Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Dacia tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 06-10-09, 12:09   #46
andreitentean

Stage 5
 
andreitentean's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 732
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: SKN Power Upgrades - Dacia Logan

Quote:
Originally Posted by dogy_10 View Post
o intrebare, loganu asta e 1.6, 16v??? pt ca in filmuletu asta admisia pare de 16 v
https://www.youtube.com/watch?v=_2ji2...eature=related
Da este 1.6 16v.
Cand am vazut ca la grupa H2, adica motoare de 1.6, ma lupt cu niste balauri gen, motoare de golf de 140-150 de cai, cu Saxo de 1.6 care poate face si 165 de cai, Honda de 160 de cai sau 106 cu motor de 1.6 tot de vreo 160-165 de cai, unele dintre ele fiind si masini mai usoare, am deciz sa renunt complet la motorul de 8v original si am instalat un motor complet de 1.6 16v tot de Logan de 107 cai. Acest motor este o baza mult mai buna de plecare spre o putere mai mare.
__________________
SKN ROMANIA
www.skn-tuning.ro
andreitentean is offline   Reply With Quote
Old 06-10-09, 12:13   #47
Alejandro
Ford Driver

Stage 5
 
Alejandro's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,522
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: SKN Power Upgrades - Dacia Logan

Da are potential mai mare motorul in 16 valve - acum daca ma poti ajuta si pe mine cu niste sfaturi ti-as fi recunoscator - eu vreau sa pun pe Loganu meu un motor de Symbol 1.4 16valve - nu vreau sa-l fac pt nici o competitie sportiva ci pentru un plus de putere - si relativ la un mers normal un consum mai mic decat a celui de 1.4 8 valve -
ceea ce am observat e ca motoarele acestea de 1.4 16 v vin echipate pe Symboluri cu cutie JB1 - mai scurta decat JH1 cu care vine 1.4 8valve de la Logan. Oare se potriveste motorul de 1.4 16v cu cutia JH1?
Alejandro is offline   Reply With Quote
Old 07-10-09, 23:54   #48
andreitentean

Stage 5
 
andreitentean's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 732
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: SKN Power Upgrades - Dacia Logan

cred ca se potriveste.
sigur nu stiu pt ca nu am incercat.
andreitentean is offline   Reply With Quote
Old 25-10-09, 20:18   #49
Roberthos

Stage 3
 
Roberthos's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 157
Default Re: SKN Power Upgrades - Dacia Logan

Felicitari pentru evolutia ta de vineri si duminica de la Teliu!Bravo!!

Ai tinut-o frumos pe trase.Cel putin,asa am vazut din postul 11.


Ai mers Superbine si masina trage si sta pe drum la fel de Superbine!


Scuze de off-topic,dar nu puteam sa nu butonez dupa ce am vazut!
Roberthos is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 17:44   #50
andreitentean

Stage 5
 
andreitentean's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 732
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: SKN Power Upgrades - Dacia Logan

Multumesc.
Aceasta masina pe care am ajuns sa o iubesc mi-a adus la etapele 13 si 14 de la Teliu titlul la clasa H2 pt sezonul 2009.
andreitentean is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 18:02   #51
Alejandro
Ford Driver

Stage 5
 
Alejandro's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,522
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: SKN Power Upgrades - Dacia Logan

FELICITARI!!!!
Alejandro is offline   Reply With Quote
Old 16-12-09, 16:49   #52
andreitentean

Stage 5
 
andreitentean's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 732
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: SKN Power Upgrades - Dacia Logan

@ catalan : casian este sebastian, este un user cu 10 posturi toate pe topicuri SKN cu tenta de antireclama.

Cred ca sunt anumite lucruri pe care nu le cunosti si sunt curios care este parerea ta si dupa ce le afli. Stiai ca la FIA GT cupa Logan , 5 (cinci) din cele mai bune clasate 6 (sase) Loganuri erau resoftate de SKN ? Au alergat 30 de masini, multe dintre ele cu calculatorul de la Renault Sport instalat de Mach1 , si totusi Loganurile de pe primele pozitii aveau ceva in comun, softul SKN. Nu afirma nimeni ca un singur element poate sa aduca o clasare buna, nicidecum, conteaza foarte multe lucruri, pilot, tip de suspensie, trasa, experienta, multe.

Stii ca in clasamentul VTM ACR 2009 in clasa de 1600 cmc pe primul loc gasesti un Logan cu soft SKN ?? Da. Pilot Tudorica ALexandru

Stii ca in clasamentul VTM FRAS in clasa N2 de 1600 cmc (adica masini fara modificari fata de fisa de omologare) pe locul 3 , si singurul Logan de pe podium, foloseste softul SKN ?? Da. Pilot Andreea Necula

Stii ca in clasamentul VTM FRAS in clasa H2 de 1600 cmc locul 1 este ocupat chiar de Loganul firmei SKN ?? Da. Pilot subsemnatul

Tu afirmi ceva despre frica de competitie. Cum ? Acolo este competitia !! De ce afirmi ca ne este noua frica de competitie / comparatie cand atat noi cat si masini setate de noi alearga acolo ?? Trebuie sa lasam noi invitatii oficiale ?

Eu zic ca softul SKN pentru Logan 1.6 8V a dovedit , dupa cum vezi, in mai multe situatii ca este un soft competitiv.
andreitentean is offline   Reply With Quote
Old 16-12-09, 20:37   #53
catalanu
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 597
Member of:
[4Rally]
Default Re: SKN Power Upgrades - Dacia Logan

Nu stiu nimic de softul care il faceti pe Logan, de aceea nu comentez nimic de el.Dar sa vi pe threadul omului si sa spui ca a copiat elementele de fibra de la voi , si sa faci asemenea anti reclama (cand ai spus la un user sa vina la voi sa vada originalul) mi se pare urat din partea voastra.Daca eu maine scot elemente din fibra pt logan ma veti acuza si pe mine de plagiat?Nu stiu cum ati ajuns la concluzia ca v-a copiat.A furat schitele de la voi?A trimis angajatii sa spioneze la voi in atelier?


Sper sa nu ma intelegi gresit , te respect ca si pilot fiinda si eu particip la rallycross si stiu ce munca si ce investitii financiare necesita , dar nu mi s-a parut corect atitudinea ta fata de Sebastian.Nu stiu ce aveti voi de impartit in particular , nici nu ma priveste .Eu m-am legat doar de ce am vazut pe forum.
Va urez bafta in sezonul care urmeaza si sper sa se linisteasca spiritele ca sa fie un sezon frumos.Eu zic ca daca aveti ceva de impartit impartiti pe asfalt.
catalanu is offline   Reply With Quote
Old 17-12-09, 18:23   #54
andreitentean

Stage 5
 
andreitentean's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 732
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: SKN Power Upgrades - Dacia Logan

Din postul meu de mai sus tocmai ai aflat cam tot ce conteaza despre softul nostru pentru Logan, nu poti sa spui acum ca nu stii nimic decat daca esti unul dintre oamenii care nu vad padurea de copaci.

Si nu te-as acuza de plagiat decat daca ti-ai lua un Logan de cupa si te-ai da cu el numai prin Bucuresti si de fiecare data cand auzi ca am schimbat noi o axa cu came sau am facut usile din fibra te-ai duce "intamplator" pe la atelierele cu care tocmai terminasem noi si dupa sa mai bagi si niste topicuri pe forumuri.

Prin originalul am intentionat sa spun cel adevarat, adica un Logan de curse nu poate fi decat daca a alergat in curse, nu ? Acela este o replica, o masina fara sens, si eu imi mentin invitatia, daca cineva este dornic sa vada si sa simta un Logan care a alergat in viata lui la macar o cursa este asteptat la sediul nostru, aici este cel original !!
andreitentean is offline   Reply With Quote
Old 19-03-10, 15:44   #55
stress_n01

Stage 2
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 26
Unhappy Re: SKN Power Upgrades - Dacia Logan

Salutare
As dori si eu o evacuare tuning pt un logan 1.4.Am vazut la un logan negru mat o evacuare super misto de-ti dardaia asfaltul sub picioare,dar am cautat pe forum si nu l'am gasit.Daca il cunoasteti plz o adresa de mail sau un nr de telefon.
Multumesc
stress_n01 is offline   Reply With Quote
Old 10-04-10, 00:36   #56
sKyb0y

Stage 2
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 61
Default Re: SKN Power Upgrades - Dacia Logan

salut
am citit si eu topicul vostru. pretul da este cam mare pt resoftat loganul, dar m-am uitat la voi pe site la ce masini vin la resoftat si m-am convins de calitatea softului de la skn dar am vazut si un logan cup in zona barierei de la gara obor. am ramas uimit de cum se comporta loganul. am aruncat o privire si pe siteul din afara si ramas la aceeasi parere ca se merita daca ai fonduri
regret ca nu am bani sa fac o resoftare la voi.
am 2 mici intrebari:
- softul de logan este cel original de fabrica si voi l-ati modificat sau a fost scris de la 0?
- cum se obtine aceea putere in plus (nu sunt cunoscator si nu ma pricep)

pentru un buget obisnuit ce resoftare recomandati? eventual un exemplu de concurenta (daca nu se poate aici macar pe privat )
sKyb0y is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -