Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Dacia tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 16-07-06, 20:50   #1
casca2000ro

Stock
 
casca2000ro's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 9
Thumbs up LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)

Ma gandeam k poate am sa ajung sa primesc unele sfaturi in legatura cu designu' masinii... Am incercat sa o fac placuta ochiului, l inceput, sa imi placa mie, dupa care sa urmez sfaturile celorlalti "ochiosi" Astept sfaturi...
casca2000ro is offline   Reply With Quote
Old 16-07-06, 20:54   #2
casca2000ro

Stock
 
casca2000ro's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 9
Default Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)

Ma gandeam k poate am sa ajung sa primesc unele sfaturi in legatura cu designu' masinii... Am incercat sa o fac placuta ochiului, l inceput, sa imi placa mie, dupa care sa urmez sfaturile celorlalti "ochiosi" Astept sfaturi...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture 268.jpg
Views:	378
Size:	473.7 KB
ID:	126506   Click image for larger version

Name:	Picture 269.jpg
Views:	353
Size:	543.6 KB
ID:	126507   Click image for larger version

Name:	Picture 274.jpg
Views:	763
Size:	542.1 KB
ID:	126508  

Click image for larger version

Name:	Picture 275.jpg
Views:	278
Size:	554.6 KB
ID:	126509   Click image for larger version

Name:	Picture 277.jpg
Views:	646
Size:	463.5 KB
ID:	126510  
casca2000ro is offline   Reply With Quote
Old 16-07-06, 21:34   #3
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,760
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)

poti sa incepi cu un bodykit
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 18-07-06, 18:07   #4
Lukian_XXX
Virtual Tuner

Stage 5
 
Lukian_XXX's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 733
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)

si cu suspensie!!
Lukian_XXX is offline   Reply With Quote
Old 18-07-06, 22:10   #5
axxro

Stage 5
 
axxro's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 591
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)

de incepe cu jenti (ca doar nu pui bodykit adevaat pe jenti de tabla cu capace), suspensie sport so cobori ca loganu cum este mare nu arata bine si apoi eventual un bodykit. nu exista o reteta a tuningului, faci cum ai bani si cam cum iti place, mai furi o ide din dreapta-stanga........
axxro is offline   Reply With Quote
Old 18-07-06, 22:46   #6
GIULY

Stage 5
 
GIULY's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 521
Default Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)

dupa parerea mea acele aparatori de la roti( presuri) strica tot aspectul masinii chiar daca sunt utile....asta nu numai la a ta, ci in general ,mie mi se pare ca orice logan cu presuri arata a tractoras....poate e doar o opinie.eu zic sa l cobori putin...si asa iesi mai ieftin decat cu un bodykit...si sa i tragi niste foli sau sa ti ionizezi geamurile + sa o incalti cu niste jante de 16 min....cred ca ar arata mult mai bine
GIULY is offline   Reply With Quote
Old 19-07-06, 02:14   #7
TufY

Stage 5
 
TufY's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,002
Default Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)

foarte fitzos loganul tau !!! e de curse??
TufY is offline   Reply With Quote
Old 20-07-06, 09:16   #8
GIULY

Stage 5
 
GIULY's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 521
Default Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)

Quote:
Originally Posted by RaZv
Daca ii pui jante de minim 16 " masina asta nu mai pleaca de pe loc Asta nu e masina de facut tunning pe ea si nici de curse....Ce curse sa faci cu 65 de cai?! Poate concurezi cu Aro Logan-ul e masina de carat butoaie
loganu' isi face mai mult decat onorabil treaba la bani pe care ii dai pe el.....si decat sa mi iau nu stiu ce astra refuzata de nemti sau vreun golf 4 diesel si obosit ...mai bine un logan nou....si in ceea ce priveste motorul cel mai slab are 75cp si nu e chiar asa de puturos....iar mai nou a aparut si varianta 1.6 110 cai.....
GIULY is offline   Reply With Quote
Old 20-07-06, 09:45   #9
Xender

Stage 4
 
Xender's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 212
Default Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)

Quote:
Originally Posted by GIULY
loganu' isi face mai mult decat onorabil treaba la bani pe care ii dai pe el.....si decat sa mi iau nu stiu ce astra refuzata de nemti sau vreun golf 4 diesel si obosit ...mai bine un logan nou....si in ceea ce priveste motorul cel mai slab are 75cp si nu e chiar asa de puturos....iar mai nou a aparut si varianta 1.6 110 cai.....
De cand a aparut 1.6 cu 110 cp (pe piata..)??!?!?! k nu am auzit pana acuma. Stiam k ar fi vorba k o sa-l puna dupa ce ii fac si facelift. Si asta mai repede de 1 an nu o sa se prea intample.
Xender is offline   Reply With Quote
Old 20-07-06, 12:07   #10
evill

Stage 1
 
evill's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 21
Default Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)

Quote:
Originally Posted by GIULY
loganu' isi face mai mult decat onorabil treaba la bani pe care ii dai pe el.....si decat sa mi iau nu stiu ce astra refuzata de nemti sau vreun golf 4 diesel si obosit ...mai bine un logan nou....si in ceea ce priveste motorul cel mai slab are 75cp si nu e chiar asa de puturos....iar mai nou a aparut si varianta 1.6 110 cai.....
la banii care ii dai pe el poti sa iti iei ceva mult mai bun .. de ex un fiat albea dala nou
evill is offline   Reply With Quote
Old 20-07-06, 12:12   #11
Cr1Sty_xxl

Stage 4
 
Cr1Sty_xxl's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 265
Default Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)

110 caluti la logan..:O:O:O e adevarat..?
Cr1Sty_xxl is offline   Reply With Quote
Old 20-07-06, 14:33   #12
Lukian_XXX
Virtual Tuner

Stage 5
 
Lukian_XXX's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 733
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)

da e adevarat si va aparea odata cu faceliftu!
in toamna la salonul auto de la Paris
Lukian_XXX is offline   Reply With Quote
Old 21-07-06, 11:45   #13
TufY

Stage 5
 
TufY's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,002
Default Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)

evill cati km ai cu fiatul ca am un prieten cu un stilo jtd 3 usi care are numai probleme cu ea bine ........nu grave marunte: un rulment, un cablu de ambreiaj, discuri, un scartait, cutie schimbata, furtun turbo a 2-a oara schimbat, bucsaraie si el era incantat de fiat dar cand ii zicea lumea ca fiatul nu e maisna de romania se contrazicea si acum ca are cu ea aproape 50.000km si a vazut cate a schimbat la maisna noua si ingrijita ......... a zis ca mai bine nu o lua
TufY is offline   Reply With Quote
Old 21-07-06, 12:39   #14
TheMagicPenguin

Stage 3
 
TheMagicPenguin's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 161
Question Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)

Imi trimiti si mie un PM sa-mi spui de unde ai cumparat chestiile alea care se pun pe rama ushii si un pretz te rog?!!!
TheMagicPenguin is offline   Reply With Quote
Old 22-07-06, 11:22   #15
casca2000ro

Stock
 
casca2000ro's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 9
Default Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)

Mah... sincer sa fiu, chestiile alea le-am pus cu ajutorul unui tovarash mai "tziganos" care isi duce veacul prin VITAN... "Chestiile alea d p rama usii" sunt simple autocolante din comertz(mate) Important e rezultatul final in sine... decat istoria lui, nu?!?!?!?
Dak vrei 1 pretz... 5roni materialul+o stela

Last edited by casca2000ro; 22-07-06 at 11:27.
casca2000ro is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2026 4Tuning -