sa decolorezi granulatia
Bolo_BCD is offline   Reply With Quote
Old 10-07-08, 11:35   #589
cornelloco

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 435
Member of:
[DACIA]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: STOPURI TRANSPARENTE.....PT DACIA 1310 BERLINA????

se mai decoloreaza in timp de la soare in vre'o 8 ani poate le faci albe ))))
cornelloco is offline   Reply With Quote
Old 10-07-08, 16:22   #590
ionut17

Stage 5
 
ionut17's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 583
Default Re: STOPURI TRANSPARENTE.....PT DACIA 1310 BERLINA????

poate intereseza pe cineva http://plaza.umin.ac.jp/~satoshi/mod170.html
ionut17 is offline   Reply With Quote
Old 10-07-08, 16:40   #591
darck_angel64
Oltcit Driver

Stage 5
 
darck_angel64's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 837
Member of:
[Oltcit]
[DAEWOO]
[SKODA]
Default Re: STOPURI TRANSPARENTE.....PT DACIA 1310 BERLINA????

Quote:
Originally Posted by ionut17 View Post
le decoloreaza sau face matrite pt a turna alta sticla?
darck_angel64 is offline   Reply With Quote
Old 10-07-08, 16:54   #592
loverboy

Stage 5
 
loverboy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 364
Default Re: STOPURI TRANSPARENTE.....PT DACIA 1310 BERLINA????

Nu imi trimite si mie cineva o pereche de stopuri cum am pus poza...mai sus...va rog...va platesc dublu cat cereti pe ele..
loverboy is offline   Reply With Quote
Old 10-07-08, 20:58   #593
ionut17

Stage 5
 
ionut17's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 583
Default Re: STOPURI TRANSPARENTE.....PT DACIA 1310 BERLINA????

Quote:
Originally Posted by darck_angel64 View Post
le decoloreaza sau face matrite pt a turna alta sticla?
face matrita si pune epoxy

Quote:
there is an epoxy that the ex used to put dried little flowers in. When it got hard it was just like glass but you could buff it if you had an external blemish. She used to make paper weights and stuff with it. They also sold these little glass shapes that she poured this stuff in to use as a mold.

The stuff in the Jap link is the same stuff but the Japanese only translates to resin. The mold stuff he used is a semi rigid rubber. Like they would use in FX stuff. I think you can also get it threw a the fiberglass suppliers as it is also used for making FG molds. Believe me you can buy all this stuff in the states. Japan doesnt have a selection of ready available chemicals like the states. Believe me I know I have been here for 15 years, and if they do have it they rape you for it. Case in point MDF 1 sheet 3/4 inch cost 120 bucks for a 4X8 sheet. Fiber glass resin will go for 30 bucks a liter if your lucky you can get 5 gallons for 180 with a discount.
ionut17 is offline   Reply With Quote
Old 02-08-08, 22:34   #594
Angel-Boy
Renault Driver

Stage 5
 
Angel-Boy's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,522
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: STOPURI TRANSPARENTE.....PT DACIA 1310 BERLINA????

vinde cineva geamuri stop transparent ? id my_ovy
Angel-Boy is offline   Reply With Quote
Old 03-08-08, 14:14   #595
ALEX_Agressor

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,554
Default Re: STOPURI TRANSPARENTE.....PT DACIA 1310 BERLINA????

asa...pt cei care doresc sa si coloreze stopurile..pt cei cu dacii si stopuri care se pot desface sticla de pe stop ..se desface sticla de pe suportul stopului iar pe partea interior le vopsitii usor cu spray negru in functie de cat de fumurii le doriti...iar pt cei care doresc alta culoare la stop sunt Spray uri de lac colorate negre,verzi,rosii,albastre,galben) sunt complet transparente ,speciale pt stopuri ,geamuri,semne etc cu acestea se vopsec pe exteriorul sticlei ,chiar daca fac un stop ff inchis la culoare nu afecteaza culoarea frani,semnalizari,pt ca sunt transparente,sprayurile is made in usa ,aici la Cluj eu le cumpar/vand cu 50 lei sprayul (aprox 300ml)ajunge pt 2 seturi de stopuri sau la o masina intreaga (stopuri,semnalizari,faruri)pt alte intrebari din domeniu styling car ma gasiti id alexandru82_costel ,Agressor Tuning...si iara o metoda pt scjimbarea modelului la stop se poate imbraca stopul in autocolant(diverse culori)dupa care se decupeaza forma dorita la stop,far,etc(ex rotunduri,patrate,rotunjite,etc)sau cel mai simplu cumperi stop clar gata facut de fabrica...eu am modificat o droaie de stopuri simple si le am facut clare cu Plexiglas,am pus angell eyes in diverse faruri auto...dar e multa munca si cand tragi linie ..omu o sa zica ca i scump,,bafta si sper ca v am fost de folos
ALEX_Agressor is offline   Reply With Quote
Old 07-08-08, 17:09   #596
Dan TBCuuu

Stage 5
 
Dan TBCuuu's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 358
Default Re: STOPURI TRANSPARENTE.....PT DACIA 1310 BERLINA????

sticla clara pt faruri face cineva??? ms anticipat...
Dan TBCuuu is offline   Reply With Quote
Old 10-08-08, 03:09   #597
Stoxy_69
Dacia Driver

Stage 3
 
Stoxy_69's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 168
Member of:
[DACIA]
Default Re: STOPURI TRANSPARENTE.....PT DACIA 1310 BERLINA????

dar astia au scos toate stopurile clare dupa piatza? ar trebui sa se mai gaseasca undeva la un magazin prin targuri pe undeva doar nu sau vandut toate?!?!?!
Stoxy_69 is offline   Reply With Quote
Old 10-08-08, 21:23   #598
ALEX_Agressor

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,554
Default Re: STOPURI TRANSPARENTE.....PT DACIA 1310 BERLINA????

cumpar sticla clara pt peugeot 206 ,are careva ,cat costa?
ALEX_Agressor is offline   Reply With Quote
Old 25-09-08, 17:41   #599
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: STOPURI TRANSPARENTE.....PT DACIA 1310 BERLINA????

Quote:
Originally Posted by ALEX_Agressor View Post
asa...pt cei care doresc sa si coloreze stopurile..pt cei cu dacii si stopuri care se pot desface sticla de pe stop ..se desface sticla de pe suportul stopului iar pe partea interior le vopsitii usor cu spray negru in functie de cat de fumurii le doriti...iar pt cei care doresc alta culoare la stop sunt Spray uri de lac colorate negre,verzi,rosii,albastre,galben) sunt complet transparente ,speciale pt stopuri ,geamuri,semne etc cu acestea se vopsec pe exteriorul sticlei ,chiar daca fac un stop ff inchis la culoare nu afecteaza culoarea frani,semnalizari,pt ca sunt transparente,sprayurile is made in usa ,aici la Cluj eu le cumpar/vand cu 50 lei sprayul (aprox 300ml)ajunge pt 2 seturi de stopuri sau la o masina intreaga (stopuri,semnalizari,faruri)pt alte intrebari din domeniu styling car ma gasiti id alexandru82_costel ,Agressor Tuning...si iara o metoda pt scjimbarea modelului la stop se poate imbraca stopul in autocolant(diverse culori)dupa care se decupeaza forma dorita la stop,far,etc(ex rotunduri,patrate,rotunjite,etc)sau cel mai simplu cumperi stop clar gata facut de fabrica...eu am modificat o droaie de stopuri simple si le am facut clare cu Plexiglas,am pus angell eyes in diverse faruri auto...dar e multa munca si cand tragi linie ..omu o sa zica ca i scump,,bafta si sper ca v am fost de folos

cat ii iei sa imi faci un stop clar din plexiglas pentru dacia solenza ?
KillerINC is offline   Reply With Quote
Old 26-09-08, 21:53   #600
aleyx_oltcit
Fiat Driver

Stage 5
 
aleyx_oltcit's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 785
Member of:
[Fiat]
Default Re: STOPURI TRANSPARENTE.....PT DACIA 1310 BERLINA????

eu am vazut la mn in targ dalea misto 150 lei bucata
aleyx_oltcit is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -