Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Dacia tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 01-11-11, 17:03   #76
giokas

Stock
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 4
Default Re: Dacia dedicatie....

baieti tin sa va anunt ca eu am cumparat o dacie dedicatie berlina motor 1.4 si nu avea nimic in plus pe langa faptul ca avea 2 culori (metalizate) si jantele de aluminiu.......
giokas is offline   Reply With Quote
Old 01-11-11, 17:40   #77
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Dacia dedicatie....

Quote:
Originally Posted by giokas View Post
baieti tin sa va anunt ca eu am cumparat o dacie dedicatie berlina motor 1.4 si nu avea nimic in plus pe langa faptul ca avea 2 culori (metalizate) si jantele de aluminiu.......
Stiu domnu'...adica cel putin eu, stiu cam tot ce faceau astia pe la Dacia. NU a fost decat o editie limitata in doua culori adica putin personalizata sa comemoreze cei 35 de ani de Dacia 1300/Renault 12. In rest nu avea cum sa puna ei atatea "dotari' cum spuneau unii pe aici. Nici cele care mergeau la export nu aveau nimic in plus fata de una vanduta in Romania...astea erau un mit ca erau mai "dichisite"...eu am vazut personal Dacie in Olanda..(Dacie papuc 1.6i din 2001) arata tipla nimic de zis, dar m-am uitat la ea nu avea nimic in plus, era una si aceeasi dacie ca oricare alta..tot asa zdrancane, scartaie, urla cardanul, insa nu era atinsa de rugina. Mai sunt si la noi cei care le intretin care nu sunt atinse de rugina si depinde si de modul de folosire...aia din Olanda aveau un girofar pe ea si il foloseau la agabaritice pentru camioane, adica avertiza ca urmeaza gabarit depasit. ) Asa ca nu va mai bateti capu cu dedicatia asta ca nu era nimic special, in afara de culoare, jante si niste stickere.
__________________
I live my life at the quarter mile the time, nothing something else matters.
For ten seconds or less...I'm Free!!!
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -