Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Dacia tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 30-12-06, 05:18   #76
edy99

Stage 3
 
edy99's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 82
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Logan Kompressor by Elia tuning

motorul ala e toata ziua si toata noaptea turbo, eu compresorul nu il vad pe nicaieri
edy99 is offline   Reply With Quote
Old 30-12-06, 05:36   #77
Cristi_XP

Stage 5
 
Cristi_XP's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,393
Member of:
[Moderators]
[DACIA]
Default Re: Logan Kompressor by Elia tuning

Tuning de 2 lei
Cristi_XP is offline   Reply With Quote
Old 15-02-08, 20:43   #78
Oana Neculoiu

Stage 2
 
Oana Neculoiu's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 39
Default Re: Logan Kompressor by Elia tuning

La banii astia.. iei un logan, si bagi motoru de clio sport pe el, un set de frane si amortizoare si ai rezolvat treaba.. daca tot vrei logan.

Daca nu, GTI MK5 nou ... ceea ce mi se pare mai normal
Oana Neculoiu is offline   Reply With Quote
Old 13-04-08, 13:28   #79
450yfz

Stage 5
 
450yfz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,449
Default Re: Logan Kompressor by Elia tuning

una e o masina scoasa de fabrica turbo....nu ca te apuci tu iei logan cu 7000 dai pe motor nu stiu cat si gata zici ca ai rezolvat....altfel e gandita masina din poza da ce sa stiti voi......
__________________

Last edited by SirNenea; 01-02-09 at 13:14.
450yfz is offline   Reply With Quote
Old 13-04-08, 18:31   #80
edy99

Stage 3
 
edy99's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 82
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Logan Kompressor by Elia tuning

da asa e, una e sa iei una din fabrica sa dai o caruta de bani pe ea cu turbo cu limitatoare si cu cipuri de fabrica, si sa ii scoti si mai multi cai prin schimbare de cipuri, schimbare de turbine etc, si sa dai o caruta de bani si pe astea, decat sa faci din prima o masina asa cum vrei tu, pornind de la una mai slab dotata...
halal gandire
__________________
100 % adrenaline
edy99 is offline   Reply With Quote
Old 31-08-08, 07:45   #81
bam_bu_cea

Stage 2
 
bam_bu_cea's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 21
Member of:
[Street Vision]
[DACIA]
Default Re: Logan Kompressor by Elia tuning

Quote:
Originally Posted by RCS. View Post
Mai putin si vedem Logan de 200 cp...si la 220 km/h pe autostrada o sa vezi ca vine Loganul in spate incarcat cu saci de varza si-ti da flashuri cu farul sa te dai la o parte ca el se grabeste la piata...
sunt satul de oameni ca tine pe autostrada sunt loganuri care chiar pot eu unul am avut si am condus mai multe masini dar mai mare farmec ca in logan sa depasesc pe autostrada un a4 nou cu 200km/h nu exista placere mai frumosa
bam_bu_cea is offline   Reply With Quote
Old 31-08-08, 11:11   #82
ynp_46
Dacia Driver

Stage 5
 
ynp_46's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,587
Member of:
[DACIA]
Default Re: Logan Kompressor by Elia tuning

Tu ori nu sti ce vorbesti ori mananci rahatio iti spun ca am mers si cu 1.6 16V si mai mult de 180 nu a mers...a urcat f greu pe la 185, tras de coada rau de tot...
nu mai da quote la ultimul post pentru ca se subintelege cui vrei sa raspunzi multumesc SirNenea

Last edited by SirNenea; 01-09-08 at 00:13.
ynp_46 is offline   Reply With Quote
Old 25-01-09, 03:53   #83
boracash

Stage 1
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 21
Default Re: Logan Kompressor by Elia tuning

la bani astia iti iei un golf 4 si il tunezi

fata de primu logan (ala din 2004) asta e cat de cat
da pretu lasa mult de dorit
boracash is offline   Reply With Quote
Old 29-01-09, 14:07   #84
anca2000

Stage 2
 
anca2000's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 32
Default Re: Logan Kompressor by Elia tuning

Quote:
Originally Posted by ynp_46 View Post
Tu ori nu sti ce vorbesti ori mananci rahatio iti spun ca am mers si cu 1.6 16V si mai mult de 180 nu a mers...a urcat f greu pe la 185, tras de coada rau de tot...
nu mai da quote la ultimul post pentru ca se subintelege cui vrei sa raspunzi multumesc SirNenea
problema nu era masina ... e piesa aia dintre volan si scaun.
uite ca asta a putut si asta la fel
Quote:
Originally Posted by boracash View Post
la bani astia iti iei un golf 4 si il tunezi

fata de primu logan (ala din 2004) asta e cat de cat
da pretu lasa mult de dorit
alt cunoscator de masini esti si tu )
anca2000 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2026 4Tuning -