Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Dacia tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 01-02-12, 16:42   #211
serghey

Stage 3
 
serghey's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 113
Member of:
[CSR]
Default Re: Dacia Logan-Cluj

adevarul e ca iesea mult mai ieftin cu 2 lupe si cu o vopsea verde....
serghey is offline   Reply With Quote
Old 01-02-12, 18:13   #212
Alejandro
Ford Driver

Stage 5
 
Alejandro's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,522
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: Dacia Logan-Cluj

da si cu plafonu tapitat in carouri )
Alejandro is offline   Reply With Quote
Old 01-02-12, 19:07   #213
stefiPJJ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
stefiPJJ's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,979
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
Default Re: Dacia Logan-Cluj

Vorbiti de KYS.. adevaru e ca e penala rau...cum dracu sa ai airride si jante "bling bling ca la Hamericani" , cum sa faci asa ceva cand mai bine pui flexu pe ea , pe arcuri.. bagam si niste kile de fibra...iese bomba. ce dracu sunt alea suspensii reglabile...airride...cand merge si cu flexu

Alejandro - las-o ca macane Vad ca ai vrea si tu roti verzi...cel putin asta visezi, dupa semnatura...asa e..e penal =)) Da-o dracu ca vorbesti aiurea.

UFO - nu vreaus a intelegi gresit. Nu e vorba de voi, munca, lucrarea, calitatea, n-o comentez, comentez gustul omului. Si e pur parerea mea, poti sa ma obligi sa-mi placa? Nici tie nu iti place a mea...e ok...difera gusturile. Cu alte roti si alte faruri probabil va fimai ok, si niste poze cu ea spalata.
__________________
stefiPJJ is offline   Reply With Quote
Old 01-02-12, 19:21   #214
FAST&FURIOUS

Stage 5
 
FAST&FURIOUS's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,076
Member of:
[CSR]
[DACIA]
Default Re: Dacia Logan-Cluj

Quote:
Originally Posted by stefiPJJ View Post
Vorbiti de KYS.. adevaru e ca e penala rau...cum dracu sa ai airride si jante "bling bling ca la Hamericani" , cum sa faci asa ceva cand mai bine pui flexu pe ea , pe arcuri.. bagam si niste kile de fibra...iese bomba. ce dracu sunt alea suspensii reglabile...airride...cand merge si cu flexu

Alejandro - las-o ca macane Vad ca ai vrea si tu roti verzi...cel putin asta visezi, dupa semnatura...asa e..e penal =)) Da-o dracu ca vorbesti aiurea.

UFO - nu vreaus a intelegi gresit. Nu e vorba de voi, munca, lucrarea, calitatea, n-o comentez, comentez gustul omului. Si e pur parerea mea, poti sa ma obligi sa-mi placa? Nici tie nu iti place a mea...e ok...difera gusturile. Cu alte roti si alte faruri probabil va fimai ok, si niste poze cu ea spalata.
Imi place ca acum ridici in slavi suspensia sport sau airride-ul si ai dreptate ca este ce trebuie la o masina (nu improvizatii gen ''flextuning'' sau altele)dar ai sarit in sus cand eu ti-am atras atentia in alta parte ca masini cu improvizatii gen ''flextuning'' nu au ce cauta unde le-ai pus tu:https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tu...nce-works.html
Legat de gusturi si stiluri de tuning raman la parerea ca toti suntem diferiti.
Ps.
Cu toate ca este ger afara inca nu a crapat fibra nici la mine dupa aproape 4 ani nici la colegul cu loganul prezentat aici.

Last edited by FAST&FURIOUS; 01-02-12 at 19:37.
FAST&FURIOUS is offline   Reply With Quote
Old 01-02-12, 19:51   #215
tigermotorsport
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
tigermotorsport's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 567
Member of:
[Opel]
[CSR]
Default Re: Dacia Logan-Cluj

normal ca nu place la oameni... ca mai nou toata lumea numa masini stock cu airride are in cap... daca nu e stock masina nu mai conteaza nimic... sincer nici mie nu imi plac toate detaliila la loganul lui cozo, da de aici si pana a zice ca is bani aruncati pe fereastra e cale lunga... oricum, daca te gandesti un pic orice ban cheltuit pe modificarea masinii e ban pierdut, ca nu ai cum sa-l recuperezi... da in fine, nu vreau sa intru in polemici, ca nu am cu cine....
__________________
I will rest when i am dead.
tigermotorsport is offline   Reply With Quote
Old 01-02-12, 19:55   #216
stefiPJJ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
stefiPJJ's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,979
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
Default Re: Dacia Logan-Cluj

