Pei cand faci conversie injectie-> carburator , automat injectia iasa din ecuatie.Adica dai jos corp clapeta , toata instalatia electrica , calculator , etc si cu ajutorul unei flanse pui un carburator ceva performant.Asa e la a mea...de aia iti spun , se simte cand o treci pe carburator , + o axa buna (sa se tureze pana in 6500 cam) , marita compresia (iei 2-3 mm din chiulasa) , automat trebe arcuri mai tari la supape.
Daca vrei sa vb mai multe dami pm cu idu tau si vorbim.Am cam toate piesele astea de vanzare (axa , carb , chiulasa comprimata , supape marite , arcuri de supape , pistoane forjate daca vrei sa mergi mai extrem , cam tot ce vrei

)