Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dacia tuning (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning.html)
-   -   LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning) (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning/20574-logan-fitzos-personal-tuning.html)

casca2000ro 16-07-06 20:50

LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
Ma gandeam k poate am sa ajung sa primesc unele sfaturi in legatura cu designu' masinii... Am incercat sa o fac placuta ochiului, l inceput, sa imi placa mie, dupa care sa urmez sfaturile celorlalti "ochiosi" :shock: Astept sfaturi...;)

casca2000ro 16-07-06 20:54

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
5 Attachment(s)
Ma gandeam k poate am sa ajung sa primesc unele sfaturi in legatura cu designu' masinii... Am incercat sa o fac placuta ochiului, l inceput, sa imi placa mie, dupa care sa urmez sfaturile celorlalti "ochiosi":shock: Astept sfaturi...;)

Bigu 16-07-06 21:34

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
poti sa incepi cu un bodykit

Lukian_XXX 18-07-06 18:07

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
si cu suspensie!!

axxro 18-07-06 22:10

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
de incepe cu jenti (ca doar nu pui bodykit adevaat pe jenti de tabla cu capace), suspensie sport so cobori ca loganu cum este mare nu arata bine si apoi eventual un bodykit. nu exista o reteta a tuningului, faci cum ai bani si cam cum iti place, mai furi o ide din dreapta-stanga........

GIULY 18-07-06 22:46

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
dupa parerea mea acele aparatori de la roti( presuri) strica tot aspectul masinii chiar daca sunt utile....asta nu numai la a ta, ci in general ,mie mi se pare ca orice logan cu presuri arata a tractoras....poate e doar o opinie.eu zic sa l cobori putin...si asa iesi mai ieftin decat cu un bodykit...si sa i tragi niste foli sau sa ti ionizezi geamurile + sa o incalti cu niste jante de 16 min....cred ca ar arata mult mai bine:-)

TufY 19-07-06 02:14

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
foarte fitzos loganul tau !!! e de curse??

GIULY 20-07-06 09:16

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
Quote:

Originally Posted by RaZv
:lol: Daca ii pui jante de minim 16 " masina asta nu mai pleaca de pe loc:!: Asta nu e masina de facut tunning pe ea si nici de curse....Ce curse sa faci cu 65 de cai?! Poate concurezi cu Aro:D Logan-ul e masina de carat butoaie:twisted:

loganu' isi face mai mult decat onorabil treaba la bani pe care ii dai pe el.....si decat sa mi iau nu stiu ce astra refuzata de nemti sau vreun golf 4 diesel si obosit ...mai bine un logan nou....si in ceea ce priveste motorul cel mai slab are 75cp si nu e chiar asa de puturos....iar mai nou a aparut si varianta 1.6 110 cai.....

Xender 20-07-06 09:45

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
Quote:

Originally Posted by GIULY
loganu' isi face mai mult decat onorabil treaba la bani pe care ii dai pe el.....si decat sa mi iau nu stiu ce astra refuzata de nemti sau vreun golf 4 diesel si obosit ...mai bine un logan nou....si in ceea ce priveste motorul cel mai slab are 75cp si nu e chiar asa de puturos....iar mai nou a aparut si varianta 1.6 110 cai.....

De cand a aparut 1.6 cu 110 cp (pe piata..)??!?!?! k nu am auzit pana acuma. Stiam k ar fi vorba k o sa-l puna dupa ce ii fac si facelift. Si asta mai repede de 1 an nu o sa se prea intample.

evill 20-07-06 12:07

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
Quote:

Originally Posted by GIULY
loganu' isi face mai mult decat onorabil treaba la bani pe care ii dai pe el.....si decat sa mi iau nu stiu ce astra refuzata de nemti sau vreun golf 4 diesel si obosit ...mai bine un logan nou....si in ceea ce priveste motorul cel mai slab are 75cp si nu e chiar asa de puturos....iar mai nou a aparut si varianta 1.6 110 cai.....

la banii care ii dai pe el poti sa iti iei ceva mult mai bun .. de ex un fiat albea dala nou

Cr1Sty_xxl 20-07-06 12:12

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
110 caluti la logan..:O:O:O e adevarat..?

Lukian_XXX 20-07-06 14:33

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
da e adevarat si va aparea odata cu faceliftu!
in toamna la salonul auto de la Paris

TufY 21-07-06 11:45

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
evill cati km ai cu fiatul ca am un prieten cu un stilo jtd 3 usi care are numai probleme cu ea bine ........nu grave marunte: un rulment, un cablu de ambreiaj, discuri, un scartait, cutie schimbata, furtun turbo a 2-a oara schimbat, bucsaraie si el era incantat de fiat dar cand ii zicea lumea ca fiatul nu e maisna de romania se contrazicea si acum ca are cu ea aproape 50.000km si a vazut cate a schimbat la maisna noua si ingrijita ......... a zis ca mai bine nu o lua

TheMagicPenguin 21-07-06 12:39

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
Imi trimiti si mie un PM sa-mi spui de unde ai cumparat chestiile alea care se pun pe rama ushii si un pretz te rog?!!! :-)

casca2000ro 22-07-06 11:22

Re: LOGAN... mai "fitzos"(personal tuning)
 
Mah... sincer sa fiu, chestiile alea le-am pus cu ajutorul unui tovarash mai "tziganos" care isi duce veacul prin VITAN... "Chestiile alea d p rama usii" sunt simple autocolante din comertz(mate):lol: Important e rezultatul final in sine... decat istoria lui, nu?!?!?!? ;)8)
Dak vrei 1 pretz... 5roni materialul+o stela;) :lol:


All times are GMT +2. The time now is 09:19.

- Copyright 2026 4Tuning