Quote:
Originally Posted by FAST&FURIOUS View Post
Imi place ca acum ridici in slavi suspensia sport sau airride-ul si ai dreptate ca este ce trebuie la o masina (nu improvizatii gen ''flextuning'' sau altele)dar ai sarit in sus cand eu ti-am atras atentia in alta parte ca masini cu improvizatii gen ''flextuning'' nu au ce cauta unde le-ai pus tu:https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tu...nce-works.html
Legat de gusturi si stiluri de tuning raman la parerea ca toti suntem diferiti.
Ps.
Cu toate ca este ger afara inca nu a crapat fibra nici la mine dupa aproape 4 ani nici la colegul cu loganul prezentat aici.
Acolo, recunosc, am inteles gresit ce ai vrut sa zici. Deci e greu ca la o dacie 1300-1310 sa ii pui suspensie sport "de fabrica" nu..arcuri taiate si amortizoare scurtate si intarite.
stefiPJJ is offline   Reply With Quote
Old 01-02-12, 21:40   #217
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: Dacia Logan-Cluj

Eu nu am zis ca au fost bani aruncati de pomana, am zis doar ca am rezerve de cum va arata produsul la final iar pentru asta as putea argumenta urmatoarele minusuri , din punctul meu de vedere ( care pana la urma nu trebuiesc luate in seama) :
- combinatia shaved cu wide body si cu kituri masive + eleron mare
- daca tot a anulat incuietorile spate de ce nu a anulat macar si incuietorile de la usile fata
- distanta enorma de la anvelopa pana la aripi - se pastreaza inca moda anilor 2000 cand masinile se faceau "low" doar din prelungirea barilor si a pragurilor
- un mare minus mai sunt jantele, dar daca s-a comunicat ca se vor schimba...astept cu nerabdare noile jante.
- nu sunt un fan al combinatiilor de mai multe culori pe masina

Trebuie sa stiti ca pot sa apreciez ce e frumos si daca este alt stil decat cel adoptat de mine.
In aceeasi masura, imi pot exprima parerile despre o masina/proiect asa cum si altii si le exprima in cazul meu ( de bine sau de rau ). De aceea este forum...
@alejandro - mestere, eu am facut ceva din masina mea, prin care sunt cunoscut in tara. Tu din pacate, vei ramane un anonim si cred ca de aici vine frustrarea ta. Asa ca te rog sa nu mai comentezi la adresa mea decat dupa ce ai lasat in urma ceva si acel ceva sa nu fie doar un miros de spray ieftin...

Bafta UFO , in urmatoarele proiecte !
__________________
Niciodata nu te certa cu un idiot. Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!
My KYS
Comercializare suspensii pe aer, custom: FB Airride Custom Romania office@suspensiipeaer.ro


LIKE PLS : https://www.facebook.com/pages/Airrid...5062914?ref=hl

www.suspensiipeaer.ro
B-61-KYS is offline   Reply With Quote
Old 01-02-12, 22:09   #218
Alejandro
Ford Driver

Stage 5
 
Alejandro's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,522
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: Dacia Logan-Cluj

KYS ma faci sa rad ) asa de bine n-am mai ras de multa vreme!
1. Ai facut si tu o vopsea mata/colantare mata ca sincer nu-mi dau seama ce e - nici nu ma chinui sa aflu ce e - pierdere inutila de vreme
2. Ai dus masina in atelier sa iti faca modificarile in fibra de sticla - daca erai mare meserias ti-o modificai singur cap coada!
3. Nu sunt frustrat! Nu am de ce - eu vara ma relaxez pe 2 roti - iarna ma folosesc de masina - masina e o utilitate - mai ales Loganu care fara multi bani nu faci mare branza! Respect pt Groza ce-a facut cu Loganu lui - ala e tuning (tuning provine de la "tune" - a ajusta - ajustarea parametrilor de functionare a unui vehicul)! Respect pt BBI, si pentru toti ceilalti care or avut tupeu sa isi bage banii MAI INTAI IN MOTORUL MASINI - aspectul e pe locul 2!
4. Ai dreptate - n-ai zis tu ca sunt bani aruncati in vant - poate m-am grabit sa comentez la adresa ta - aici recunosc e gafa mea!
__________________
Yamaha FZR 600R biker
ex - Kawasaki biker
Prowd OWNER of a FORD FOCUS MK1 Turnier GHIA
ex-Logan Driver
Pedal to the metal!!!
Alejandro is offline   Reply With Quote
Old 01-02-12, 22:14   #219
stefiPJJ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
stefiPJJ's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,979
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
Default Re: Dacia Logan-Cluj

