Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Dacia tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 03-01-08, 18:21   #226
Liberta

Stage 4
 
Liberta's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 227
Default Re: Renault R12 Gordini

Quote:
Originally Posted by UniculSGM View Post
CUM ? NU POT SA CRED ! Mi-e mi-a zis ca e vopseaua originala ))))))))
pai tu nu sti ca nu trebuie sa il asculti pe Nicu " gordini" ce zice ??? el fabuleaza tot timpul gorbina aia a fost fopsita de "n" ori
Liberta is offline   Reply With Quote
Old 03-01-08, 19:51   #227
mikkai

Stage 5
 
mikkai's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,121
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[Old School Cars]
Default Re: Renault R12 Gordini

Quote:
Originally Posted by LUCI BV 89 WRC View Post
SILVIULE FELICITARI PT BIJUTERII SI POATE FACEM CUMVA SA IAU SI EU CEASURILE DE BORD MAI REPEDE:d
APLINE5 FELICITARI PT FRANTUZOAICA TA CARE ESTE DACIE 1300 NU CE ZICE BLEGU ALA DE KONFUSED_MIND care zice ca are un amarat de Renault dar din pacate la tradat SCRISUL DACIA DE PE BORD BINE ASTA NUMAI CONTEAZA DAR S-A FACUT DE CACA SI NU STIU DE CE COMENTEAZA DE MASINA TA APLINE5 CA TU AI ZIS CA E RENAULT SI TE MANDRESTI CA E DACIE SI E FRANTUZOAICA ....APROPO MA DUC ACUM LA POSTA SA ITI PU CAPACELE BAFTA SILVIULE CU PROEIECTU
Nu gaseai punctul sa il pui sa nu ti se pare asa lunga fraza?
ON-topic Cu toate problemele si carpelile e totusi o masina in care multi nici nu se vor urca macar in viata lor.Defectele pe care le vedeti nu cred ca sunt opera proprietarului ci mai degraba a tinichigiului si vopsitorului la care a fost.
Eu ma intreb cati de pe forumul asta,daca ar avea o asemenea masina,ar considera-o clasica si nu vreo coaja numai buna de omorat la liniute.
mikkai is offline   Reply With Quote
Old 03-01-08, 20:25   #228
Hexer


Stage 5
 
Hexer's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,894
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Renault R12 Gordini

Quote:
Originally Posted by mikkai View Post
Eu ma intreb cati de pe forumul asta,daca ar avea o asemenea masina,ar considera-o clasica si nu vreo coaja numai buna de omorat la liniute.
Sunt 2 optiuni, ori este absolut perfect pana la ultim amnunt masina respectica, si atuncea numai de sarbatori si pe show-uri arati masina. Ori folosest in asa fel in care era facut, adica pe curse, eventual liniute, slalom ca sa arati ca este o legenda sport si nu ceva cu tendinte sport pe 4 roti. Absolut toate piesele se pot gasi, majoritatea noi noute si nu sunt la un pret extravagant, evident asta tine de proprietar.

Eu sunt pro pentru ambele optinui, dar sa nu fie ceva intermediar, cum e cu aceasta masina, nici nu arata spectaculos si nici nu este calarit cum trebue.
Hexer is offline   Reply With Quote
Old 03-01-08, 21:17   #229
apline5

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 583
Default Re: Renault R12 Gordini

Quote:
Originally Posted by UniculSGM View Post
CUM ? NU POT SA CRED ! Mi-e mi-a zis ca e vopseaua originala ))))))))
n-am zis nimic pana acum ptr ca nu am vazut masina live , si de cate ori o vedeam pozele erau mici si de proasta calitate ...dar astea sunt superbe pun in valoare defectele ....pacat de masinuta ca are cam toate pe ea in afara de o tabla serioasa
auzisem cum ca ar avea ceva kilograme multe in plus de chit dar nu erau vizibile

Last edited by apline5; 03-01-08 at 21:21.
apline5 is offline   Reply With Quote
Old 03-01-08, 21:20   #230
expres
Renault Driver

Stage 5
 
expres's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,028
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Renault R12 Gordini

e Singurul gordini din romania care e afisat pe strazi sau mai sunt si altele da aia le tin in pivnita ? mie mi ar place si o replica )
expres is offline   Reply With Quote
Old 03-01-08, 23:31   #231
B 19 LHT

Stage 3
 
B 19 LHT's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 93
Member of:
[DACIA]
Talking Re: Renault R12 Gordini

Quote:
Originally Posted by expres View Post
e Singurul gordini din romania care e afisat pe strazi sau mai sunt si altele da aia le tin in pivnita ? mie mi ar place si o replica )
Replici au mai existat, una chiar a lui B 75 UAP din tinerete, cand inca visa la o gordina adevarata.
In ceea ce priveste vopseaua originala de pe GOR mai o are pe interiorul oalei cu seria de identificare.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	normal_050711_185920_exposure.jpg
Views:	873
Size:	79.1 KB
ID:	418371  
__________________
B 19 LHT is offline   Reply With Quote
Old 03-01-08, 23:52   #232
apline5

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 583
Default Re: Renault R12 Gordini

replici sunt multe si nu e chiar asa greu de realizat , dar UAP are unu autentic in proces de reconditionare ....
arata foarte bine RUP-ul dar era caroserie de prin 83 cred ...si nu prea mergea facuta chiar gorde ...avea lampi mari si bari de 1310
apline5 is offline   Reply With Quote
Old 04-01-08, 09:14   #233
mikkai

Stage 5
 
mikkai's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,121
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[Old School Cars]
Default Re: Renault R12 Gordini

84 ca are streasina scurta
mikkai is offline   Reply With Quote
Old 04-01-08, 11:03   #234
expres
Renault Driver

Stage 5
 
expres's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,028
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Renault R12 Gordini

asta rup e un gordini mai modern :P :P ....ce o vrea sa zica 3M ala ? hai k ma intereseaza gorde ^^
expres is offline   Reply With Quote
Old 04-01-08, 11:12   #235
LKS
Old School Cars

Stage 5
 
LKS's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,744
Member of:
[Moderators]
[Old School Cars]
[FOTO]
[DACIA]
Default Re: Renault R12 Gordini

Quote:
Originally Posted by expres View Post
asta rup e un gordini mai modern :P :P ....ce o vrea sa zica 3M ala ? hai k ma intereseaza gorde ^^

http://solutions.3m.com/wps/portal/3...cts2/ProdServ/
LKS is offline   Reply With Quote
Old 04-01-08, 11:49   #236
B 19 LHT

Stage 3
 
B 19 LHT's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 93
Member of:
[DACIA]
Default Re: Renault R12 Gordini

Caroseria era din 86 iar 3M foliile de pe geamuri.
B 19 LHT is offline   Reply With Quote
Old 04-01-08, 11:55   #237
B-11-AYG
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,641
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Renault R12 Gordini

http://www.mecaparts.com/Galerie/menu.php?choix=menu

marfa rau........
B-11-AYG is offline   Reply With Quote
Old 04-01-08, 12:03   #238
expres
Renault Driver

Stage 5
 
expres's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,028
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Renault R12 Gordini

hmm mersi de linkuri :P ...dar vreu r8 e prin tara ?
expres is offline   Reply With Quote
Old 05-01-08, 02:56   #239
B 75 UAP

Stage 3
 
B 75 UAP's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 155
Default Re: Renault R12 Gordini

Quote:
Originally Posted by LUCI BV 89 WRC View Post
SILVIULE ....POATE FACEM CUMVA SA IAU SI EU CEASURILE DE BORD MAI REPEDE:d
.......
Imi cer scuze, dar abia acum am citit mesajul tau de pe forum si nu ma pot abtine sa nu-l comentez..
Nu mi se pare corect ce faci.. Nu stiu daca ma cunosti, am vorbit ceva in particular (inca nu am aflat de unde ai id-ul meu), despre care nu cred ca era necesar sa afle toata tara..
Ti-am mai spus, nu-mi sta in fire sa ma bag in tot felul de combinatii de acest gen dar am incercat sa te ajut pentru ca mi-ai lasat impresia ca tu chiar iti doresti ceasurile alea. Admit ca a fost greseala mea, e a doua si ultima data cand imi iau o tzeapa de acest gen incercand sa ajut pe cineva care ma bate la cap si in seara de 31.12.2007, oferindu-mi o suma de bani pentru o anumita piesa, suma din care eu am mai scazut, ca sa aflu mai tarziu ca persoana care si-o dorea atat de mult e de fapt in imposibilitate de plata.
Sper sa intelegi ca mica ta distractie m-a costat un mare deficit de imagine in fata unor oameni pe care inca nu am avut placerea sa ii cunosc personal, dar de care sigur voi avea mare nevoie.
Nu prea agreez oamenii care se bat cu pumnii in piept ca fac din rahat bici, si cu investitii zero il fac sa si pocneasca.
De la bun inceput tu m-ai contactat pentru acele ceasuri si cred ca nu ti le putea gasi nimeni mai repede de 3 zile.. si in Franta!!
Pentru viitor, aviz amatorilor:
NU AM PIESE DE VANZARE! nu ma ocup cu asta si sunt de parere ca am depus prea mult efort fizic si financiar ca sa le strang, pentru a le vinde mai departe!! Daca pot ajuta pe cineva cu un sfat sau orice altceva, cu cea mai mare placere..
B 75 UAP is offline   Reply With Quote
Old 05-01-08, 10:47   #240
B 19 LHT

Stage 3
 
B 19 LHT's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 93
Member of:
[DACIA]
Default Re: Renault R12 Gordini

Acelasi LUCI BV 89 WRC imi trimite mie PM si-mi trage o mustruluiala zdravana pt ca m-am luat de un kitch de Dacie: "NU rade de o masina numita dacia!pentru ca tot timpul ma uit in retrovizoare si te vad ...pacat ca nu ma poti depasi....("iubita de putini,urata de multi,si va fii respectata de toti")"
Nepoate eu zic sa-ti vezi de treburile tale, sterge-te la nas si mai intai de toate onoreaza-ti cuvantul, asta ca o paranteza la ce am patit de revelion cu "dementul" de Silviu alias B 75 UAP care nu lasa lumea la PC pentru a vorbi el cu un pasionat din Brasov, si mai tarziu cu prietenii lui din Franta .
Scuze de off-topic dar nu ma pot abtine cand vad oameni de genul asta.
B 19 LHT is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -