Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Dacia tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 06-01-11, 23:21   #181
alexufo
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
alexufo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 2,904
Member of:
[CSR]
[DACIA]
[PEUGEOT]
[CITROEN]
[Competitor CNCA]
Default Re: Dacia Logan-Cluj

jantele sunt la linie
alexufo is offline   Reply With Quote
Old 07-01-11, 08:39   #182
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Dacia Logan-Cluj

Quote:
Originally Posted by Alejandro View Post
da spune tu sincer la care masina din fabrica nu par rotile intrate sub caroserie? chiar daca aici vorbim de masini modificate niciodata nu vei putea sa ai roti la linie cu aripa sau mai scoasa inafara caroseriei deoarece la incarcari mari sau denivelari cauciucul va freca in aripa! Factorul utilitate va fi DIMINUAT foarte mult atunci!
cred totusi ca la o masina modificata factorul utilitate este pe un plan mai putin important , de exemplu , eu am un citroen xsara , jante 9j , gume intinse , distantiere .....jantele sunt foarte putin iesite de sub caroserie , masina a fost coborata cat s-a putut ( arcuri , bara torsiune) suspensia a fost intarita , si iintr-adevar la denivelari imi freaca buza de la aripa in guma ( doar pe spate ) ...solutia? doar 2 persoane in masina atat .....unde vreau eu sa ajung e ca cei care isi modifica masinile sunt dispusi sa renunte la o parte din factorul utilitate , doar nu cari cartofi , scule etc cu masina modificata
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 07-01-11, 11:48   #183
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Dacia Logan-Cluj

Quote:
Originally Posted by Alejandro View Post
da spune tu sincer la care masina din fabrica nu par rotile intrate sub caroserie? chiar daca aici vorbim de masini modificate niciodata nu vei putea sa ai roti la linie cu aripa sau mai scoasa inafara caroseriei deoarece la incarcari mari sau denivelari cauciucul va freca in aripa! Factorul utilitate va fi DIMINUAT foarte mult atunci!
Ti-a raspuns Ricko in locul meu.
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 07-01-11, 11:58   #184
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: Dacia Logan-Cluj

alejandro, aici nu vb de o masina de serie..... se intampla..TUNING
B-61-KYS is offline   Reply With Quote
Old 07-01-11, 15:37   #185
Alejandro
Ford Driver

Stage 5
 
Alejandro's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,522
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: Dacia Logan-Cluj

KYS-ule lasa-ma tu cu ideile tale!
Da Rycko ai dreptate - factorul utilitate este MULT DIMINUAT dar ce faci cand situatia te streseaza sa cari inca 2 persoane in plus poate uneori chiar ai nevoie sa ai 4 persoane in masina sau 2 persoane si ceva bagaj in portbagaj!
NIMENI N-A MENTIONAT NIMIC DE CARAT CARTOFI!
Stiu ca multi au fitze in cap ca or ajuns sa aiba jante de 18" pe Logan si ca au castigat premii peste premii la saloane de tuning! Insa tin sa amintesc Groza a facut tuning, VLAD PVS (cu Revotuning) au facut tuning si multi altii... ALEXUFO a lucrat multe masini, la fel si tu ricko, si la tine e frumoasa masina!
Cam atat am de zis pe acest thread fiindca nu vreau sa poluez!
__________________
Yamaha FZR 600R biker
ex - Kawasaki biker
Prowd OWNER of a FORD FOCUS MK1 Turnier GHIA
ex-Logan Driver
Pedal to the metal!!!
Alejandro is offline   Reply With Quote
Old 07-01-11, 15:56   #186
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Dacia Logan-Cluj

Quote:
Originally Posted by Alejandro View Post
KYS-ule lasa-ma tu cu ideile tale!
Da Rycko ai dreptate - factorul utilitate este MULT DIMINUAT dar ce faci cand situatia te streseaza sa cari inca 2 persoane in plus poate uneori chiar ai nevoie sa ai 4 persoane in masina sau 2 persoane si ceva bagaj in portbagaj!
NIMENI N-A MENTIONAT NIMIC DE CARAT CARTOFI!
Stiu ca multi au fitze in cap ca or ajuns sa aiba jante de 18" pe Logan si ca au castigat premii peste premii la saloane de tuning! Insa tin sa amintesc Groza a facut tuning, VLAD PVS (cu Revotuning) au facut tuning si multi altii... ALEXUFO a lucrat multe masini, la fel si tu ricko, si la tine e frumoasa masina!
Cam atat am de zis pe acest thread fiindca nu vreau sa poluez!

ms de apreciere , cand vine vorba de bagaje , mai multe persoane ai un singur lucru de facut .........dai muzica mai tare sa nu auzi cum freaca )))... la mine functioneaza ....ufo poate confirma )))))))
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 09:42   #187
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: Dacia Logan-Cluj

[QUOTE=Alejandro;3962676]KYS-ule lasa-ma tu cu ideile tale!

Stiu ca multi au fitze in cap ca or ajuns sa aiba jante de 18" pe Logan si ca au castigat premii peste premii la saloane de tuning! Insa tin sa amintesc Groza a facut tuning, VLAD PVS (cu Revotuning) au facut tuning si multi altii...


Sunt inclus in mentionarile tale sau mi se pare ? Vad ca esti cam recalcitrant cand vine vb de mine, cu toate ca nu ti-am zis nimic. Am rugamintea sa-ti revizuiesti putin limbajul , fata de mine, ptr ca si eu de fiecare data ti-am vb frumos!

PS. Nu inteleg de ce este bagat groza in aceasta discutie intr-ucat el s-a axact STRICT , pana acum , pe tuning motor/performante , masina lui fiind pregatita ptr DRAG.

Astept, totusi, raspunsul la intrebarea mea....
__________________
Niciodata nu te certa cu un idiot. Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!
My KYS
Comercializare suspensii pe aer, custom: FB Airride Custom Romania office@suspensiipeaer.ro


LIKE PLS : https://www.facebook.com/pages/Airrid...5062914?ref=hl

www.suspensiipeaer.ro
B-61-KYS is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 10:25   #188
Alejandro
Ford Driver

Stage 5
 
Alejandro's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,522
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: Dacia Logan-Cluj

Pai KYS ti-am raspuns cum am simtit ca mi-ai raspuns si tu "peste picior" cand ai zis ca "aici se intampla tuning" ce vrea sa insemne acel raspuns? Ca eu n-as cunoaste definitia termenului tuning sau?Fiecare are dreptu sa-si exprime parerea pe acest forum! Tuning dupa cum bine stii provine din limba engleza si inseamna a acorda, a seta in cazul nostru setarea unei masini - oriunde ai fi banuiesc ca iei in calcul si factorul utilitate ca doar nu esti bogatas sa ai inca 4 masini pe langa cea care o modifici... cam asta vroiam sa zic cand am facut referire la cauciucurile putin sub nivelu aripi...
Exemplu concret Rycko - chiar el a zis ca il doare inima cand ii freaca gumele pe buza aripii, dar da muzica mai tare si incearca sa uite!
Scuzati-ma toti daca v-am gresit cu ceva dar cred ca nu e cazu sa aruncam cu afirmatii de gen "aici se intampla tuning".... sigur urma tu sa zici "Tu alejandro cauta-ti loc in alta parte" sau ceva de genu

Last edited by Alejandro; 08-01-11 at 10:28.
Alejandro is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 11:11   #189
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: Dacia Logan-Cluj

Ai interpretat cu totul gresit! Ceea ce am vrut sa zic este faptul ca tu vorbeai de utilitate etc etc si ai adus vorba de masinile de fabrica iar eu ti-am zis ca UFO face tuning ceea ce se subantelege ca adio confort si utilitate si ideea pentru care a fost conceput Loganul de la mama lui , incepand de la suspensie , de la anulare de manere , de la jantele cu cauciucuri cu talon mic etc etc .
Nu mi-ai raspuns totusi la intrebarea mea...

Scz Ufo ptr offtopic
B-61-KYS is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 13:16   #190
Alejandro
Ford Driver

Stage 5
 
Alejandro's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,522
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: Dacia Logan-Cluj

daca esti atent am bagat si pe VLAD PVS nu neaparat pe Groza! asta era intrebarea ta? Fiindca apreciez mai mult o modificare de ordin tehnic decat estetic!
Alejandro is offline   Reply With Quote
Old 09-03-11, 00:02   #191
ynp_46
Dacia Driver

Stage 5
 
ynp_46's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,590
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia Logan-Cluj

UFO: ce se mai aude cu masina?
ynp_46 is offline   Reply With Quote
Old 09-03-11, 17:08   #192
alexufo
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
alexufo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 2,904
Member of:
[CSR]
[DACIA]
[PEUGEOT]
[CITROEN]
[Competitor CNCA]
Default Re: Dacia Logan-Cluj

....................................:P
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	HPIM3793.JPG
Views:	456
Size:	1.76 MB
ID:	1910727   Click image for larger version

Name:	HPIM3758.jpg
Views:	646
Size:	64.2 KB
ID:	1910728  
alexufo is offline   Reply With Quote
Old 10-03-11, 05:26   #193
ynp_46
Dacia Driver

Stage 5
 
ynp_46's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,590
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia Logan-Cluj

da domne`..... frumos
ynp_46 is offline   Reply With Quote
Old 15-03-11, 19:48   #194
loloatevistul

Stage 3
 
loloatevistul's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 162
Member of:
[DACIA]
[Mitsubishi]
Default Re: Dacia Logan-Cluj

De curios,ce balamale au usile?Lamboo Doors universale/LSD(ma indoiesc...).Mltumesc anticipat.
loloatevistul is offline   Reply With Quote
Old 15-03-11, 20:50   #195
koolbody

Stage 1
 
koolbody's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 23
Default Re: Dacia Logan-Cluj

Eu zic ca pe spate le deschide din cheie.Da mane ai idei bune bravo a iesit bn masina pana acum.
koolbody is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -