Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Dacia tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 02-05-11, 18:54   #826
mikkai

Stage 5
 
mikkai's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,121
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[Old School Cars]
Default Re: Renault R12 Gordini

Quote:
Originally Posted by alex55 View Post
sac de rugina....original franta
ma gandeam cum sa-mi spun si eu parerea dar mai bine de atat n-o putea spune nimeni. Subscriu cu litere mari!
mikkai is offline   Reply With Quote
Old 02-05-11, 21:52   #827
al!n

Stage 4
 
al!n's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 253
Default Re: Renault R12 Gordini

Imi pare rau de masina.
Duminica l-am auzit pe domnul Nicu cand vorbea la telefon, zicea ceva de genu:"Nu stiu daca sa o tai si p-aia si sa fac din aman2 una sau sa o fac doar p-aia".Doar atat am inteles.Probabil ca mai are ceva ascuns prin garaj.
Speram sa faca ceva oricum ca e pacat de masina.
al!n is offline   Reply With Quote
Old 03-05-11, 08:03   #828
B 75 UAP

Stage 3
 
B 75 UAP's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 155
Default Re: Renault R12 Gordini

Quote:
Originally Posted by faustino View Post
Poza preluata de pe rally...ro este una foarte trista....un om care iubea masina aia mai mult ca pe orice, si care acum e nevoit sa o vada in halul asta...pacat
Daca o iubea asa mult, nu dadea cu ea-n parapeti... Oricum, pacat de ea, sunt convins ca o sa o refaca, dar conteaza cum..
B 75 UAP is offline   Reply With Quote
Old 03-05-11, 08:07   #829
faustino

Stage 5
 
faustino's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1,141
Default Re: Renault R12 Gordini

Daca e adevarata treaba cu piatra, inseamna ca inconstienta dusa la extrem a unora, a cauzat accidentul...Am vazut cu ochii mei copii lasati nesupravegheati cum dadeau pietre si pamant pe traseu
__________________
nu te pune cu prostu ca are mintea odihnita
faustino is offline   Reply With Quote
Old 03-05-11, 08:20   #830
B 75 UAP

Stage 3
 
B 75 UAP's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 155
Default Re: Renault R12 Gordini

Radu, te stiam baiat serios,
Doar nu crezi tot ce auzi..
B 75 UAP is offline   Reply With Quote
Old 03-05-11, 12:55   #831
wsn_asf

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 630
Lightbulb Re: Renault R12 Gordini

Daca o sa dispara masina asta toti cei care aveti ceva cu posesorul o sa fiti mai fericiti?
wsn_asf is offline   Reply With Quote
Old 03-05-11, 18:13   #832
B 19 LHT

Stage 3
 
B 19 LHT's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 93
Member of:
[DACIA]
Default Re: Renault R12 Gordini

Quote:
Originally Posted by wsn_asf View Post
Daca o sa dispara masina asta toti cei care aveti ceva cu posesorul o sa fiti mai fericiti?
Nu ne intelege gresit, vorbesc eu cred ca in numele multora, NIMENI nu se bucura de necazul omului, NIMENI nu vrea ca aceasta masina sa dispara.Problema noastra este atitudinea proprietarului fata de "pustanii astia", pustani care acum au 30 si un pic de ani, problema este aroganta proprietarului, nici macar in ceasul al 12_lea nu termina cu infantilismele de genul, mi-a dat cu piatra in parbriz un copil caruia i-am omorat eu o vaca mai demult, vaca accidentata cu acelasi 12 Gordini care avea vopseaua originala (dupa accident). Cred ca putea foarte frumos sa justifice nenorocirea altfel, sau pur si simplu putea sa taca. Sunt convins ca facem o greseala majora sa ne punem la mintea lui sau sa-l judecam, dar asta e, cine este de acord cu parerea mea bine, cine nu, nu....
__________________
B 19 LHT is offline   Reply With Quote
Old 03-05-11, 18:26   #833
wsn_asf