Alejandro, trecand peste injuraturile de mare PORC pe care mi le-ai adresat in PM, fapt care arata de fapt de unde te tragi, probabil de la coada vacii, gura cortului, fundul ceaonului....etc, tin sa iti spun ca nu stii ce insemna TUNING, connform DEX : TÚNING, tuninguri, s. n. Acțiune sau preocupare de a îmbunătăți, regla sau particulariza caracteristicile funcționale sau estetice ale unui sistem tehnic existent; cu largă utilizare în sintagma tuning auto. – Din engl. tuning (acord fin).
stefiPJJ is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 08:50   #220
TwentyOne
VW Driver

Stage 5
 
TwentyOne's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 736
Member of:
[VW]
Default Re: Dacia Logan-Cluj

@Alejandro, ne arati si noua loganul tau, se vedem ce a iesit din manuta ta? Vad ca e usor sa iei in ras masinile altora.
Ciudat e ca vopseaua de pe KYS + suspensia, fac cat toata masina ta.
__________________
Golf mk2 Gti 16v
TwentyOne is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 09:42   #221
ynp_46
Dacia Driver

Stage 5
 
ynp_46's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,590
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia Logan-Cluj

Atat comentati aiurea, sa stiti ca nu exista numai stance sunt foarte multe tipuri de tuning. Ar trebui sa fim o comunitate dar majoritatea ne injuram intre noi si avem ura unul pe altul. UFOa facut masina pt. un client iar acel client a fost satisfacut.
ON: De apreciat ce a facut UFO, a facut masini destul de reusite fata de altii. Mie imi place masina.
ynp_46 is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 09:44   #222
alexufo
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
alexufo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 2,904
Member of:
[CSR]
[DACIA]
[PEUGEOT]
[CITROEN]
[Competitor CNCA]
Default Re: Dacia Logan-Cluj

eu zic sa nu va mai certati ca e degeaba
intradevar... il tot bat la cap sa schimbam jantele si cand o facem va disparea una din marile probleme ale masinii..,distanta intre aripa si roata
culorile.....rosu +negru sunt trecute in talon asa ca... a ramas tot asa la cererea clientului
clantele nu s-au scos pe usile fata deoarece desi am fost impotriva ..tot am pus lambo pe logan si prin urmare e un kit universal.cu totii stim calitatea lor ..daca era LSD sigur nu mai existau clantele pe fata . nu vroiam sa ajung in situatia ca se strica ceva la balamale si sa ramana omu cu usa inchisa si fara vreo posibilitate de a deschide sau repara ceva..
si inca un minus .. cu toata lucrarea m-am incadrat intr-un buget pe care l-am depasit si a trebuit sa suport eu diferenta din respect pt client.luand in considerare si criza aceasta a fost o perioada mai grea ..cel putin pt mine lucru pe care m-a incurcat foarte mult
bafta si voua la proiecte.

p.s.urmatorul proiect va fi tot un logan...cel personal
__________________
Team C.S.R.
alexufo is offline   Reply With Quote
Old 03-02-12, 14:26   #223
ggd_87
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
ggd_87's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,644
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
[BMW]
Default Re: Dacia Logan-Cluj

Sper ca s-au incheiat toate discutiile gen MIRC sau mai stiu eu ce!
Las aceste discutii pana maine, ca sa le vada fiecare ... maine o sa le sterg. aveti ceva de discutat, cu ajutorul PM-urilor, messenger (se pot face conferinte), etc.
Aici e prezentata o masina, ai intrat, ti-ai zis parerea, ca d`aia e pe forum si atat, da nu ca voi sa incepi sa te certi si sa umplii o pagina cu discutii in afara subiectului.
Vreti comparatii intre masini, facem un POLL, voteaza fiecare si gata.
Asta ca sa nu dau si cate un avertisment, 2 pentru jigniri!
__________________
ggd_87 is offline   Reply With Quote
Old 22-09-12, 00:19   #224
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Dacia Logan-Cluj

cum mai merge proiectul?
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 16-12-12, 18:58   #225
uratzelul_flo

Stage 4
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 173
Default Re: Dacia Logan-Cluj

KYS BOY habar n-ai cum e sa faci totul cu MANA TA si sa pui suflet inca de la bun incepu, si tu te lauzi ca ai lasat ceva in urma....CE?...Filmuletele de pe youtube?
__________________
valeriuciprianeunbos

Last edited by uratzelul_flo; 16-12-12 at 19:00.
uratzelul_flo is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -