16-07-06, 20:50
|
#1
|
Stock
Join Date: Jul 2006
Posts: 9
|
LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
Ma gandeam k poate am sa ajung sa primesc unele sfaturi in legatura cu designu' masinii... Am incercat sa o fac placuta ochiului, l inceput, sa imi placa mie, dupa care sa urmez sfaturile celorlalti "ochiosi"  Astept sfaturi...
|
|
|
16-07-06, 20:54
|
#2
|
Stock
Join Date: Jul 2006
Posts: 9
|
Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
Ma gandeam k poate am sa ajung sa primesc unele sfaturi in legatura cu designu' masinii... Am incercat sa o fac placuta ochiului, l inceput, sa imi placa mie, dupa care sa urmez sfaturile celorlalti "ochiosi"  Astept sfaturi...
|
|
|
16-07-06, 21:34
|
#3
|
 Stage 5
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,760
Member of: [Moderators] [PARTICIPANT CURSE] [VW] [Competitor CNCA]
|
Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
poti sa incepi cu un bodykit
|
|
|
18-07-06, 18:07
|
#4
|
|
Virtual Tuner
 Stage 5
Join Date: May 2006
Posts: 733
Member of: [X-Team Racing Club]
|
Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
si cu suspensie!!
|
|
|
18-07-06, 22:10
|
#5
|
 Stage 5
Join Date: Dec 2005
Posts: 591
Member of: [Old School Cars]
|
Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
de incepe cu jenti (ca doar nu pui bodykit adevaat pe jenti de tabla cu capace), suspensie sport so cobori ca loganu cum este mare nu arata bine si apoi eventual un bodykit. nu exista o reteta a tuningului, faci cum ai bani si cam cum iti place, mai furi o ide din dreapta-stanga........
|
|
|
18-07-06, 22:46
|
#6
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2006
Posts: 521
|
Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
dupa parerea mea acele aparatori de la roti( presuri) strica tot aspectul masinii chiar daca sunt utile....asta nu numai la a ta, ci in general ,mie mi se pare ca orice logan cu presuri arata a tractoras....poate e doar o opinie.eu zic sa l cobori putin...si asa iesi mai ieftin decat cu un bodykit...si sa i tragi niste foli sau sa ti ionizezi geamurile + sa o incalti cu niste jante de 16 min....cred ca ar arata mult mai bine
|
|
|
19-07-06, 02:14
|
#7
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,002
|
Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
foarte fitzos loganul tau !!! e de curse??
|
|
|
20-07-06, 09:16
|
#8
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2006
Posts: 521
|
Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
Quote:
|
Originally Posted by RaZv
 Daca ii pui jante de minim 16 " masina asta nu mai pleaca de pe loc  Asta nu e masina de facut tunning pe ea si nici de curse....Ce curse sa faci cu 65 de cai?! Poate concurezi cu Aro  Logan-ul e masina de carat butoaie 
|
loganu' isi face mai mult decat onorabil treaba la bani pe care ii dai pe el.....si decat sa mi iau nu stiu ce astra refuzata de nemti sau vreun golf 4 diesel si obosit ...mai bine un logan nou....si in ceea ce priveste motorul cel mai slab are 75cp si nu e chiar asa de puturos....iar mai nou a aparut si varianta 1.6 110 cai.....
|
|
|
20-07-06, 09:45
|
#9
|
 Stage 4
Join Date: Aug 2005
Posts: 212
|
Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
Quote:
|
Originally Posted by GIULY
loganu' isi face mai mult decat onorabil treaba la bani pe care ii dai pe el.....si decat sa mi iau nu stiu ce astra refuzata de nemti sau vreun golf 4 diesel si obosit ...mai bine un logan nou....si in ceea ce priveste motorul cel mai slab are 75cp si nu e chiar asa de puturos....iar mai nou a aparut si varianta 1.6 110 cai.....
|
De cand a aparut 1.6 cu 110 cp (pe piata..)??!?!?! k nu am auzit pana acuma. Stiam k ar fi vorba k o sa-l puna dupa ce ii fac si facelift. Si asta mai repede de 1 an nu o sa se prea intample.
|
|
|
20-07-06, 12:07
|
#10
|
Stage 1
Join Date: Jun 2006
Posts: 21
|
Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
Quote:
|
Originally Posted by GIULY
loganu' isi face mai mult decat onorabil treaba la bani pe care ii dai pe el.....si decat sa mi iau nu stiu ce astra refuzata de nemti sau vreun golf 4 diesel si obosit ...mai bine un logan nou....si in ceea ce priveste motorul cel mai slab are 75cp si nu e chiar asa de puturos....iar mai nou a aparut si varianta 1.6 110 cai.....
|
la banii care ii dai pe el poti sa iti iei ceva mult mai bun .. de ex un fiat albea dala nou
|
|
|
20-07-06, 12:12
|
#11
|
 Stage 4
Join Date: Jul 2006
Posts: 265
|
Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
110 caluti la logan..:O:O:O e adevarat..?
|
|
|
20-07-06, 14:33
|
#12
|
|
Virtual Tuner
 Stage 5
Join Date: May 2006
Posts: 733
Member of: [X-Team Racing Club]
|
Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
da e adevarat si va aparea odata cu faceliftu!
in toamna la salonul auto de la Paris
|
|
|
21-07-06, 11:45
|
#13
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,002
|
Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
evill cati km ai cu fiatul ca am un prieten cu un stilo jtd 3 usi care are numai probleme cu ea bine ........nu grave marunte: un rulment, un cablu de ambreiaj, discuri, un scartait, cutie schimbata, furtun turbo a 2-a oara schimbat, bucsaraie si el era incantat de fiat dar cand ii zicea lumea ca fiatul nu e maisna de romania se contrazicea si acum ca are cu ea aproape 50.000km si a vazut cate a schimbat la maisna noua si ingrijita ......... a zis ca mai bine nu o lua
|
|
|
21-07-06, 12:39
|
#14
|
Stage 3
Join Date: Nov 2005
Posts: 161
|
Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
Imi trimiti si mie un PM sa-mi spui de unde ai cumparat chestiile alea care se pun pe rama ushii si un pretz te rog?!!!
|
|
|
22-07-06, 11:22
|
#15
|
Stock
Join Date: Jul 2006
Posts: 9
|
Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
Last edited by casca2000ro; 22-07-06 at 11:27.
|
|
|
|
|