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 630
Lightbulb Re: Renault R12 Gordini

cred ca stie toata lumea ca omul asta minte si este arogant, stie toata lumea ca masina nu avea cum sa aiba vopseaua originala dar in momentul in care singura gordina functionala la momentul actual din Romania arata asa si e posibil sa nu mai existe, primele cuvinte pe care unii le spun suna ceva de genul "uite rugina si chitul , vedeti ca ne-a mintit" de parca nea Nicu ar intra vreodata pe forumul asta si ne certam cu el si vrem sa ii dam peste nas.
Inteleg ca sunt persoane care au avut divergente cu proprietarul dar sunt momente in care nu are rost sa fie cineva rautacios sau sa faca misto.
__________________
wsn_asf is offline   Reply With Quote
Old 03-05-11, 18:54   #834
B 19 LHT

Stage 3
 
B 19 LHT's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 93
Member of:
[DACIA]
Default Re: Renault R12 Gordini

Quote:
Originally Posted by wsn_asf View Post
cred ca stie toata lumea ca omul asta minte si este arogant, stie toata lumea ca masina nu avea cum sa aiba vopseaua originala dar in momentul in care singura gordina functionala la momentul actual din Romania arata asa si e posibil sa nu mai existe, primele cuvinte pe care unii le spun suna ceva de genul "uite rugina si chitul , vedeti ca ne-a mintit" de parca nea Nicu ar intra vreodata pe forumul asta si ne certam cu el si vrem sa ii dam peste nas.
Inteleg ca sunt persoane care au avut divergente cu proprietarul dar sunt momente in care nu are rost sa fie cineva rautacios sau sa faca misto.
Ai dreptate in proportie de 99%,insa Retromobil Romania nu stia ca nu are vopsea originala, credau ca are toate piesele originale.
P.S. Vreau sa cred ca nimanui nu-i pare bine cu privire la starea actuala a masinii.
B 19 LHT is offline   Reply With Quote
Old 03-05-11, 22:29   #835
mustang G.T
Old School Cars

Stage 4
 
mustang G.T's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 281
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Renault R12 Gordini

.......ce pacat ...banuiesc ca: daca vrea sa faca o treaba calumea o sa cumpere ( sau deja detine ) piesele necesare refacerii masinii ...
mustang G.T is offline   Reply With Quote
Old 03-05-11, 22:40   #836
alex55
Banned

Stage 5
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 570
Default Re: Renault R12 Gordini

e un moment oportun sa-i faca tabla calumea si sa lase alergatu ca nu mai are 25 de ani
sa-si cumpere o dacie din 70 ca tabla e la fel , si isi face "gordina"
alex55 is offline   Reply With Quote
Old 03-05-11, 22:45   #837
faustino

Stage 5
 
faustino's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1,141
Default Re: Renault R12 Gordini

Nicu Iordache nu alearga ca e un moft de al lui sa alerge in CNVC, alearga pt ca ii face placere sa alerge cu Gordina...Ca idee, nici nu a vrut sa participe la cateva etape...inclusiv aceasta
faustino is offline   Reply With Quote
Old 03-05-11, 22:49   #838
GEO GR 01 NVN

Stage 5
 
GEO GR 01 NVN's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 644
Member of:
[DACIA]
[VW]
Default Re: Renault R12 Gordini

Quote:
Originally Posted by Muttley View Post
N-a existat asa ceva de serie.
cred ca ceva ceva tot stie bolidu'.....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	guards%20(5).jpg
Views:	431
Size:	73.2 KB
ID:	1989232   Click image for larger version

Name:	suspension%20(4).jpg
Views:	394
Size:	75.6 KB
ID:	1989233  
GEO GR 01 NVN is offline   Reply With Quote
Old 03-05-11, 23:16   #839
bolidu'
Dacia Driver

Stage 5
 
bolidu''s Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,899
Member of:
[DACIA]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Renault R12 Gordini

Nu despre astia e vorba. Este vorba de cei cu pivot in capat. Mi se pare ca sunt poze puse de Alex in paginile anterioare.
bolidu' is offline   Reply With Quote
Old 03-05-11, 23:17   #840
cheluakame

Stage 5
 
cheluakame's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 370
Default Re: Renault R12 Gordini

Parerea mea este ca masina asta ar fi trebuit sa "alerge" la CNVC doar pentru a bucura soferul si spectatorii, nu pentru a scoate timpi buni.
Indiferent daca iesea pe primul loc sau pe ultimul, tot o parte de istorie ramanea.

Este pacat ce a patit, dar cu suficienti bani poate fi refacuta.
Sa speram doar ca posesorul v-a arata aceeasi pasiune pentru ea ca si pana acum...
__________________
A four dimension person trapped in a three dimension world
cheluakame is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -