Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Dacia tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 02-01-06, 17:23   #61
atemika

Stage 1
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 10
Default

uhmm desi am precomanda pentru stopurile prezentate aqi .. sincer .. nu sunt cine stie ce .. ma rog la noi in romania e o moda .. bani multi .. gama saracacioasa .. nu ai de unde sa alegi iei ce gasesti .. mai avem pana evoluam .. si o alta idee de stopuri e posibil am inteles ( nu bag mana in foc ) de la o firma italiana zafi sau ceva de genu . asa se aude pe la ct cel putin . Oh and btw mai lasati posturile gen tot dulap e sau mai stiu eu ce .. astea sunt venite in general de la cei cu mashini altele decat dacia logan sau si mai grav de la anumiti posesori de SH-uri care ajung la service din 2 in 2 zile vechi de cand blana lu bunika . Postul fiind o concluzie personala asupra asha zisului tuning in .ro nu e nevoie de acordurile unora sau mai stiu eu ce .. asta pentru cei cu mancarici .. repet .. am alergat cu golanul meu prin toata tara si rezultatul este cateva mii de euroi sparti si ... nimic in jurul asteptarilor mele .
atemika is offline   Reply With Quote
Old 16-01-06, 22:20   #62
XtenSion

Stage 4
 
XtenSion's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 251
Default

Ai de capu meu, eu is pe jos, deci trebuie sa fac rost de stopurile alea. Deci, nu mai pot ! Si angel eyes, clar.. Din nefericire inca nu am Logan, dar se va rezolva

Totusi, nu stiu de ce am impresia ca un stop pe fond negru ar inalta masina mai mult ca unul cromat, parerea mea... Ar iesi prea mult in evidenta.. Iar pe o masina inchisa la culoare ar prelungi esteticul portbagaj care si`asa e mare.

Iar daca vine vorba de siguranta, oare noaptea care e mai sigur?
__________________
n/a
XtenSion is offline   Reply With Quote
Old 22-01-06, 15:37   #63
Rinno

Stage 2
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 32
Default

Mahh atatea idei, pareri si concluzii...........dar nimeni care a cumparat asa keva vrem sa auzim impresi pro si contra !!!
Rinno is offline   Reply With Quote
Old 27-02-06, 16:52   #64
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Default

E CA SI CUM I-AI PUNE UNUI ORB OCHELARI VERSACE!

...
TSC-Us is offline   Reply With Quote
Old 27-02-06, 18:21   #65
TufY

Stage 5
 
TufY's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,002
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"mer|in\"
Quote:
Originally Posted by \"TufY\"
HAL te contrazic!! mai mult de tuning s-au ocupat cei de afara decat cei din romania!!
exemplu:
-paravanturi unguresti 2 mil
-cotiera ungureasca 2 mil
-arcuri sport 160E
-nu stiu daca si amortizoarele sunt de afara
-elia...............
romanii nostri au fost in stare sa faca niste paravanturi la 500.000 care cand le-am pus pe masina imi arucau geamul dupa sina!!! si treaba cu stopurile nici alea nu stiu cat de romanesti sunt!!
OF OF. Treaba romaneasca nu este intotdeauna si proasta. depinde cine o face. Stopurile sunt romanesti. si se potrivesc perfect pe masina. Daca vrei putem aranja o sedinta foto cu masina ta si stopurile noastre sa te convingi.

sunt romanesti stopurile??? ma mir ........ sunt frumoase pentru un lucru romanesc dar dupa pret credeam ca sunt aduse de afara la care se adauga TAXE, mie mi se pare enorm pretul!!!! am trecut la un magazin de piese tuning pe 1 mai si am cascat gura pe acolo si am vazut ca avea si stopuri clare........ si am intrebat cat costa si cele de bora erau pe undeva pe la 4 mil si ceva SETUL unde o bora noua costa pe putin vre-o 14 mii de euro si loganul costa 9 mii de euro ........ bine ca erau chinezesti dar ........ la jumatate de pret fara de cele de logan!!!
oricum sunt frumoase stopurile dar sa zicem ca as avea bani tot nu ar veni bine pe masina la mine ca am culoare inchisa deci ar merge ceva pe negru nu pe crom
TufY is offline   Reply With Quote
Old 06-03-06, 21:25   #66
bogdanis

Stock
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1
Default Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri

super... da foarte bine
bogdanis is offline   Reply With Quote
Old 12-03-06, 20:36   #67
ciprian sendrea

Stock
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1
Default Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri

Putei sa imi dati, va rog datele de contact ale firmei Aquila Electronics? Farurile cu xenon au aparut? Cat costa ele?
Multumesc
ciprian sendrea is offline   Reply With Quote
Old 15-03-06, 12:27   #68
MKE

Stage 5
 
MKE's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,418
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Street Zone]
Default Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri

Si-a achizitzionat cineva pana acum astfel de stopuri ?
MKE is offline   Reply With Quote
Old 15-03-06, 14:14   #69
shummy

Stage 2
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 51
Wink Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri

Revin... Mai traiesc cei de la wizzard?:-/
Eu m-am lasat pagubas cu stopurile, dupa cum mi-au sarit la beregata...
Dar totusi parca era: "si farurile angel-eyes in curand!" nu?
stie cineva ceva de ele?
Ms !
shummy is offline   Reply With Quote
Old 16-03-06, 20:02   #70
TufY

Stage 5
 
TufY's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,002
Default Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri

fratilor la banii aia nu cred ca o sa cumpere nimeni niciodata pentru dacia!!!! daca erau 100 si ceva de E mai era ceva le pretul unora care sunt facute in china pentru alte masini dar ...........
TufY is offline   Reply With Quote
Old 16-03-06, 20:22   #71
shummy

Stage 2
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 51
Default Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri

Se pare ca a mers!!! ) Au iesit Logan Angel eyes!!!!
Si sunt de o mie de ori mai reusite decat stopurile!!!
Broavo baieti!!!
shummy is offline   Reply With Quote
Old 17-03-06, 05:14   #72
Ciky

Stage 5
 
Ciky's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 833
Member of:
[DACIA]
Default Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri

sunt beton shi stopurile,shi angel eyes,dar pretul lasa muult de dorit,daca se zice ca sunt facute la noi,ar trebui sa fie mai ieftine,nu?
Ciky is offline   Reply With Quote
Old 17-03-06, 18:20   #73
shummy

Stage 2
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 51
Default Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri

Quote:
Originally Posted by Ciky
sunt beton shi stopurile,shi angel eyes,dar pretul lasa muult de dorit,daca se zice ca sunt facute la noi,ar trebui sa fie mai ieftine,nu?
Mai zic odata
Pretul este destul de rezonabil! Doar stopurile nu prea meriata banii astia in rest farurile sunt OK! De ce zic asta? Pentru ca finisajul stopurilor lasa de dorit.. am vazut unele si nu mi s-au parut asa interesante, ba chiar "taranesti" cum am mai zis... Partea aceea sclipitoare de la stopuri putea fi si ea de o culoare mai inchisa ... Parerea mea e ca daca s-ar fi facut un fundal negru ar fi iesit mai interesant si ar fi fost ceva mai speciale decat celelalte. Acum ... asta e ! Poate se gandesc sa faca si un model pe negru...!!! subliniez? ???
shummy is offline   Reply With Quote
Old 03-05-06, 13:20   #74
Lukian_XXX
Virtual Tuner

Stage 5
 
Lukian_XXX's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 733
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri

da foarte buna idea de a face niste stopuri pe negru
chiar ar arata mai bine dcat astea care sunt acuma

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>


Lukian_XXX is offline   Reply With Quote
Old 15-05-06, 01:12   #75
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Logan- premiera mondiala- stopuri clare cu leduri

Fratzilor, eu am un Cielo!
Cei de la Wizards nu fac pe comanda si stopuri cu leduri pentru Cielo si faruri cu geam clar si angel eyes???
Vreau neaparat si eu asa ceva!
Cine ma poate ajuta ?
E naspa ca Cielo a aparut la noi de atatia ani si noi nu gasim ca Loganezii orice vrem pentru masina...
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com
DONU' is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -